Sony oznamuje nové funkce pro PlayStation 4

Playstation 4

Společnost Sony nám již poskytla některé nové funkce, které lze nalézt na konzole určené k nahrazení PlayStation3 na trhu, k tomu došlo 20. února, ale v té době nám neukázal jediný detail nového vzhledu. jaká by byla nová show Playstation 4. Společnost Sony nám dnes v rámci konference Game Development Conference přináší nové podrobnosti o nové konzole japonské značky. Všechny podrobnosti, které společnost Sony v posledních hodinách okomentovala, se týkají procesoru, paměti a grafiky.

Na jedné straně je procesorem, který bude připojovat novou konzolu Sony, APU. AMD jmenoval Thebe. Tato APU je AMD speciálně Playstation 4. Bude mít 8 jader Jaguar a bude rozděleno na 2 výpočetní jednotky nebo výpočetní jednotky. Zatímco každé z osmi jader má mezipaměť úrovně 1 kB 32 kB, mezipaměť 2. úrovně bude sdílena všemi jádry patřícími do procesorové jednotky a bude 2 MB.

Na druhou stranu as ohledem na grafický procesor Ruční ser Bude mít 256bitový jednotný řadič a shader procesoru 1152.

AMD pro PlayStation 4AMD pro PlayStation 4

Pokud jde o paměť, máme jednu z nejvýraznějších vlastností nového. Playstation 4. Společnost Sony spojila 8 GB paměti RAM s technologií GDDR5, která umožňuje jak hlavnímu procesoru, tak grafice využít tuto 8 GB paměť poskytující šířku pásma 176 GB / s.

Z pohledu vývojářů her Playstation 4 Toto konečné rozhodnutí získalo velký potlesk, protože tak budou mít přístup k tomuto obrovskému množství paměti bez mnoha komplikací. Společnost Sony navíc vyvinula vlastní API. Jazyk shaderu PS4 Podobně jako HLSL a slibuje, že bude výkonnější než DirectX 11 nebo OpenGL 4.0 podle Sony

DualShock 4DualShock 4

Kromě novinek, které dnes společnost Sony zveřejnila, jsou představeny nové ovládací prvky, pokud jde o paměť, procesor a grafiku Dualshock pro Playstation 4. Obecně rozdíly s kontrolami DualShock Nejdůležitější vlastností PlayStation3 je, že tlačítka na novém ovladači budou digitální, tlačítka „Vybrat“ a „Start“ zmizí a budou nahrazena novým tlačítkem s názvem „Možnosti“ a objeví se nové tlačítko s názvem „Sdílet“. vedle Dualshock 4Nové dálkové ovládání bude pojmenováno jako takové, bude mít dva nezávislé vibrační motory a dotykový panel.

Konečně nový Playstation 4 čtenář bude i nadále zahrnovat Modrý paprsek Je až 3krát rychlejší než předchozí verze konzoly a pevné disky, které bude mít, budou mít velkou kapacitu.