Šašlik: Jak nainstalovat aplikace pro Android do počítače se systémem Linux?

Shashlik je projekt, který má přinést všechny aplikace pro Android do počítačů se systémem Linux. Je stále ve vývoji, ale věci jsou velmi slibné. Aktuálně je k dispozici v beta verzi, takže můžete své oblíbené aplikace testovat v 64bitových verzích na distribucích Debian a Arch Linux.

Co je šašlik?

Šašlik je slovo slovanského původu a odkazuje na masové jídlo připravované na grilu. Něco jako špíz, ale nahradí hůl něčím jako meč a mnohem větší kusy masa. A toto je Šašlik – meč, s nímž váš linuxový tučňák přibije aplikace pro Android.

Shashlik je zejména projekt s otevřeným zdrojovým kódem věnovaný běhu stroje Dalvik vlastněného našimi androidy na normálním Linuxu. Díky tomu můžeme například instalovat a spouštět aplikace přímo z jejich zkratek na ploše Ubuntu.

Aplikace pro Android v nabídce Linux. / © ANDROIDPIT

V současné době je ve vývoji a kdokoli může spolupracovat na hlášení chyb GitHubu a dokonce se vylepšovat, pokud si troufáte. Nejnovější verze je 0.9.3, která není příliš stabilní, ale umožňuje vám spustit několik aplikací a získat nápady.

Jak nainstalovat šašlik

Na rozdíl od většiny balíčků, které instalujeme na Linux, nebudete muset psát instrukce nebo dokonce otevírat terminál pomocí Shashliku. Také nemusíte nic konfigurovat. Samozřejmě musíte přijmout práci šašlikovského týmu, protože to usnadňují.

Pro Ubuntu nebo AUR si stáhněte balíček a nainstalujte jej pomocí instalačního programu balíčku. Původní Shashlik byl vyvinut s KDE Plasma 5 a běží na mnoha nejpopulárnějších distribucích Ubuntu a Debian, jako je Linux Mint.

Stáhněte a nainstalujte. / © ANDROIDPIT

Nainstalujte si aplikace pro Android v systému Linux

Po instalaci balíčku Shashlik můžeme instalovat aplikace pro Android. Postup je velmi jednoduchý. Nevýhodou je, že ne všechny aplikace fungují.

Nejprve si stáhněte soubor APK aplikace. Na internetu je mnoho míst a skladů, kde je můžete získat. Extrahováním souborů APK svých aplikací je také můžete získat prostřednictvím smartphonu.

šilhání 02

Vyhledejte shashlik-install. / © ANDROIDPIT

Jakmile máte soubor APK, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a na cestě vyhledejte aplikaci pro instalaci shashlik. / opt / shashlik / bin / shashlik-install a klikněte Přidat do seznamu. Nyní vyberte aplikaci, kterou jste přidali. Zdá se, že se nic neděje, ale věřte tomu nebo ne, aplikace je nainstalována na vašem Linuxu.

AndroidPIT Shashlik 1

Hraní Flappybird na Ubuntu. / © ANDROIDPIT

Přejděte do nabídky nebo vyhledejte soubor APK, který jste právě nainstalovali, podle názvu a spusťte jej. Spuštění může chvíli trvat, ale Flappy si můžete na svém Linuxu zahrát za méně než minutu.

Už jste někdy chtěli mít na ploše počítače aplikaci?