Roční prodej iPadů může poprvé poklesnout

Nyní, když se loučíme s rokem, se objevila nová zpráva, kde hovoří o tom, jak mohl vývoj iPadu pokročit do roku 2014. Apple může poprvé zaznamenat roční pokles prodeje tabletů ve své pětileté historii.

Zpráva společnosti ABI Research byla zveřejněna minulý úterý a uvádí: Prodej iPadu by mohl během celého roku 2014 dosáhnout 68 milionů kusů. Zejména s ohledem na to, že se Apple v roce 2013 podařilo prodat 74 milionů tablet, by to byl docela dramatický pokles.

Příchod iPhone 6 Plus a jeho 5,5palcového displeje Jelikož mnoho uživatelů odloží tablet při provádění určitých úkolů, může to způsobit výrazné snížení prodeje iPadu. Například procento lidí, kteří jej používali ke čtení, se od příchodu phabletu snížilo.

35% prodeje iPadů pochází z minulého čtvrtletí

Od příchodu první generace iPadu, Jeff Orr ve zprávě ABI Research, Apple v posledním čtvrtletí roku běžně zaznamenal 35% ročního prodeje tabletů. To je důvod, proč má toto zařízení především vánoční dárek.

Jablkový tablet však letos neměl očekávané přijetí a Pokud Apple v posledním čtvrtletí neprodá více než 32 milionů, roční tržby iPadu zaznamenají první pokles od jeho uvedení na trh.

podzimní-roční-prodej-ipad-2

Pokud porovnáte procento tabletů prodaných mobilním operačním systémem, který mají, přehled zobrazí: Android nadále získává s 54% podílem na trhu, iOS odpovídá 41%. A konečně, Windows 8 představuje pouze 5% příspěvků.

Může trh tabletů zmizet?

Apple nebude jedinou společností, která zaznamenala pokles prodeje iPadů v roce 2014. Velmi Amazon, Google nebo Barnes & Nobles očekávali meziroční pokles objemu jednotek Tablety se prodávaly, i když Samsung zaznamenal nárůst o 43 milionů ve srovnání s 38 miliony, kterých dosáhl v roce 2013.

Na druhou stranu zpráva ABI Research od CNBC, společností jako LG, Lenovo, Acer, ASUS, Dell, HP nebo Microsoft mohou také zaznamenat nárůst prodeje z příslušných modelů tabletů.

Před několika dny jsme hovořili o možnosti ukončení trhu tabletů Apple s iPadem v ne příliš vzdálené budoucnosti. Od příchodu phabletů, zařízení, která spojují smartphone a tablet, se mnoho uživatelů rozhodlo pro toto a iPad lze kanibalizovat pomocí zařízení iPhone 6 Plus.

A konečně, ABI Research věří, že celosvětový prodej tabletů se v roce 2015 zvýší o 16% na 194 milionů. Výzkumná firma je velmi optimistická a očekává, že růstový trend bude pokračovat i v příštích pěti letech.Odhaduje se, že v roce 2019 bude dodáno 290 milionů tabletů.

Myslíte si, že se prodej iPadů sníží stejně, jak tomu věříte?