Sony Xperia Z3 vs iPhone 6 – Srovnání

Dvě z nejelegantnějších zařízení dostupných na pódiu. / © ANDROIDPIT

Design

Obecně můžeme začít tím, že Sony Xperia Z3 je větší než iPhone 6. Něco, co nás nepřekvapuje, protože jsme si už zvykli. Oba mají velmi dobrý povrch a jak jsem předpověděl dříve, jsou podle mého názoru jednou z nejatraktivnějších možností na současném trhu (i když jich je více).

sony xperia z3 iphone 6 androidpit 14

Kovový povlak proti sklu. / © ANDROIDPIT

IPhone 6 má kovové unibody tělo s mírně zaoblenými hranami; Společnost Sony se také rozhodla změkčit hrany Xperia Z3, ale terminál je vyroben ze skla s kovovými hranami. Jeden detail, který se mi moc nelíbí, jsou lesklé plastové pásky, které má iPhone 6, myslím, že by bylo lepší volbou je vymazat. Sony Xperia Z3 má ve všech čtyřech rozích „nárazníky“, aby nedošlo k poškození obrazovky při pádu. IPhone 6 je tenčí než Z3, ale to znamená, že fotoaparát je mírně vyčnívající, což se mi nelíbí.

IPhone 6 je tenčí než Xperia Z3, ale vyskočí fotoaparát na zařízení Apple. / © ANDROIDPIT

Každopádně bych se měl rozhodnout pro pocit, který poskytuje terminál Apple, který se cítí (z mého pohledu) lepší než kluzké sklo Sony v rukou, stejně jako jakýkoli kovový unibody. v magnetu na otisky prstů (viditelnější v černé verzi terminálu).

sony xperia z3 iphone 6 androidpit 2

Na okrajích Xperia Z3 najdeme „nárazníky“, které chrání obrazovku. / © ANDROIDPIT

Sony Xperia Z3 má všechna tlačítka umístěná vpravo; Mezi nimi bychom měli zvýraznit fyzické tlačítko pro aktivaci fotoaparátu a elegantní kruhové tlačítko napájení. IPhone 6 bude mít ovládání hlasitosti a tlačítko ztlumení (nebo zapnutí vibrací) vlevo a pouze tlačítko napájení vpravo. Tlak na tyto klávesy je pro mě trochu nepříjemný, protože „cvakají“. Ano, je to velmi jednoduchá věc, ale pokud máte příležitost experimentovat, pochopíte, co tím myslím.

Klávesy hlasitosti zařízení iPhone 6 jsou vyhrazeny. / © ANDROIDPIT

Pod Xperia Z3 nenajdeme absolutně nic, zatímco iPhone 6 bude mít místo pro port microUSB, konektor pro sluchátka, mikrofon a reproduktor. Mimochodem, je třeba poznamenat, že Z3 má stereofonní reproduktory vpředu (nad a pod obrazovkou). Port microUSB a slot pro SIM kartu Xperia Z3 jsou skryty pod kryty, protože v tomto terminálu certifikováno IP 65/68 Díky tomu je ponorný po dobu až jednoho a půl metru po dobu 30 minut.

Připojení Xperia Z3 jsou skrytá na krytech. / © ANDROIDPIT

Další malé detaily, které je třeba zdůraznit, spočívají v tom, že iPhone 6 má snímač otisků prstů umístěný na tlačítku Domů a Sony Xperia Z3 má snímač okolního světla, který zvyšuje viditelnost vnějšího obsahu.

obrazovka

Při pohledu na papír jsme viděli, že iPhone 6 nabízí 4,7palcový LCD displej a rozlišení 1334 x 750 pixelů, zatímco Xperia Z3 má větší velikost displeje (také LCD) a dosahuje 5,2 palce Full HD (1920 x 1080 pixelů). . Pokud věnujeme pozornost hustotě pixelů na palec, uvidíme, že japonské zařízení vyniká 424 ppi.

sony xperia z3 iphone 6 androidpit 20

Oba máte dobré obrazovky, ale Sony nabízí vyšší rozlišení. / © ANDROIDPIT

Obě obrazovky odvádějí skvělou práci, a když je dáme vedle sebe, všimneme si, že iPhone 6 přechází do nažloutlých odstínů, zatímco Xperia Z3 dává přednost více purpurovým odstínům. Každopádně, nažloutlé obrazovky se mohou časem vytratit, takže to nechci příliš zdůrazňovat.

