Samsung Galaxy Note 4 vs Samsung Galaxy Note Edge – Která je nejlepší volba?

Byli jsme si jisti, že uvidíme Samsung Galaxy Note 4 na IFA 2014 v Berlíně, klasiku. Jak se datum blížilo, objevovaly se zvěsti o zařízení se zakřivenými obrazovkami, ale to, co jsme nevěděli, bylo, že spadá do kategorie Note. Samsung Galaxy Note Edge má zakřivenou obrazovku, která otevírá nové možnosti softwaru. Podívejme se, jak jsou Note Edge a Note 4 podobné a odlišné v níže uvedeném srovnání..

samsung galaxy note edge zakřivená obrazovka

Note Edge má zakřivenou obrazovku. / © ANDROIDPIT

Design

Obě zařízení by měla být interpretována jako dvě proměnné. Tímto způsobem existuje několik aspektů tohoto srovnání, kde uvidíte více shod. Začínáme jako první: design. Když se na ně podíváme zezadu, těžko si všimneme rozdílů. Note i Note Edge mají stejný plastový povrch v kůži a kovovou povrchovou úpravu. Kromě toho je poloha tlačítek (kromě tlačítka pro zapnutí / vypnutí nahoře v pouzdře Note Edge) a dalších položek, jako je kamera, reproduktor a mikrofon, stejná. S Pen je samozřejmě také vpravo dole.

Je to zadní část Note 4 nebo Note Edge? / © ANDROIDPIT

Hlavní rozdíl je v tom, že Note Edge má křivku vpravo. To ovlivňuje rozměry a hmotnost. Přestože je Note Edge širší a mírně tenčí, je menší na výšku a lehčí než Note 4, který váží 174 gramů místo 176 gramů.

obrazovka

Nechci se opakovat, ale samozřejmě bychom měli zvýraznit křivku Note Edge jako hlavní rozdíl v této sekci. Úhlopříčka obrazovky je 5,7 palce ve srovnání s 5,6 palce Note Edge, ale musíme zdůraznit, že tento terminál přidává na obrazovku kvůli křivce dalších 160 pixelů.

samsung galaxy note edge teaser01

Křivka je na obrazovce o 160 pixelů více. / © ANDROIDPIT

Oba mají stejné rozlišení obrazovky, tj. QuadHD 2560 x 1440 pixelů. Ať tak či onak, je to zázrak s úžasným leskem a barevným podáním.

software

V obou verzích najdeme nejnovější verzi Androidu, to je 4.4.4 KitKat a nejnovější verze uživatelského rozhraní TouchWiz je velmi podobná verzi na Samsung Galaxy S5. Nyní, s klíčovým doplňkem, zahrnutí nových softwarových funkcí přizpůsobených S Pen. Na obou zařízeních najdeme stejné, některá jsou již známá pro Note 3 a některá jsou nová, jak jsme ukázali v naší analýze s praktickým videem Note 4.

Samsung Galaxy Note 4s Pen Air Command

/ E © ANDROIDPIT

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že Edge Note Edge přidává několik funkcí a možností, které jsme v Note 4 nenašli. Používá se například jako lišta oznámení nebo lišta zkratek. Bude to velmi užitečné pro kontrolu hudby nebo videí, které sledujeme, mimo jiné.

výtěžek

Ano, z hlediska výkonu zde nenajdeme žádné nekompatibilní poznámky. Všechno je přesně stejné, a proto je zkušenost velmi podobná. Během IFA jsme oba terminály měli na krátkou dobu a musím říct, že jsem si nevšiml žádných konkrétních problémů. Note Edge i Note 4 jsou velmi rychlé a plynulé.

Fotoaparát

V obou terminálech najdeme stejnou kameru se stejným rozhraním a stejnými možnostmi. Abychom se hlouběji zabývali touto částí, musíme mít Note 4 a Note Edge delší dobu. Můžeme vám jen říct, že společnost Samsung přidala do svého fotoaparátu nové funkce, které jsou k dispozici ve dvou terminálech, například možnost pořizovat větší selfie Široká selfie.

Kamery obou terminálů jsou stejné. / © ANDROIDPIT

baterie

Osobně mě velmi překvapilo rozhodnutí společnosti Samsung rozhodnout se pro stejné rozlišení displeje, téměř stejnou velikost obrazovky, stejný procesor, ale jiné baterie. Note Edge spadá do tohoto krátkého segmentu ve srovnání s 3220 mAh Note 4.

Technické specifikace

Samsung Galaxy Note 4 Samsung Galaxy Note Edge

Systém

obrazovka

Procesor

Úložiště dat

Vnitřní paměť

baterie

Fotoaparát

Spojení

Rozměry

Hmotnost

Další funkce

Android 4.4.4 + TouchWiz Android 4.4.4 + TouchWiz
5,7 palce, Quad-HD (2 560 x 1 440 pixelů), 515 ppi 5,6 palce, Quad-HD (2 560 x 1 440 + 160 pixelů), 515 ppi
Qualcomm Snapdragon 805, čtyřjádrový, 2,7 GHz Qualcomm Snapdragon 805, čtyřjádrový, 2,7 GHz
3 GB_ 3 GB
32 GB (+ microSD až 64 GB) 32/64 GB (+ microSD až 64 GB)
3220 mAh 3 000 mAh
16 MP, OIS / 3,7 MP, f / 1,9 16 MP, OIS / 3,7 MP, f / 1,9 (starý)
4G / LTE, HSPA +, WiFi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.1, NFC, USB 2.0, MHL 3.0 4G / LTE, HSPA +, WiFi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.1, NFC, USB 2.0, MHL 3.0
153,5 x 78,6 x 8,5 mm 151,3 x 82,4 x 8,3 mm
176 g 174 g
S Pen, snímač srdeční frekvence, rozpoznávání prstů, infračervené záření, barometr, UV snímač S Pen, snímač srdeční frekvence, rozpoznávání prstů, infračervené záření, barometr, UV snímač

© ANDROIDPIT

výsledek

Note Edge je již na trhu ve Španělsku. Samsung Galaxy Note 4 nebo Samsung Galaxy Edge? Musím říci, že inovace zakřivené obrazovky způsobila, že cena vzrostla asi o 200 EUR. 32 GB Samsung Galaxy Note 4 bude stát 699 EUR ve srovnání s 899 EUR, které Note Edge stojí, ano, s větší pamětí. Co myslíš? Který byste si vybrali?