Blog

Sony Xperia Z3 + versus Sony Xperia Z3: Zvýšení teploty…

Xperia Z3 Plus vs Xperia Z3: Design

Co by zde mělo být řečeno? Existují lidé, kteří říkají, že Sony neinovuje z hlediska designu a že pokračuje v designové řadě Z3 + Omnibalance. Pravdou je, že až před týdnem pochybuji, zda jsem mohl pouhým okem rozumět jednomu z druhého. Oba telefony mají velmi podobnou estetiku. A to natolik, že jsme rozhodně proti špičkové produktové řadě, jejíž smartphony se v posledních letech zmenšily.

sony xperia z3 plus

Elegantní design modelu Z3 +. / © ANDROIDPIT

Hlavní změny v designu nejsou patrné o 0,4 mm více, než má Z3 (obětování velikosti baterie); Méně viditelné stereofonní mřížky reproduktorů na Z3 +; a v USB portu odhaleném v novém modelu. Všechny tyto změny pomáhají plus verzi tohoto telefonu mít propracovanější design.

Může mít více obhajoby nebo urážky, ale je to design, který nejlépe reprezentuje typ změny, kterou zažívá řada od jednoho modelu k druhému. Několik zjevných změn, které jsme mezi Z3 + a jeho předchůdcem viděli, je nejlepší indikací toho, co + znamená v názvu: ne úplně nový produkt, ale aktualizace sortimentu. A to, jak se může zdát, nemusí být špatná věc. Aktualizace řady častěji než u jiných společností neznamená, že nás nutí kupovat každý z těchto modelů, ale spíše nabízejí pokročilé funkce, které mají na trhu k dispozici častěji než ostatní.

Xperia Z3 Plus vs Xperia Z3: Displej

Společnost Sony se rozhodla, že v Xperia Z3 nenabízí displej QHD, aby šetřila životnost baterie. Tato filozofie pokračuje u modelu Z3 +, který má stejný 5,2palcový LCD displej s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů). Jediným menším rozdílem je, že ochrana Gorilla Glass je nahrazena čtvrtou generací.

androidpit sony xperia z3 plus

Několik změn na displeji obou modelů. / © ANDROIDPIT

Nedostatek rozlišení QHD by neměl nikoho znepokojovat, protože rozlišení obou displejů je vynikající. Možná nedosahuje úrovně jasu Galaxy S6 nebo definice LG G4, ale jeho kvalita je stále velmi vysoká ve srovnání s jinými terminály.

Xperia Z3 Plus vs Xperia Z3: Fotoaparát

To je místo, kde se zahřívá. Doslova. Sony Xperia Z3 + přináší s fotoaparátem velký problém: pokročilé režimy fotografování a videa zahřívají terminál natolik, že se fotoaparát během několika sekund vypne.

Mnozí z vás si samozřejmě budou myslet, že tento problém není tak vážný, protože se stejným problémem již přicházejí i ostatní telefony řady Xperia. Věc je u Z3 vážnější, protože teplota stoupá tak rychle, že je téměř nemožné používat režim 4K nebo virtuální realitu bez zavření aplikace. Můžete se podívat na naše demo video a podívat se na vlastní oči.

androidpit sony xperia z3 plus 3

Přední kamera má 5 MP. / © ANDROIDPIT

Kromě tohoto problému, který společnost Sony přislíbila vyřešit aktualizací prostřednictvím OTA, jsou modely Xperia Z3 a Z3 + vybaveny 20,7MP fotoaparátem se širokoúhlým objektivem 25 mm, který je jedním z nejlepších na scéně Androidu. Vozidlo má obvyklý režim HDR, režim „Super Auto“ a možnost záznamu videa v rozlišení 4K, stejně jako různé zábavné režimy fotografování.

Přední kamera prochází změnami, sleduje trend výrobců maximalizovat jejich přední kamery a nyní má 5 MP místo 2,2 MP. Používá také obrazový snímač Sony Exmor R, který je ideální pro fotografování za slabého osvětlení.

Xperia Z3 Plus vs Xperia Z3: software

Xperia Z3 vyšla s KitKat, ale již získala aktualizaci Lollipop. Xperia Z3 + se standardně dodává s Lollipop a přidává Voice over LTE (VoLTE).

