Problémy a řešení pro Android Lollipop

Předběžné kontroly

Některé z nejčastějších problémů lze po aktualizaci softwaru snadno opravit. Před přijetím drastických opatření proveďte následující kontroly:

jeden. Zkontrolujte, zda jsou všechny vaše aplikace aktuální. Obchod Play> Moje aplikace.dva. Pokud konkrétní aplikace nadále způsobuje problémy, přejděte na: Nastavení> Aplikace a vyberte konkrétní aplikaci. Jakmile jste uvnitř, vyberte „Vymazat mezipaměť“.3. Pokud problém přetrvává, restartujte telefon.Čtyři. Můžete zkusit odstranit data z aplikace a přijít o dočasné informace, jako jsou uživatelská jména a hesla, po stejné trase v bodě 2, ale před dosažením tohoto bodu se doporučuje hledat alternativní řešení, ale vyberte možnost Odstranit data. Podívejte se na zbytek článku a zjistěte, zda existuje řešení vašeho problému.5. Jako poslední možnost můžete zkusit obnovit tovární nastavení telefonu. Tímto způsobem odstraníte všechna data, fotografie, videa nebo jiné soubory nebo aplikace uložené v telefonu. Nejprve zkontrolujte zbytek článku a zjistěte, zda existuje řešení vašeho problému.

Problémy a řešení pro Android 5.1

1. Problémy s baterií

Není neobvyklé vidět selhání baterie po instalaci nové verze Androidu. Doporučeno pro přístup Nastavení> Baterie abyste zjistili, které aplikace využívají nejvíce baterie. Jakmile to provedete, doporučujeme zkontrolovat, zda jsou všechny aplikace aktualizovány, a to v části Moje aplikace v postranní nabídce Obchodu Play.

Dalším návrhem je restartovat telefon, aby se vymazala mezipaměť aplikací, které mohou fungovat špatně.

android bugdroids rozzlobený teaser

Vyřešte své problémy s Lollipop! / © ANDROIDPIT

2. Horší výkon

Pokud se výkon vašeho smartphonu od aktualizace Android 5.1 zhoršil. Jedním z možných řešení tohoto problému je vyčištění oddílu mezipaměti. Zde jsou kroky, jak na to:

  1. Vstupte do režimu zotavení, dokud neuvidíte Android s otevřenou hruď a varovným signálem.
  2. Zatímco držíte tlačítko napájení, stiskněte jednou tlačítko pro zvýšení hlasitosti a uvolněte tlačítko napájení.
  3. Na obrazovce by se nyní měl zobrazit seznam.
  4. Stiskněte tlačítko snížení hlasitosti, dokud není vybráno tlačítko „vymazat mezipaměť dat“. Vyberte jej pomocí tlačítka napájení.
  5. Ve spodní části obrazovky se zobrazí stavové zprávy. Proces bude trvat 10 až 15 minut.

3. Problémy s Bluetooth

Android 5.1 přinesl určité problémy s Bluetooth, zejména v terminálech Nexus. K vyřešení tohoto problému se doporučuje nejprve a jak se to může zdát, vypnout a zapnout Bluetooth terminálu. Dále musíme vymazat mezipaměť systému přechodem na Nastavení> Aplikace> Vše> Sdílení Bluetooth> Vymazat mezipaměť. Poté proveďte restart terminálu a problém by měl být vyřešen.

4. Připojení WiFi nefunguje správně

Toto je další běžný problém ovlivňující terminály Nexus, zejména po jejich aktualizaci na Android 5.1. Některé terminály nelze správně připojit k síti WiFi. Google oznámil, že problém vyřešil, ale pokud se vám to bude i nadále stávat, zkuste nejprve restartovat terminál i router. Pokud to pokračuje, změňte pásma přechodem na: Nastavení> Wi-Fi> Pokročilé (v nabídce se třemi tečkami)> Frekvence Wi-Fi.

