Příjmy Samsungu v prvním čtvrtletí budou ošklivé

Tehdy lidé, společnost Samsung ohlásila průvodce prvním čtvrtletím pro příští čtvrtletí a věci nevypadají dobře.

Společnost Samsung odhaduje, že její čtvrtletní tržby dosáhnou 51–53 bilionů KRW (44,87–46,63 miliardy USD), což představuje přibližně 15procentní pokles oproti předchozímu roku. Korejský technologický gigant vykázal v prvním čtvrtletí roku 2018 rekordní provozní zisk: 13,76 miliard dolarů, ale tentokrát se očekává pokles o 60 procent v současném obchodním čtvrtletí. Podle agentury Bloomberg to bude nejhorší krize společnosti za poslední čtyři roky.

Sledovat rekordní rok nebude nikdy snadné, ale odhadovaný provozní zisk Q1 2019 ve výši 6,1 až 6,3 miliardy KRW (asi 5,5 miliardy USD) představuje poměrně výrazný pokles o 43 procent oproti předchozímu čtvrtletí. To akcionářům Samsungu dá spoustu starostí.

Průvodce předběžnými výdělky společnosti se podrobně nezabývá prognózami, ale loňské rekordní zisky byly z velké části způsobeny úspěchem v podnikání se spotřebitelskými zařízeními a silným trhem s paměťovými čipy. . Existuje mnoho varovných signálů, že tyto dobré časy nemusí být dlouhé.

Společnost Samsung bagatelizovala působivé výsledky za první čtvrtletí roku 2018 – před námi je mnoho varování. Můj kolega Brian Heater poukázal na to, že výraz „zpomalení růstu“ se v té době objevil v reklamě společnosti Samsung sedmkrát, a to kvůli obavám a zpomalení činnosti společnosti v oblasti zobrazovacích panelů. Růst v obecném odvětví smartphonů.

Jak víme až příliš dobře, zprávy analytiků ukazují, že lidé si z různých důvodů kupují méně telefonů. Toto je vysvětlení přístupu společnosti Apple k více zařízením, který posunul jeho špičkový model výrazně nad 1000 $. Zpomalení růstu znamená potřebu vydělat více příjmů od nejvěrnějších uživatelů, čímž se zvýší průměrná prodejní cena (ASP).

Samsung hrál dlouhou dobu uprostřed a čelil tvrdé konkurenci s Xiaomi. Oppo, Huawei a další z Číny, ale bude zajímavé sledovat, zda změnilo svůj špičkový přístup.

Dozvíme se více, až společnost zveřejní úplnou zprávu o příjmech za první čtvrtletí později v tomto měsíci, takže zůstaňte naladěni.