S funkcemi Android Marshmallow na libovolném smartphonu

Stručně řečeno, v závislosti na telefonu, který máte, budete potřebovat nějaký čas, abyste si mohli vychutnat ty nejzajímavější funkce, které Google nabízí, ale můžete si oživit čekání díky novým funkcím pomocí níže uvedených tipů.

marshmallow 1920

Funkce Marshmallow lze použít podle níže uvedených tipů. / © Google

Správa oprávnění aplikace

Bojíte se, že aplikace mají přístup k celému vašemu smartphonu? S Androidem 6.0 Marshmallow to již není problém: Můžete si vybrat oprávnění, která udělujete každé aplikaci, abyste měli po stažení vše pod kontrolou.

Je to mocný nástroj určený k ochraně našeho soukromí, což je problém, který je v dnešní době stále důležitější. Je nám líto, ale před aktualizací musíte povolit tuto funkci root. Po získání oprávnění můžete použít aplikaci / modul XPrivacy a rychle tuto funkci získat do svého zařízení.

xprivacy

Řízení oprávnění v XPrivacy. / © ANDROIDPIT

[ROOT] Instalační program X PrivacyNainstalujte si na Google Play

Soukromé karty Chrome

Chrome Private Tabs je funkce navržená ke zlepšení výkonu jakékoli aplikace, která potřebuje interakci s webovou stránkou. Pokud v jakékoli verzi starší než Android 6.0 Marshmallow vyberete odkaz v aplikaci (například sdílený WhatsApp nebo Facebook), otevře se s nainstalovaným prohlížečem.

U systému Android 6.0 Marshmallow se místo aplikace Chrome otevře okno Custom Chrome, které vyžaduje méně zdrojů a poskytuje plynulejší a rychlejší uživatelský zážitek. Díky aplikaci Link Bubble můžete využívat tyto a další výhody.

Propojte balónNainstalujte si na Google Play

S Link Bubble se místo otevření okna načte odkaz na pozadí a zobrazí se jako plovoucí bublina. Během načítání stránky můžete pokračovat v používání předchozí aplikace a po načtení nás bude informovat animace.

Procházejte internet bez přerušení. / © ANDROIDPIT

Marshmallow má další funkci, která optimalizuje navigaci: Link Smart. Pokud klikneme na odkaz, otevře se v nejvhodnější aplikaci namísto dotazu, kterou z nich preferujeme. To šetří zdroje a vytváří efektivnější procházení. To je stejný účel jako TapPath, aplikace, kde je možné otevírat připojení třemi různými způsoby v závislosti na naší konfiguraci.

aplikace com

Jednoduché použití a velmi užitečné. / © ANDROIDPIT

Pomocník prohlížeče TapPathNainstalujte si na Google Play

Podpora čtečky otisků prstů

Android 6.0 má nativní podporu pro skener otisků prstů. Tímto způsobem mohou telefony s tímto senzorem interagovat s různými nativními funkcemi systému Android.

U některých nových zařízení Samsung je již možné platit pomocí otisků prstů díky technologii PayPal a FIDO. Chcete-li tuto možnost aktivovat, musíte přejít na: Nastavení> Skener otisků prstů> Platit přes PayPal. Pokud zařízení nemá snímač, můžete kameru v přehrávači aktivovat pomocí skeneru otisků prstů ICE Unlock, který zařízení odemkne.

ICE Unlock Fingerprint ScannerNainstalujte si na Google Play

Není to tak přesné jako funkce systému Android a nelze jej použít k placení, ale pro odemykání obrazovky funguje skvěle.

androidpit samsung galaxy s5 15

Digitální čtečka v jakémkoli smartphonu. / © ANDROIDPIT

Správa paměti

Správce úloh bude revidován v nové verzi 6.0. Rozhraní je jednodušší a méně užitečné funkce zmizely. Byla přidána nová možnost, kde je možné určit, které aplikace využívají nejvíce RAM.

Od prvních verzí systému Android je Obchod Play plný alternativních správců úloh, kteří nahrazují to, co je ve výchozím nastavení. A tady nemluvíme o zabijácích úkolů, ale o aplikacích, které analyzují spotřebu jiných aplikací a určují, co zpomaluje telefon a zabírá paměť. V tomto článku najdete další informace o řešení tohoto problému.

Lepší správa paměti RAM v telefonu. / © ANDROIDPIT

Zásuvka na aplikace v abecedním pořadí

Nabídka aplikace Android Marshmallow vylepšuje rozhraní a třídí všechny aplikace v abecedním pořadí. Nejpoužívanější aplikace jsou navíc nahoře.

Zásuvka aplikace a domovská obrazovka jsou dvě z nejvíce přizpůsobitelných funkcí systému Android. Díky široké škále odpalovacích zařízení jsou možnosti přizpůsobení nekonečné. Pokud chcete změnit vzhled svého menu, můžete se podívat na náš článek o nejlepších launcherech pro Android.

zásuvka android l vs android m

Android Lollipop vlevo a Android Marshmallow vpravo. / © ANDROIDPIT

Baterie a nabíjení

Google nabízí Android 6.0 Doze, funkci, jejímž cílem je optimalizovat autonomii vašeho terminálu lepším využitím doby nečinnosti terminálu. Díky novým portům USB typu C bude nabíjení v budoucích terminálech mnohem rychlejší.

Je zřejmé, že pokud jde o aktualizace hardwaru, není co dělat, ale pokud chcete, aby se telefon nabíjel rychleji, máme jednoduchého průvodce, který vám pomůže zlepšit dobu nabíjení vašeho smartphonu.

AndroidPIT LG G4 low battery hero 6

Některé triky mohou váš smartphone nabít rychleji. / © ANDROIDPIT

Varovná oznámení

Po skromném úspěchu výstražných oznámení v Lollipopu se Google rozhodl mít nad nimi lepší kontrolu a odstranit je ze všech aplikací, které nechceme mít.

Mimochodem, existuje jednoduchá aplikace, pomocí které můžete efektivně odstranit výstražná oznámení v Lollipopu bez oprávnění root. A nejen to, můžete obnovit starý styl oznámení skládající se z prostého textu ve stavovém řádku, funkci, kterou ani Marshmallow nenabízel.

spustí se varování lízátko IT

Sbohem varovná oznámení. / © ANDROIDPIT

HeadsOff (Android 5.0)Nainstalujte si na Google Play

Které aplikace Marshmallow chcete vidět nejvíce?