Proč má smysl, aby všichni investoři nakupovali bitcoiny?

Posledních šest měsíců bude mít v nadcházejících letech trvalý dopad na téměř každou ekonomiku na světě. Pandemie COVID-19 a výsledná nejistota obklopující většinu trhů ukazují, jak křehké jsou tradiční finanční systémy.

Vzhledem k tomu, že se bitcoin prosazuje jako digitální zlato, zdá se, že v těchto obtížných dobách roste zájem tradičních finančních brokerů o využití výhod bitcoinu.

Dan Held, manažer pro rozvoj podnikání v Krakenu, hovořil v nedávném podcastu o tom, jak současná makroekonomická situace ospravedlňuje inteligentní investice a že je extrémně racionální investovat do bitcoinů, které se ukázaly jako „spolehlivá náhrada zlata“.

Dále vysvětlil, že pro investory s různými alokacemi portfolia, včetně bitcoinů, může být méně riskantní, než se zdá. S odkazem na principy moderní teorie portfolia Held tvrdil, že:

„Bitcoin není příliš spojen se stávajícími finančními trhy, zejména s trhem s akciemi. Bitcoiny proto mohou jednat jinak, pokud začnou jednat. To je to, čím se zabývá moderní teorie portfolia, jednání s entitami, které se od sebe pohybují odlišně. “

Vztah mezi bitcoiny a S & P500 (Index sledující 500 největších akcií na americkém trhu)

Podle údajů společnosti CoinMetrics se však korelace bitcoinů výrazně zvýšila ve srovnání s tradičními aktivy, jako je index S&P 500.

Avšak jednou v dubnu tohoto roku upozornil Adam Pokornicky, investiční poradce s licencí, na co:

„S využitím moderní teorie portfolia a hledání ideálního portfolia na efektivní hranici bylo realizováno portfolio 60% / 40% obsahující jakékoli portfolio více aktiv a alokaci alespoň 1% až 10% (v bitcoinech) na absolutní bázi s ohledem na riziko,“ lepší než non-portfolia.

Bitcoiny dosahovaly dobrých výnosů ve vyvážených portfoliích

Pokornicky, partner kalifornského správce aktiv Digital Asset Investment Management, uvedl další důvody ke koupi bitcoinů:

Bitcoin je nejvýkonnějším aktivem za poslední desetiletí; Nákup bitcoinů a „hodlingů“ je ziskový celkem 4 134 dní (93,2% času) 3853 dní; Pokud by každý milionář na světě chtěl vlastnit bitcoin, neměl by každý ani 0,3 BTC; Hodnota bitcoinu navíc není fixována na dolar, ale je určena nabídkou a poptávkou. Předpokládá se, že se jeho konstantní nabídka a neomezená potenciální poptávka zvýší (cena kryptoměny). A konečně, protože výhody bitcoinu v období nejistoty jsou mimořádně zřejmé, je pravděpodobné, že přiláká více institucionálních investorů.

Poslední případ, kdy Paul Tudor Jones koupil bitcoin a viděl to jako zajištění proti inflaci, může být jen špičkou ledovce pro přijetí bitcoinů.

“Takže když je bitcoin přidán do klasicky strukturovaného portfolia, myslím, že to dává smysl pro všechny investory, včetně těch, kteří jsou na pokraji vyřazení.”Dan Held, Ředitel rozvoje obchodu Kraken