Pokud problém přetrvává, vyberte v seznamu, který se zobrazí v části Nastavení> Wi-Fi, možnost „Zapomenout“ na používaný signál a po 15 minutách se znovu připojte. Pokud to poté nefunguje, můžete zkusit obnovit tovární nastavení. Nastavení> Zálohování a resetování> Obnovení továrních dat.

andrdoipit wi fi Android

Aktualizace a problém bude vyřešen. / © ANDROIDPIT

5. Terminál se neočekávaně restartuje

Tento problém je běžný u některých zařízení upgradovaných na Lollipop. První možností je resetovat telefon na tovární nastavení (všechna data budou smazána) přechodem na adresu. Nastavení> Zálohování a resetování> Obnovení továrních dat. To by mělo vyřešit problém s náhlým restartováním u velké většiny telefonů.

Doporučuje se také zajistit, aby byly všechny aplikace aktualizovány na nejnovější verze, protože starší aplikace mohou způsobovat problémy s instalací nové verze Androidu.

Problémy a řešení pro Android 5.0

1. Chyba „chybí system.img“

Problémy s lízátky mohou začít dříve, než bude tato verze k dispozici ve vašem zařízení. Někteří majitelé, kteří na zařízení Nexus 5 naskenovali obrázek, mají problémy s procesem instalace systému Android 5.0. Během postupu narazí na chybu „chybí system.img“. Není to opravdu vážné, takže pokud se vám to stane, musíte namísto souboru flash-all.bat ručně po jednom blikat soubory img. Pokud chcete výukový program, zde je návod, jak nainstalovat Android 5.0 na Nexus 5.

2. Wi-Fi připojení

Někteří majitelé zařízení Nexus 5 s Androidem 5.0 mají opět problém s připojením WiFi: klasický problém po aktualizaci. Zde je obecný repertoár řešení: povolte a zakažte režim v letadle, zapomeňte na naši síť a poté se znovu připojte, restartujte telefon, restartujte router nebo přepněte mezi frekvenčními pásmy WiFi. Pokud žádný z těchto návrhů nefunguje, budeme si muset znovu počkat na opravu Google jako řešení.

3. Chyba baterie

Dalším běžným problémem po aktualizaci je vybíjení baterie. Důvodem je, že téměř vždy se aktualizace použije přes aktuální firmware. A to natolik, že to nezačíná od nuly a vždy tu mohou být nějaké zbytky. V tomto okamžiku můžeme očekávat, že z těchto zbytků může vzniknout více problémů, proto se důrazně doporučuje spustit úplnou zálohu. Takže a protože řešením tohoto problému je obnovení továrního nastavení. K tomu jdeme do ANastavení> Zálohování a resetování. Můžeme také provést odstranění (vymazání dat / obnovení továrního nastavení) v režimu obnovení. Na našem fóru najdete, jak provést tvrdý reset zařízení Nexus 5 na jiná zařízení.

Přestože má Nexus 5 nový režim spořiče baterie, má problém s výdrží baterie. / © ANDROIDPIT

4. Chyba při přehrávání videí

Uživatelé zařízení Nexus 7 (2013) také hlásili některé chyby při přehrávání videa po upgradu na Lollipop. Zdá se, že tento problém není omezen na konkrétní aplikaci, protože bude ovlivněna jakákoli aplikace používající výchozí video přehrávač Android a YouTube je samozřejmě na pořadu dne. Pokud máte problém s YouTube, přejděte na: Nastavení -> Aplikace a vyberte YouTube. Mezipaměť můžete vymazat v administračním okně této aplikace. To by mělo problém vyřešit. Pokud ne, zkuste restartovat smartphone. Pokud to stále neopravuje, zkuste aplikaci odinstalovat a znovu nainstalovat.

Z našeho pohledu můžeme pouze hlásit, že někteří uživatelé problém vyřešili podle popsaného popisu, zatímco jiní stále trpí. Jako extrémní opatření můžeme vždy obnovit tovární nastavení a provést zálohu dříve. Pokud znáte lepší řešení, sdílejte jej v komentářích.

