Samsung a LG pracují na monitorech, aby využily výhod režimu PC

Samsung a LG pracují na monitorech, aby využily výhod režimu PC

Již několik let vidíme, že některé hlavní značky telefonů se systémem Android implementují do svých telefonů funkce, které umožňují použití počítačového rozhraní při připojení k externímu monitoru. To je případ Samsung, DeX nebo Huawei Desktop Mode. Nedávno jsme viděli, jak Android 10 povolil stejný režim. vlajková loď LG. Dobře Víme, že Samsung a LG na tuto technologii s novým příslušenstvím velmi silně vsadí.

Dosud, abychom mohli používat režim PC, musíme telefon připojit k jakémukoli monitoru pomocí konkrétního kabelu, ale na konci dne nám to nedává kompletní zážitek jako například stolní počítač. Ale, Bylo by skvělé, kdybychom to mohli dělat i na cestách Umožní nám to užít si na mnohem větší obrazovce výhody, které nabízí náš telefon.

Představí Samsung a LG „hloupé“ počítače?

Podle některých zpráv LG i Samsung pracují na přenosných monitorech, které nám umožní používat náš telefon na mnohem větší obrazovce. Nyní v tomto ohledu vidíme dva možné směry: Zaprvé, jen o velkých obrazovkách, „přeměna“ našeho telefonu na tablet; za druhé, „hloupé“ počítačekterý nemá jiné komponenty než obrazovku, baterii a porty a používá náš smartphone jako jádro všech aktivit.

V této druhé alternativě vidíme zvláštní význam, zejména s ohledem na režim PC, který mají obě značky dnes. Více, máme dokonce první podrobnosti o těchto obrazovkách (Stále není potvrzeno, zda budou mít klávesnice nebo ne). Právě teď nevíme, zda bude muset být připojení k telefonu zapojeno nebo zastrčeno, jak jsme viděli od společnosti Asus před několika lety.

  • Samsung: Bude se jmenovat takzvaný Samsung DeXbook, zmiňující se název PC mod. Umožňuje nám předpokládat, že bude v počítačovém formátu s tímto názvem. Bude mít 14,1 palcový (pro tablet velmi velký) displej a 10.000 mAh baterie zvyšuje svou váhu na 1 Kg.
  • LG: Stále o něm není žádné jméno ani pověst, ale bude mít také 14,1palcový displej, pouze s polovinou baterie: 5 000 mAh. Stojí za to snížit tuto hmotnost na 600 gramů.

Pravdou je, že se může jednat o dva velmi zajímavé produkty, které umožní vytěžit z našich telefonů více a pohodlně je používat jako notebook, což ocení uživatelé základních počítačů, kteří nechtějí mít příliš velkou váhu. Cena:% s Očekává se, že se bude pohybovat mezi 320 a 420 eury a dočkáme se jich ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Přes | Vývojáři XDA