Xperia Z3 i Z3 + jsou certifikovány na ochranu proti vodě a prachu. A konečně, jako softwarová funkce, je třeba poznamenat, že ačkoli je Xperia Z3 + vybavena technologií LDAC, technologie Sony, která zvyšuje kvalitu zvuku Bluetooth, oba mají stereofonní reproduktory.

androidpit sony xperia z3 plus 2

Xperia Z3 + je standardně vybavena systémem Android Lollipop. / © ANDROIDPIT

Xperia Z3 Plus vs Xperia Z3: Výkon

Xperia Z3 má čtyřjádrový procesor Snapdragon 801, zatímco čipset Z3 + je 64bitový osmijádrový Snapdragon 810. Díky této změně je například Xperia Z3 + na stejné úrovni jako HTC One M9 a je výkonnější než Xperia Z3.

Rozhodnutí začlenit Snapdragon 810 do Z3 + nemusí být nejúspěšnější vzhledem k současné kontroverzi ohledně přehřívání terminálu, ke kterému dochází nejen ve fotoaparátu, ale také při nabíjení a používání aplikací. pokročilé a hry. Je pravda, že opakovaně od Qualcommu vysvětlovali, že problémy s ohřevem, které mohou terminály 810 přinést, nejsou tímto modelem způsobeny. Ale je těžké neobviňovat čipovou sadu poté, co Z3 +, poslední terminál s tímto procesorem, přinesl tak závažné problémy s vytápěním.

Xperia Z3 Plus vs Xperia Z3: Baterie

Xperia Z3 je vybavena 3 100 mAh baterií, což je docela dobré pro dva dny běžného používání. V návaznosti na nový trend, který si získaly současné vlajkové lodi smartphonů, bude mít nová Z3 + 2930 mAh baterii, která kompromituje velikost baterie pro design.

Baterie pro oba terminály je přijatelná a při mírném používání telefonu vydrží až dva dny. Z3 + má také funkci Quick Charge 2.0, která umožňuje téměř úplné nabití za 45 minut.

Xperia Z3 Plus vs Xperia Z3: Specifikace

Sony Xperia Z3 +Sony Xperia Z3

OS

obrazovka

Chipset

Úložiště dat

Vnitřní paměť

baterie

Fotoaparát

Spojení

Velikost

Hmotnost

Android 5.0 LollipopAndroid 4.4.2 KitKat (s aktualizací Lollipop)
5,2palcový LCD, 1920 x 1080 pixelů, 424 ppi5,2palcový LCD, 1920 x 1080 pixelů, 424 ppi
Snapdragon 810, osmijádrový, 1,8 GHzSnapdragon 801, čtyřjádrový, 2,5 GHz
3 GB3 GB
32 GB + microSD16/32 GB + microSD
2 930 mAh3,100 mAh
20,7 MP / 5,1 MP 20,7 MP / 2,2 MP
HSPA, 4G, NFC, Bluetooth 4.0, Wi-FiHSPA, 4G, NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi
146 x 72 x 6,9 mm146 x 72 x 7,3 mm
144 gramů152 gramů

výsledek

Je jasné, že váš předchozí smartphone byl menší aktualizací a ne zcela novým terminálem; při správném použití to nemusí být nutně negativní.

Sony Xperia Z3 + je na mnoha úrovních vývojem, který lze očekávat od předchozího modelu, který vyšel před pouhými 8 měsíci, a téměř ospravedlňuje zdražení o 50 eur, které zažil. Problémy s vytápěním však téměř úplně zastínily ostatní funkce nového terminálu Sony.

Pokud by se japonské společnosti podařilo vyřešit vysokoteplotní událost aktualizací, jak jsme slíbili, čelili bychom smartphonu s velmi dobrými funkcemi a bezkonkurenčním designem, což je logický růst jejího předchůdce, který je i po pouhém oku nezjistitelný a přesto je skvělým terminálem i osm měsíců po uvedení na trh.

Co myslíš?

Back to top button

Annonsblockerare upptäckt

Du måste ta bort AD BLOCKER för att fortsätta använda vår webbplats TACK