Rychlejší běh prohlížeče Chrome v systému Android

Někdy se zdá, že náš telefon načte stránku příliš dlouho, zvláště když vstoupíme na stránky se zprávami. Nemusí to však tak být. Zde je několik jednoduchých triků, díky nimž se webové stránky načítají mnohem rychleji, když používáte Chrome pro Android.

google chrome 1 11

Chcete, aby se stránky načítaly rychleji? Zde jsou hlavní tipy. / © ANDROIDPIT

Stáhněte si Chrome Beta

Naším prvním doporučením je stáhnout Chrome Beta pro Android. Automaticky to nezlepší zážitek z aplikace, ale vylepšení, která Google ve vašem prohlížeči provede, se k uživatelům beta dostanou dříve, takže se obvykle jedná o nejrychlejší a nejúčinnější verzi.

Chrome BetaNainstalujte si na Google Play

Povolit předběžný požadavek na prostředky stránky

Chcete-li urychlit načítání webových stránek, vyberte funkci, která vyžaduje předběžné vyžádání zdrojů stránky v prohlížeči Chrome. Přejděte do nabídky možností prohlížeče Chrome (tři tečky) a vyberte ji Nastavení> Soukromí> Předběžné vyžádání zdrojů stránky.

Ve výchozím nastavení je tato možnost označena jako „Pouze na Wi-Fi“, ale doporučujeme ji změnit na „Vždy“, abyste si mohli vychutnat rychlejší procházení, i když bude spotřebovávat více datového provozu.

Tato malá změna zrychlí prohlížení webu. / © ANDROIDPIT

Příznaky Chrome

Na stránce Příznaky Chrome můžete vyzkoušet nové experimentální vylepšení prohlížeče Chrome. Součástí je varování: Nastavení těchto proměnných může způsobit, že Chrome nebude fungovat správně. Je však snadné vrátit se k výchozímu nastavení nebo odinstalovat / přeinstalovat aplikaci, aby se věci vrátily do normálu. To ovlivní pouze Chrome, nikoli ostatní funkce terminálu.

Spisovatel chrome: // flags / Ve vyhledávacím poli Chrome přejděte na hlavní stránku nastavení příznaku a nainstalujte nebo odinstalujte jej.

Zakázat zpoždění kliknutí. Normálně při procházení webové stránky, pokud kliknete na odkaz, zobrazí se krátké zpoždění od okamžiku, kdy na něj kliknete, do provedení akce. Tato pauza slouží k ověření, zda je toto kliknutí normální nebo dvojité kliknutí. Zakázání této funkce způsobí, že naše prostředí bude pružnější pokaždé, když procházíme odkazy.

Chrome Flags má spoustu zajímavých experimentálních nastavení. / © ANDROIDPIT

Dále zadejte „Maximální požadovaný počet dlaždic“. Změna tohoto nastavení na 512 znamená, že Chrome bude zpracovávat rychleji při vyšších nákladech na využití paměti RAM – u výkonného telefonu je to stěží patrné. Kromě toho umožňuje rychlé zavírání oken a karet pro urychlení správy karet a oken.

Máte nějaké další tipy? Sdílejte to v komentářích!