5. Chybová zpráva aktualizace IT

Majitelé zařízení Nexus 9 obdrželi aktualizaci hned po veřejném vydání aktualizace Android 5.0. Důvodem bylo, že mnoho z nich mělo problémy s instalací přes OTA. Problém byl jednoduchý: všechno bylo normální a nebyly žádné známky aktualizací. Jako řešení bych doporučil blikat nejnovější tovární obraz Nexus 9. Pokud se vám to nezdá dost, měli byste počkat, až Google odešle opravu chyby.

Nalezneme také problémy s novým Nexus 9. / © ANDROIDPIT

6. Chyba svítilny

Pokud zjistíte, že ve tmě hledáte klíče a zjistíte, že svítilna nesvítí, možná trpíte jednou z běžných chyb lízátka. Blesk fotoaparátu, který používáme jako baterku, se vypne, jako by tam byla čekací doba. Jedná se o poněkud zajímavý problém pro vývojáře, který se již projevil v předchozí verzi. Google se dosud neobtěžoval tento problém vyřešit.

7. Neexistuje tichý režim ani nabídka vypnutí

Tento problém bohužel odpovídá „upgradu“ operačního systému. Vysvětlím, že nejde o chybu, ale o nepopulární inovaci od Lollipop. Už nemůžete snížit hlasitost (nadále vibruje), abyste ji přepnuli do tichého režimu. Kromě toho nemůžeme najít další možnosti Zavřít když stiskneme tlačítko zapnutí / vypnutí. Jediné řešení těchto problémů je v nás: budeme muset požádat o jeho změnu.

Mimochodem, existuje trik s přistáním v tichém režimu. Musíme úplně snížit hlasitost, dokud nepřestane vibrovat, pak ponechat hlasitost na 1. úrovni a restartovat telefon. Když se znovu zapne, budeme v tichém režimu. Pokud vás to nepřesvědčilo, zkuste změnit režim oznámení takto: NicTo však znamená, že váš smartphone nebude vydávat žádné zvuky, ani alarmy.

V Lollipopu není tichý režim! © Motorola

8. Nelze aktualizovat pomocí OTA na upraveném zařízení

Ani tento problém nás nepřekvapuje. Je nepravděpodobné, že by někdo, kdo změní svůj smartphone se systémem Android, obdržel oznámení nebo si nainstaloval aktualizaci prostřednictvím OTA. Naštěstí jsou příčiny a řešení tohoto problému velmi jednoduché – stačí bliknout paměť ROM a objeví se OTA. Na toto téma jsme napsali článek o tom, jak získat aktualizaci OTA na rootovaném zařízení. Velmi užitečné!

9. Nedávné aplikace se neodstraní

Na Lollipopu máme nový design karuselu nejnovějších aplikací, který nepřesvědčil ani všechny fanoušky. Někteří uživatelé hlásí problémy s tímto nejnovějším zásobníkem aplikací, které způsobují pomalejší výkon. Problém je v tom, že nedávné aplikace se záhadně vracejí, i když některé z těchto karet odstranily. Dokonce i poté, co jste vyprázdnili celý seznam nejnovějších aplikací, vrátí se jako vaše nejhorší noční můra. Jediným způsobem, jak to opravit, je pokračovat v odinstalování aplikací. Navždy.

chyba nedávných aplikací androidpit

Vrátí se po odinstalování aplikací. / © ANDROIDPIT

10. Karty v prohlížeči Chrome

Prohlížeč Chrome v aplikaci Lollipop je ve výchozím nastavení nastaven tak, aby ukládal nové karty do seznamu posledních aplikací, ale pro většinu to představuje jeden z největších problémů Lollipopu. Naštěstí vše, co musíte udělat, je přejít do nastavení Chromu a vypnout možnost „Sloučit karty a aplikace“, abyste se vrátili zpět k tomu, co víte.

S jakými dalšími problémy se systémem Android 5.0 jste se setkali? Znáte nějaká řešení, která nám unikla?