Předobjednávky PS5 na Amazonu…

Předobjednávkový nepořádek Sony PS5 pokračuje, protože konzola není u různých maloobchodníků na skladě.Amazon kontaktoval kupující PS5, že nemohou zaručit, že jejich nákupy budou odeslány, jakmile budou vydány v obchodech s konzolami 12. listopadu.Amazon říká, že se snaží dodávat PS5 kupujícím „co nejdříve, jakmile to vyjde“.


Předobjednávka na PlayStation 5 pokračuje další otravnou epizodou, která zdůrazňuje největší problém Sony. Vzhledem k nedostatečné nabídce, která by uspokojila obrovskou poptávku, se společnosti Sony nepodařilo předobjednat neobvyklé oznámení začátkem tohoto týdne. Společnost původně oznámila cenu a data vydání pro dvě verze PS5 až na konci akce pro virtuální tisk zaměřené na hry nové generace. Společnost Sony poté tweetovala, že předobjednávky začnou ve čtvrtek, aniž by řekla, kteří maloobchodníci jim nabídnou a kdy začne online prodej. Tyto podrobnosti také chyběly v následující tiskové zprávě.

Poté se maloobchodníci nějak rozhodli prodat konzolu o několik hodin dříve, než bylo plánováno. Ve čtvrtek ráno nezbyly téměř žádné zásoby. V té době jsme uvedli, že zmatek v předobjednávce by mohl zakrýt zvěsti o problémech dodávek společnosti Sony, které společnost několik dní před incidentem popřela, a Amazon uznává, že již nebude dost zásob pro všechny.

Amazon zaslal e-maily s varováním zákazníkům, kteří si dokázali předobjednat PS5, že se jejich zvolená konzole nemusí v den uvedení na trh dodávat. K tomu dochází 12. listopadu pro USA a některé další trhy. Jak významné bude zpoždění, je nejasné, protože Amazon v e-mailu neposkytuje předpovědi. Společnost říká, že digitální verzi PS5 nebo PS5 nedostanete, když se objeví v obchodech, ale pracuje na tom, aby byly odeslány co nejdříve:

Pokud jde o vaši objednávku PlayStation 5 Digital Edition (B08FC6MR62), předem vás kontaktujeme, abychom vás informovali, že tuto položku nemusíte v den vydání obdržet kvůli vysoké poptávce. Budeme se snažit, abychom vám produkt poskytli co nejdříve.

Níže e-mail, který je plně přístupný prostřednictvím The Verge, připomíná kupujícím, že mohou provádět změny ve svých neodeslaných objednávkách a případně je zrušit: E-mail od Amazonu upozorňuje kupující, že si PS5 předobjednali. konzola se nemusí dodávat v den spuštění Zdroj obrázku: The Verge Účelem předobjednání produktu je zajistit, abyste produkt obdrželi v den uvedení na trh. Jinak si jej můžete koupit, pokud je k dispozici. Abychom byli spravedliví, Sony před několika týdny varovala hráče, že nabídka PS5 bude nedostatečná a ne každý dostane své objednávky letos na podzim. Společnost Sony však nebyla schopna dodávat a usnadnila kupujícím plánování nákupů PS5. Není to jen o předobjednávce, nezdá se, že by existoval jasný údaj o tom, kolik akcií PS5 Amazon koupí od Sony za prodej. Dodávky 12. listopadu. To musí být důvod, proč Amazon tyto e-maily zasílá zákazníkům. Dobrou zprávou je, že Amazon automaticky nezruší žádné předobjednávky, o kterých ví, že je nemůžete splnit v den spuštění.

IPhone zůstává jedním z nejlepších příkladů předobjednávky online. Některé verze nejnovějšího telefonu se obvykle prodávají během předobjednávek, ale Apple a jeho partneři nabízejí odhady kupujících pro nové datum odeslání, když dojde zásoby v den uvedení na trh. Tímto způsobem zákazníci přesně vědí, co mohou před odesláním objednávky očekávat. Microsoft využívá problémy s rezervací PS5 a říká nakupujícím, že budou online prodej řešit odlišně. Společnost již poskytla přesné časy rezervací pro hlavní trhy a zavedla partnery, aby zákazníci věděli alespoň to, co mohou očekávat. To nemusí stačit k přesvědčení nestabilních kupujících a hráčům, kteří chtějí novou PlayStation, to nevadí. Můžeme však alespoň doufat, že společnost Sony napraví cestu a poskytne více informací. Pokud je dodávka PS5 téměř pryč, budiž. Koneckonců, je to rok epidemie, kdy COVID-19 ovlivnil vše, co se týkalo běžného života, včetně vývoje a výroby PlayStation. Nejsou to však jen hráči, kteří chtějí zjistit, zda mohou PS5 získat 12. listopadu. S blížícími se svátky budou rodiče určitě chtít vědět, kdy očekávat doručení PS5.

Chris Smith začal psát o gadgetech jako o koníčku a než si to uvědomil, podělil se o své názory na technologii se čtenáři z celého světa. Kdykoli nepíše o gadgetech, navzdory svému zoufalému boji se jim nešťastně nedaří držet dál od nich. To však nemusí být nutně špatná věc.

Zdroj: BGR