Slimport vs MHL – váš smartphone nebo tablet v televizi

Když jsem si koupil adaptér MHL pro Note 2, bylo to velmi užitečné pro hraní mobilních her na domácí televizi nebo sledování filmů na monitoru. Přesně to ukázalo, co se stalo na mé mobilní obrazovce. Nyní, Právě jsem koupil adaptér Slimport U Nexus 5 a Nexus 7 se podívejme, jak si Ironman 3 hraje na 24palcovém monitoru Dell.

A to je jen 24 palců. / © ANROIDPIT

Adaptér Slimport se používá k připojení našeho smartphonu nebo tabletu k jednomu televizní obrazovku, monitor nebo projektor. Lze použít typy připojení, které jsou VGA a HDMI, ale existuje také dvojice konektorů HDMI / VGA, které obsahují oba na stejném adaptéru. MHL je k dispozici pouze pro HDMI.

Různá připojení Slimport. / © Slimport

vlastnosti

Oba podporují rozlišení 1080p a také Připraveno pro standard UHDTV 4K rozlišení. Problém je v tom, že stále neexistuje smartphone nebo tablet s tímto rozlišením. Máme však LG G3 s 1440 x 2560 pixely, což by mělo být představení na monitoru LG 34UM95 nebo jiný ekvivalent 2K rozlišení.

Společnost LG má funkci monitoru UltraWide 34UM65

34 palců s laskavým svolením 2K LG. / © LG

Na druhém konci adaptéru je micro USB pro připojení našeho zařízení. Zde najdeme další velký rozdíl mezi Slimport a MHL. Slimport nepotřebuje externí napájení práce. Spotřeba energie je téměř zanedbatelná a můžeme připojit naše zařízení bez obav z roztavení baterie. Vyžaduje krmení MHL. Jak ukazuje obrázek, musí být pro správnou funkci připojen k napájecímu zdroji pomocí konektoru umístěného vedle kabelu micro USB. Dva adaptéry mají jeden příkon. To slouží k nabíjení našeho zařízení při používání adaptéru; ale v případě Slimport je to volitelné a s povinnou MHL.

Požadovaný zdroj s MHL. / © MHL

Myslím, že Slimport funguje lépe a bez nutnosti externího napájení. Okamžitě se připojilo a dokázalo okamžitě hrát s mým telefonem. Pokud Slimport není běžnější, je to proto, MHL Konsorcium MHLVyrobeno společnostmi Samsung, Sony a Nokia s mnohem vyšší emisivitou.

Bože, jaký dojem! / © ANDROIDPIT

Které zařízení podporuje tuto technologii?

Zde je třeba vzít v úvahu další faktor. Zjištění, která zařízení pracují se Slimportem, je poměrně jednoduché, stačí přejít na jejich web a kliknout na „Podporovaná zařízení“. Na seznamu je dokonce i Chromebook. Aby zařízení bylo kompatibilní s touto technologií, musí mít integrovaný IC vysílač. Existuje mnoho zařízení s MHL, která to podporují, ale buďte opatrní při nákupu Protože na trhu existuje mnoho adaptérů a jen málo zákazníků hlásilo problémy. Některá fungují pro některá zařízení, jiná ne, ale měla by fungovat pro ty, kteří jsou na seznamu výrobců, pokud vložím MHL. Říkám to proto, že jsem musel vrátit adaptér pro Note 2, který mi prodejce Media Markt ujistil, že mi sloužil, a podívejte se, varoval jsem, že jsem ho vložil do Galaxy S2.

MHL má vylepšenou verzi. / © ANDROIDPIT

Poskytují velmi cenově dostupné příslušenství a extra zábavu. Podle mě můj počítač se na chvíli rozpadl a já užívám si koleno na monitoru jako pán.

Slimport: 29,90 €

Co si myslíte o gadgetu? Přemýšlíte o natáčení filmu pro příští schůzku?