Recenze Marshall Stockwell II: silný zvuk na cestách

Léto se blíží a táhne nás všechny do parku, na venkov … kdekoli je, ale na ulici, před domem. Správný zvuk by samozřejmě neměl chybět a sluchátka Marshall vám to přináší s novým reproduktorem Bluetooth Stockwell II, který jsme dříve testovali.

Stockwell II v klasickém designu Marshall

Kultovní Marshallovo písmo na přední straně Stockwell II je bezchybné, umístěné na podpisové kovové mřížce zdobící všechny jeho zesilovače. V tomto případě chrání citlivé reproduktory. Nahoře je malé tlačítko pro párování Bluetooth a klasické ovládací prvky pro hlasitost, basy a výšky. Pokud jste klasičtější, můžete také použít jackový vstup vpravo. Baterie se nabíjí přes USB-C. Kabel je součástí balení, ale chybí napájecí zdroj.

Stockwell II měří 18 x 16,1 x 70 centimetrů, váží 1,38 kilogramu a je velmi robustní. Kryt je chráněn proti stříkající vodě pomocí IPX4.

AndroidPIT Marshall Stockwell 2 rameno

Marshall také poskytuje držadlo pro přenášení. / © NextPit

Každý, kdo je obeznámen s dalšími Marshallovými dalšími reproduktory, brzy zjistí, že Stockwell II má jiný povrch. Neexistuje žádná umělá kůže, místo toho najdeme měkkou matnou gumu, která se obaluje kolem reproduktoru. Díky tomu vypadá Stockwell II o něco méně jako zesilovač Marshall, ale materiál odpovídá okouzlujícímu exteriérovému charakteru reproduktoru.

Po stranách jsou tlačítka pro Stockwell II, která by mohla být známá hudebníkům na kytarách. Pokud si chcete vzít reproduktor s sebou, ať jste kdekoli, můžete přidat rukojeť pro přenášení, umístit Marshalla do krabice a nosit reproduktor v ruce nebo zavěsit kytarový řemínek na krk. Malé, ale chytré detaily.

AndroidPIT marshall stockwell 2 velikost

Stockwell II je nejmenší reproduktor Marshall. / © NextPit

Bohatý všestranný zvuk

Stockwell II obsahuje 10 wattové basové reproduktory a dva 5 wattové výškové reproduktory. Podle výrobce je maximální hladina akustického tlaku 80 db na vzdálenost jednoho metru a frekvenční rozsah je mezi 60 a 20 000 Hz. Stockwell II je navíc stereofonní reproduktor.

Pro tak malou krabičku má Stockwell II skvělý zvuk. Je plný a hlasitý a – pokud správně nastavíte ovládací prvky – má neuvěřitelné basy. Stejně jako ostatní reproduktory Marshall není Stockwell II vhodný pro všechny druhy hudby. Zvuk je docela teplý a není tak neutrální jako reproduktory Bose. Stockwell II nemá vlastní implementaci, takže úpravy jsou omezeny na ovládání hlasitosti, basů a výšek. U zvlášť přenosného reproduktoru bez námahy je to mnohem praktičtější a zcela dostačující než klepnutí na ekvalizér na smartphonu.

AndroidPIT marshall stockwell 2 top2

Ovládací prvky výše. / © NextPit

V závislosti na přehrávané hudbě a kvalitě zdroje byste však měli věnovat pozornost omezení hlasitosti. Otočení knoflíku nad úroveň 8 může způsobit mírné zkreslení zvuku. Na papíře to vypadá docela dobře pro reproduktor Marshall, ale není to tak hezké.

Jednou z nejzajímavějších vlastností Marshalla Stockwella II je, že se zvuk šíří nejen dopředu, ale i dozadu. Na zadní straně reproduktoru Bluetooth je černá kovová mřížka, která umožňuje téměř plný zvuk. Proč „téměř“? Je rozdíl mezi sedáním před a za reproduktorem, protože zvuk přicházející zepředu je o něco hlasitější a jasnější než zvuk přicházející zezadu. Ale v každém případě je to v jednom směru lepší.

Odolná baterie

Marshall slibuje Stockwell II „více než 20 hodin“ přehrávání hudby na jedno nabití baterie. Stav baterie je indikován červenou LED lištou v horní části reproduktoru. Skutečná doba běhu závisí na několika faktorech, především na průměrné hlasitosti, při které se hudba přehrává na Stockwell II. 20 hodin Marshall Stockwell II je docela realistické, pokud nezapnete reproduktor Bluetooth úplně a všimnete si docela dobrého připojení Bluetooth.

Nabíjení se provádí pomocí přiloženého kabelu USB-C. Stockwell II je také Přenosná nabíječka a můžete svůj smartphone nabíjet na cestách. Telefon se přes reproduktor nenabíjí nijak zvlášť rychle, ale stejně se nabíjí.

AndroidPIT Marshall Stockwell 2 rukojeť2

Stockwell II váží 1,39 liber. / © NextPit

Kolik stojí Marshall Stockwell II?

Marshall Stockwell II stojí 249 eur, což není u tak kompaktního reproduktoru zrovna málo. Pokud se vám nelíbí černá, můžete také použít šedou limitovanou edici. Pokud je váš rozpočet o něco vyšší, mohou být zajímavé i další dva nové modely Kilburn II za 299 Euro a Tufton 399 Euro. Dva velké reproduktory Marshall jsou také přenosné a na palubě mají dobíjecí baterii.

Konečné rozhodnutí

Cena, kterou Marshall požaduje za Stockwell II, není výhodná. Získáte však nejen reproduktor Bluetooth s nadčasovým vzhledem Marshall, ale také poměrně solidní produkt s dlouhou výdrží baterie a především velkým zvukovým výkonem. Můj tip: Počkejte chvíli a zjistěte, zda si můžete koupit Stockwell II o něco levněji. Mějte na paměti, že pokud cena klesne pod 200 eur.