Příběhy z Google Earth k 15. výročí 15 příběhů o tom, jak satelitní snímky Google Earth pomáhají změnit svět.

Příběhy z Google Earth k 15. výročí 15 příběhů o tom, jak satelitní snímky Google Earth pomáhají změnit svět.

Google Earth slaví 15. výročí. Představuje satelitní snímky, ke kterým má přístup každý, a tak prozkoumává svět z nové perspektivy. Slavit, Google sdílel 15 příběhů o Google Earth To ukazuje, že nejde jen o technologii platformy, ale také o to, jak uživatelé platformu využívají.

Navrhujeme také: muže, který zmizel před 22 lety, našli pomocí aplikace Google Earth

„Pokud se Google Maps snaží najít cestu, vždy říkáme, že Google Earth je o ztracení,“ říká Rebeca Moore, ředitelka jejího 15. výročí. “S aplikací Google Earth můžete naši planetu sledovat jako astronauta z vesmíru a potom cestovat kamkoli během několika sekund kliknutím nebo dotykem.” I po celém odpoledni stráveném zkoumáním měst, krajin a příběhů na Google Earth jste sotva poškrábali povrch. “

Moore, 15 let, Google Earth je největší veřejné úložiště geografických obrázků. Kombinujte leteckou fotografii, 3D topografii, geografická data a Street View a prozkoumejte je. Ale Google Earth je mnohem víc než 3D digitální svět. Technologie za ním demokratizovala mapování a umožnila každému lépe porozumět našemu světu a podniknout kroky k vytvoření pozitivní změny. “

Rebeca Moore sdílí na Google Earth následující příběhy:

1. Reakce na přírodní katastrofy

Dva měsíce po spuštění aplikace Google Earth jsme si uvědomili, že ji lidé nepoužívají jen k plánování dovolené. Hurikán Katrina zasáhl pobřeží Mexického zálivu v srpnu 2005 a tým Google Earth rychle spolupracoval s Národním úřadem pro oceán a atmosféru (NOAA). vytvářejte aktuální snímky, pomáhejte záchranářům a porozumějte dopadu hurikánu.

(Obrázek: Google)

2. Virtuální expedice

V roce 2006 bývalý učitel angličtiny Jerome Burg poprvé použil aplikaci Google Earth k vytvoření Lit Trips: prohlídky, které následují po cestách slavných osobností v literatuře. Dnes projekt zahrnuje více než 80 Lit Trips pro učitele a studenty všech úrovní. Každá obsahuje myšlenky na zahájení diskuse, zdroje pro učebnu a další obohacovací aktivity.

3. Chraňte kulturu

Když náčelník Almir z kmene Suruí objevil poprvé při návštěvě internetové kavárny Google Earth, domorodý vůdce rychle pochopil potenciál svého lidu k zachování jejich tradic. V roce 2007 cestoval šéf Almir tisíce mil z brazilského Amazonu do ústředí Google. Tam vyzval Google, aby procvičil svou komunitu v používání Google Earth. Kmen Suruí vytvořil svou kulturní mapu v Google Earthjeho vlhký les obsahující stovky významných kulturních památek.

4. Rozpusťte chování zvířat

V roce 2008 němečtí a čeští vědci pomocí Google Earth pozorovali 8 510 domácích kusů skotu na 308 pastvinách na šesti kontinentech. Snímky je přiměly k neuvěřitelnému objevu. některé druhy skotu a jelenů jsou spojeny s magnetickými póly, aby se pásly nebo odpočívaly.

(Obrázek: Google)

5. Spojte rodiny

Když bylo Saroo Brierleyovi pět let, nešťastnou náhodou se oddělil od své rodiny a nakonec zůstal v sirotčinci. Naštěstí si Saroo adoptovala milující rodina v Austrálii. Jako dospělý byl Saroo zvědavý na svůj původ a pilně cestoval domů do Indie se satelitními snímky Google Earth. Mohl se sejít se svou biologickou matkou o 25 let později v roce 2011.. Příběh si můžete prohlédnout v aplikaci Google Earth.

Během 15 let Google pomohl odhalit neznámé lesy, podpořil studenty ve venkovských školách a inspiroval lidi, aby poznali a milovali svou planetu. Během nedávného vypuknutí Covid-19 Google Earth pomohla mnoha lidem vrátit se domů během Zlatého týdne v Japonsku– Skupina z města Morioka uspořádala virtuální prohlídku vysokorychlostního vlaku na městské nádraží a jeho ikonické památky.

Další příběhy o Google Earth si můžete přečíst zde.