Siri-Mac-9to5mac

Siri přichází na OS X 10.12 později v tomto roce

Siri-Mac-9to5mac

Microsoft byl před Apple přiveďte osobního asistenta ze smartphonů na stolní zařízení Kvůli překvapení mnoha lidí riskovali upgrade na verzi pro stolní počítače, protože asistent Microsoftu tak dlouho nepracoval. Jak vydal 9to5Mac, Apple plánuje zavést osobního asistenta pro iOS v další verzi OS X, která nám umožní provádět různé úkoly pouze pomocí hlasových příkazů.

Osobní asistent společnosti Apple, v horní části panelu nabídek a uživatelé jej mohou používat pomocí klávesové zkratky nebo jednoduše kliknutím myší nebo trackpadem. Při stisknutí nebo spuštění Siri se v pravém horním rohu obrazovky zobrazí plakát s tmavým pozadím. Rozhraní je velmi podobné rozhraní, které nám iPhone ukazuje, když zavoláme Siri a začneme mluvit.

Pokud je zařízení připojeno k síti, uživatelé Mohou také zavolat Siri pomocí příkazu „Hey Siri“ Stejně jako u současných modelů iPhone a iPad. Siri pro OS X bude jednou z nejdůležitějších inovací příští verze OS X, jejíž jméno zatím neznáme.

Apple vydal Siri s iPhone 4s v roce 2011 a od té doby rozšiřuje tuto funkcionalitu na všechna zařízení společnosti. Siri je v současné době na zařízeních iPad, iPod Touch, Apple TV a Apple Watch. Asistenta lze použít k prohledávání internetu, spouštění aplikací, kontrole sportovních výsledků, přehrávání hudby, kontrole předpovědi počasí, plánování schůzek …