Sony Xperia 8: smartphone se Snapdragon 630 SoC v prodeji za 500 eur

I když najdeme smartphony v širokém cenovém rozpětí, nemůžeme popřít důkazy o tom, že cena těchto zařízení v průběhu let stoupla. Postupem času se naše smartphony staly „nepostradatelnými“ předměty v našich životech. To však neznamená, že každý je ochoten zaplatit plat, aby jednoho z nich získal. Zvláště když nenabízejí něco, co nám mohou dát jiné terminály. To se zdá být případ Sony Xperia 8, který byl nedávno vydán a jeho cena v Japonsku dosáhla kurzu 500 USD.

Možná je terminál mimo Japonsko levnější, ale je to cena, o které si myslíme, že je pro terminál přehnaná, jak s ní dnes jednáme.

Funkce Sony Xperia 8

Společnost Sony představila smartphone Xperia 8, který byl včera představen v Japonsku, a zatím není jasné, zda z tohoto trhu vyjde.

Telefon má velmi podobný design jako ten, který jsme viděli dříve. Xperia 10. Takže máme obrazovku s poměrem stran 21: 9 a systémem s jedním čipem. Snapdragon 630.

Zadruhé by to znamenalo, že zařízení mělo spadat do rozsahu levných mobilních telefonů. Ano, funkce terminálů Sony nemusí vždy souviset s cenou stejného produktu. Vlastně to samé Xperia 10 Byl to začátek prodeje, který nepatřil mezi levné smartphony využívající stejnou platformu.

V případě Xperia 8Přinejmenším pokud se podíváme na použitý procesor, zdá se, že máme co do činění s nadhodnoceným smartphonem.

Nový terminál japonské společnosti má šestpalcovou obrazovku s rozlišením Full HD + s poměrem stran 21: 9. Šířka zařízení je tedy pouze 69 mm. Jak jsme již zmínili, srdcem zařízení je SoC Snapdragon 630. Xperia 8 má navíc 4 GB RAM, 64 GB flash paměť a kapacitu baterie 2760 mAh.

Pokud jde o fotografii, řekněme, že hlavní fotoaparát je představován senzory s rozlišením 12 a 8 megapixelů, zatímco přední fotoaparát je osm megapixelů.

Ze zbývajících specifikací můžete vidět slot pro kartu microSD, přítomnost konektoru pro sluchátka, Bluetooth 5.0, USB-C a ochranu proti vodě a prachu (IP6x / IPx8).

Smartphone je dodáván s Androidem 9. Na výběr jsou čtyři barvy: černá, bílá, oranžová a modrá, tón je ve skutečnosti spíše světle modrý.

Cena Xperia 8

Cena zařízení Xperia 8 v Japonsku dosáhla 505 USD, což je asi 500 EUR, které se mohou změnit. Měli bychom vzít v úvahu ceny v této zemi, ale je to telefon, který pro nás vypadá neuvěřitelně drahý.

Zdroj: GSMArena

Zdravím z hloubky bytů.