Safírové sklo Apple Watch je odolné

Consumer Reports zaujatý u slavného Antenagate testuje displej safírového skla Apple Watch a výsledky jsou překvapivě dobré. Po testech došli k závěru, že sklo Apple Watch Sport bylo poškrábané, to ano, ale až poté, co překročilo 7 Mohs (stupnice tvrdosti), což se nikdy nestane.

Na druhou stranu Apple Watch (ocel a edice) jakékoli verze obsahující safírové sklo nebudou za žádných okolností poškrábat (kromě Diamond, který je považován za tvrdší). V každém případě je nepravděpodobné, že z praktických důvodů nakreslíte své Apple Watch safírovým sklem..

Safírové sklo se ukázalo tak silné, jak se očekávalo, což znamená hodně. Verze Sport, která vytváří upravené sklo, vydrží útok 7 na stupnici tvrdosti, zatímco safír reaguje na útok 9 na stupnici tvrdosti. Proto je safírové sklo verzí Apple Watch rozhodně silnější než vyztužené sklo Apple Watch Sport.Toto druhé však způsobuje to, jak se v budoucích iPhonech projeví velkolepý výkon, který, jak doufáme. Ve skutečnosti Apple Watch Sport drží tak silné sklo, že se umístí na osmém místě Mohsovy stupnice, těsně pod topazem těsně pod safírem.

Taky, Consumer Reports také provedl několik testů na senzorech Apple Watch a ukázal, že je dosud opravdu spolehlivý v měřeních. Také ponořili Apple Watch do vody v hloubce asi 3 stopy po dobu třiceti minut a potvrdili, že hodnocení odolnosti odpovídá autentičnosti zařízení.