Problémy a řešení LG G4

1. Telefon se neočekávaně restartuje

Pokud se váš LG G4 restartuje neočekávaně, první věc, kterou byste měli zkontrolovat, je, že všechny nainstalované aplikace byly aktualizovány na nejnovější verzi. Přejděte do Obchodu Play a v nabídce vlevo zadejte „Moje aplikace“.

Pokud problém přetrvává, budete muset obnovit tovární data. Než to uděláte, nezapomeňte do paměti telefonu uložit všechny soubory, které si chcete ponechat. Nejjednodušší a nejrychlejší možností je zálohovat obrázky do Fotek Google a zbytek souborů uložit na Disk Google. Jakmile to provedete, přejděte na: Nastavení> Obecné> Zálohování a resetování> Obnovení továrních dat.

2. Baterie se rychle vybije

Pokud se baterie vašeho telefonu vybíjí rychleji, než by měla, a nejde o něco, co se děje postupně, spíše než okamžitě (zejména pokud existuje aktualizace softwaru), je to s největší pravděpodobností problém. Při nabíjení je telefon nabit jen částečně.

Chcete-li to opravit, zkontrolujte, zda jsou všechny aplikace aktuální a zda problém přetrvává, proveďte obnovení dat přechodem na Nastavení> Obecné> Zálohování a resetování> Obnovení továrních dat. Je také možné provést z režimu obnovení v části „Obnovení továrního nastavení“.

Detaily fotoaparátu AndroidPIT LG G4

LG G4 může mít menší problém s baterií. / © ANDROIDPIT

3. Některá oznámení zmizí

Pokud se na obrazovce uzamčení od nové aktualizace softwaru nezobrazí všechna oznámení, přejděte na: Nastavení> Zvuky a oznámení> Zámek obrazovky a ujistěte se, že je vybrána možnost „Zobrazit všechna oznámení“. Pokud je již vybrána, vyberte druhou možnost, uložte ji a vyberte znovu zobrazit vše.

4. Dotyková obrazovka nereaguje

Ani si to nedovedete představit: Hlavní marketingový konzultant společnosti LG United States varoval uživatele tím, že jim řekl, aby aktualizovali klávesnici LG. Nastavení> Obecné> O telefonu> Centrum aktualizací> Aktualizace aplikací. To samozřejmě vyřeší vaše problémy, pokud žijete pouze na klávesnici LG.

I když se to může zdát jednoduché, mohou být chrániče obrazovky často problémem – pokud je vaše obrazovka příliš tlustá nebo není správně aplikována, může dotykový displej mnohem méně reagovat.

Obrazovka G4 je ostrá, ale někteří uživatelé hlásí problémy s odezvou dotykové obrazovky. / © ANDROIDPIT

5. Moje G4 je pomalá a zaostává

Neexistuje žádný důvod, proč by LG G4 mělo trpět problémy s výkonem – je to prakticky nové a plné energie. Doporučujeme vám stáhnout a nainstalovat Greenify ze svých aplikací, abyste zjistili, které aplikace běží na LG G4. Možná budete překvapeni, co se děje, než si to uvědomíte.

Možnosti vývojáře také stojí za vyzkoušení (přejděte na: Nastavení> Obecné> O telefonu Informace o softwaru Klepněte na Render Number 7krát) a poté nastavte okno Animation Scale, Transition Animation Scale a Animator Duration Scale na 0 nebo 0,5x, aby se rozhraní urychlilo.

Někteří uživatelé hlásí vylepšení a další výhody LG v Nastavení> Obecné po deaktivaci duálního okna, zatímco jiní si myslí, že je to spouštěč. Spouštěč třetích stran, jako je Nova Launcher, může vyřešit vaše problémy. Pokud vše ostatní selže, můžete zkusit obnovit tovární data. Ujistěte se, že máte zálohu, a přejděte do Nastavení> Obecné> Zálohování a resetování> Obnovení továrních dat.

Stojí za zmínku, že tato řešení se vztahují pouze na dotykové obrazovky s občasnými problémy. Pokud je chyba konzistentní na celé obrazovce, je možné, že jde o selhání hardwaru.

lg g4 android lízátko

Lollipop by měl na LG G4 běžet hladce, ale mohlo by to být kvůli špatnému chování aplikace. / © ANDROIDPIT

6. LED trvale svítí

Stejně jako klasické „Svítí, ale nikdo není doma“, některé G4 mají LED bez blikání, které neustále blikají. Můžete ji úplně deaktivovat (v Nastavení> Zvuk a upozornění), ale než tak učiníte, zkuste vypnout budík, počkejte, až se vypne obrazovka, a zkontrolujte, zda také zhasne LED. Pokud ano, můžete budík znovu zapnout. Tento tip je s laskavým svolením fóra XDA Developers.

7. Bluetooth nebo Wi-Fi nefunguje

Existují telefony bez problémů s bezdrátovým připojením? Pevné linky se nepočítají. Stejně jako ostatní smartphony Android může i LG G4 trpět chybami Bluetooth nebo Wi-Fi. Restartování obvykle problém vyřeší a můžeme odstranit sítě z Nastavení> Sítě> Wi-Fi a obnovit připojení, aby znovu fungovala. Je také dobré zkontrolovat Spořič baterie a energie umístěný v Nastavení> Obecné a zjistit, zda nevypnuli rádia (v tomto případě Wi-Fi a Bluetooth).

Pamatujte si svůj router: V průběhu let jsme viděli 99,99% problémů s připojením Wi-Fi, které router ohrožovaly, kopaly a odpojovaly po dobu 30 sekund.

Pokud jste mimo domov, ujistěte se, že se nepokoušíte připojit k přístupovému bodu, kde nemáte účet: to je běžné, zvláště pokud do smlouvy o telefonu zahrnete Wi-Fi, protože připojení Wi-Fi je někdy k dispozici pouze v podmnožině přístupových bodů poskytovatele Wi-Fi. To je velmi nepříjemné.

g4

Problémy s připojením Wi-Fi nemusí být chybou LG. V případě pochybností restartujte router. / © ANDROIDPIT

8. Problémy s přehřátím

Za předpokladu, že nenecháte svůj G4 na slunci nebo v blízkosti zlomyslného dítěte se zvětšovacím sklem, je přehřátí často vedlejším produktem reality, která zatěžuje váš smartphone aplikacemi, jako jsou 3D hry. Je také možné, že váš případ přispívá k problému – telefony jsou navrženy tak, aby byly bezkonkurenční a plné případy mohou blokovat odvod tepla. Nouzový režim stojí za testování, abyste zjistili, zda je viníkem špatně fungující aplikace.

9. Pomalé nabíjení

To může zvýšit očekávání: LG G4 má Qualcomm QuickCharge 2.0, ale nabíječka, která je dodávána s ním, není rychlá nabíječka. Existují také známé nekompatibility s některými rychlými nabíječkami jiných výrobců, takže pokud máte s nabíječkou potíže, stojí za to vyzkoušet jinou, abyste zjistili, zda je problém vyřešen.

AndroidPIT LG G4 hrdina s nízkou baterií 1

Baterie G4 lze nabíjet rychlou nabíječkou, ale není součástí balení. / © ANDROIDPIT

Setkali jste se s tímto nebo jinými problémy s vaším LG G4? Sdělte nám své zkušenosti – a některá z vašich řešení – v komentářích.