Ručně vyberte, které aplikace lze zálohovat na iCloud

iCloud-Drive

Pokud se rozhodnete použít iCloud pro zálohování zařízení iOS Během počátečního nastavení bude mít většina aplikací, které nainstalujete, automaticky nastavení zálohování na iCloudu. To může být velmi užitečné, když obnovujete svůj iPhone nebo iPad ze zálohy, protože nebudete muset překonfigurovat všechny předvolby aplikace.

Ale co když nechcete, aby byly některé aplikace zálohovány na iCloud? Jako výsledek, Je docela snadné nezahrnout určité aplikace, které se mají zálohovat na iCloudu. Níže vám ukážeme, jak na to.

Existuje několik důvodů, proč možná nebudete chtít zálohovat data v určitých aplikacích. Zabezpečení je jedním z nich nebo úspora úložného prostoru pravděpodobně ještě zjevnější důvod. Monitorování aplikací, které se dostanou do zálohy na iCloudu, vám tedy pomůže získat větší kontrolu nad dostupným úložištěm, a pokud máte 5 GB volného tarifu, každý MB využití se počítá jako úložiště.

Výběr aplikací, které lze zkopírovat na iCloud.

  • Krok 1: Přejděte na tuto adresu ve svém iPhonu, iPadu nebo iPodu: Nastavení> iCloud> Úložiště> Správa úložiště.
  • Krok 2: Pokud máte k účtu Apple připojeno více než jedno zařízení iOS, zobrazí se vám zařízení obsahující zálohy každého z nich. Vyberte zálohu zařízení, které používáte vlastně.

Spravujte úložný prostor na iCloudu

  • Krok 3: Nyní uvidíte záložní informace o vašem zařízení. Mimo jiné uvidíte, že byla provedena poslední záloha a jak velká byla. Zobrazí se pro spuštění aplikací, “Zobrazit všechny aplikace“Pod obrazovkou.”
  • Krok 4: Můžete začít odtud deaktivujte aplikace, které nechcete zálohovat na iCloudu. Když zakážete zálohy aplikací, budete požádáni o potvrzení, že skutečně chcete zakázat zálohy a odstranit data aktuálně na iCloudu.

Odstraňte aplikaci pro zálohování dat iCloud

Všimněte si, že aplikace jsou seřazeny podle použitého úložiště, ti, kteří využívají nejvíce úložného prostoru, jsou nahoře. iOS také zobrazuje množství dat zálohovaných každou aplikací a poskytuje dobrou představu o tom, kolik místa můžete ušetřit.

Obvykle knihovna fotografií je jednou z nejvíce náročných aplikací na ukládání dat. Zakázání zálohování knihovny fotografií je snadný způsob, jak získat zpět spoustu úložného prostoru iCloud, ale pokud tak učiníte, nezapomeňte zálohovat své fotografie jinde do služby úložiště. jiné cloudové úložiště nebo možná místně v počítači.