Shazam vs. SoundHound – Která aplikace je nejlepší pro detekci hudby?

Zvedněte ruku, která nepoužívá Shazam! Tato populární aplikace je jednou z nejpoužívanějších, protože nabízí velmi jednoduchou a efektivní funkci: dokáže rozpoznat hudbu přehrávanou kdykoli a kdekoli. Nyní to není jediná služba, která ji nabízí; K dispozici je také SoundHound. Pokud máte pochybnosti o tom, který z nich je lepší, nenechte si ujít naše srovnání. Shazam vs SoundHound.

Zní vám Shazam lépe? / © Twin design / Shutterstock

Shazam

Díky stovkám tisíc stažení má aplikace na Androidu Olympus trvalé místo. Před chvílí to bylo považováno za úplnou digitální revoluci a nyní je to normální věc, téměř zvyk. Pokud posloucháte skladbu v baru a nevíte, co to je, jednoduše vytáhněte smartphone z kapsy a povolte Shazam. Během několika sekund aplikace odhalí název, autora a album.

shazam1

Shazam se snadno používá. / © ANDROIDPIT

Jakmile skladbu znáte, můžete ji sdílet na sociálních sítích, přidat do Spotify nebo si ji poslechnout na YouTube. V sekci „Moje značky“ jsou uloženy všechny skladby, které jste sledovali. Shazam je k dispozici zdarma, ale s reklamami, které jsou někdy trochu invazivní. Chcete-li reklamy odstranit, musíte si zakoupit Shazam Encore, profesionální verzi aplikace.

Sekce „Moje značky“ vpravo a zjištěná skladba vlevo. / © ANDRODIPIT

Začněme: Shazam rozpoznal citáty používané v reklamách, jako jsou písně Květiny ve vlasech Od The Lumineers; Ve hrách jako FIFA 15 Nepořádek jsem já od Vance Joy; a ve filmech Duna je hojná Hodil to Olvier Onios.

Pokud jde o méně slavné písně, aplikace nebyla schopna rozpoznat píseň písně. Smysl života Rameses B, nebo skotská národní hymna, je neoficiální, ale verze, kterou zpívá Amy MacDonald, ale možná chce příliš mnoho. Shazam definuje píseň Vzdorný Neuznává část národa VNV, ale Slepé město Vytvořil: U2.

ShazamNainstalujte si na Google Play

SoundHound

SoundHound nabízí stejnou službu jako Shazam. Jediným klepnutím najdeme název písně a album kapely, stačí poslouchat citát. Nastavení vám umožní procházet nejvyhledávanější skladby a sdílet skladbu na sociálních médiích.

hlasitý

Funkce jsou stejné, ale rozhraní se liší. / © ANDROIDPIT

SoundHound vám nabízí možnost vytvořit si osobní profil, kam si můžete uložit svá oblíbená vyhledávání a nabídky. Rozhraní je zcela odlišné od Shazamu, místo černé a oranžové namísto bílé a modré. Chcete-li odstranit reklamy, musíte si koupit placenou verzi.

soundhound2

SoundHound také ukládá prohledávané skladby. / © ANDROIDPIT

Během praktického testu jsem pozoroval několik drobných rozdílů u stejných hudebních skladeb, jaké byly použity u Shazam. V méně známých písních byl SoundHound schopen rozpoznat Ramesese B, ale pro hymnu Amy MacDonald našel jiný název. Dalším pozitivním bodem, jak vidíte ve videu níže, je, že SoundHound rozpozná název jakékoli skladby naživo, nebo dokonce i když ji zpíváme.

SoundHound – vyhledávání a přehrávání hudbyNainstalujte si na Google Play

Odkaz na video

Který zvolit?

Jak to u těchto věcí často bývá, osoba, která dostane původní nápad, je obvykle tou nejlepší volbou. V tomto případě je to Shazam. Tato služba identifikuje skladby s chirurgickou přesností. A pokud neznáte název, nezkoušejte „hádat“ hudbu jako SoundHound, která navrhuje další tituly.

Samozřejmě vám nic nebrání v použití obou. Navzdory některým selháním SoundHound často rozpozná věci, které Shazam nerozpozná, a skladby zpívané nebo hrané naživo.

Jaký je váš dojem z těchto dvou aplikací?