Musím zdůraznit, že pozorovací úhel iPhonu 6 je lepší v závislosti na náklonu. Čím strmější je, tím lepší je viditelnost Sony Xperia Z3. Doufám, že to uvidíte na obrázku níže:

sony xperia z3 iphone 6 androidpit 23

IPhone 6 má tendenci k žluté barvě a Xperia Z3 k magentám. / © ANDROIDPIT

V této části je třeba poznamenat, že společnost Sony vynaložila velké úsilí na zobrazovací technologii a že nejenže najdeme Triluminos se speciální technologií „X-Reality pro moble“, ale také nabídneme mnoho možností konfigurace pro uživatele. Díky senzoru okolního světla budeme mít lepší venkovní zážitek.

software

Slunce a Měsíc. iOS 8 a Android 4.4.4 KitKat. Všichni známe velké rozdíly mezi iOS a Androidem, takže nechci jít v této sekci příliš hluboko, protože by nás jinak mohl trochu navěky. Chci jen zdůraznit některé zajímavé aspekty jedné a druhé.

Apple opakuje se snímačem otisků prstů na tlačítku Domů pro posílení zabezpečení terminálu. IPhone 6 je také prvním terminálem Cupertina, který obsahuje NFC, ale buďte opatrní! Zatímco NFC zařízení Xperia Z3 lze použít pro všechny možnosti, které NFC nabízí, lze jej použít pouze pro platby.

Ano, je velmi důležité zdůraznit multimediální aplikace zařízení Sony, zde najdeme novou: Remote Play pro připojení naší Z3 k PS4. Na druhou stranu najdeme mnoho možností ovládání gesty, jako je Knock On, a také možnosti konfigurace zvuku, které nejsou na iPhone 6 k dispozici.

Fotoaparát

sony xperia z3 iphone 6 androidpit 19

20,7 MP – 8 MP. / © ANDROIDPIT

Fotoaparát Sony Xperia Z3 je považován za jeden z nejlepších na současné scéně. Hlavním důvodem je 20,7 MP snímač, který čelí skromnému 8 MP iPhone 6. Všichni si samozřejmě uvědomujeme, že zařízení Apple pořizují dobré snímky, ale zařízení Android nabízejí více možností. To je to, co najdeme v Xperii Z3, světě možností konfigurace a režimů fotografování (některé jsou užitečnější než jiné). IPhone 6 naopak nabízí Panoramic, Square (pro pořizování čtvercových fotografií ve stylu Instagramu) a Slow Motion.

fotoaparát Apple sony

Xperia Z3 nabízí mnoho režimů fotoaparátu. / © ANROIDPIT

Pořídil jsem zkušební fotografii stejné scény s oběma fotoaparáty, abyste viděli rozdíl. Jak vidíte, iPhone 6 nabízí teplejší barvy, takže mohu říci, že obraz Xperia Z3 odpovídá více realitě.

fotografie z3

Fotografie pořízená zařízením Xperia Z3. / © ANROIDPIT

Fotografie pořízená zařízením iPhone 6. / © ANROIDPIT

Technické specifikace

Sony Xperia Z3 iPhone 6

Sistama

obrazovka

Procesor

Úložiště dat

Vnitřní paměť

baterie

Fotoaparát

Spojení

Rozměry

Hmotnost

Cena

Android 4.4.4 KitKat + Xperia UI iOS 8
5,4 palce, LCD, 1920 x 1080 pixelů (424 ppi) 4,7 palce, Retina HD IPS LCD 1334 × 750 pixelů, 326 ppi
Snapdragon 801, 2,5 GHz, čtyřjádrový Apple A8 64bitový čtyřjádrový 2,0 GHz
3 GB 1 GB
16 GB + microSD 16/32/64/128 GB
3100 mAh 1,810 mAh
20,7 MP / 2,2 MP 8 MP / 1,2 MP
HSPA, LTE, NFC, Bluetooth 4.0, bezdrátové připojení HSPA, LTE, Bluetooth 4.0, WiFi Hotspot, Wi-Fi 802.11 a / c, NFC (s hlavičkou)
146,5 x 72,4 x 7,3 mm 138,1 x 67 x 6,9 mm
152 gramů 129 gramů
666 € (Amazon 2. 10. 2014) 699 EUR (16 GB), 799 EUR (64 GB), 899 EUR (128 GB)

výsledek

sony xperia z3 iphone 6 androidpit 10

Z3 versus iPhone 6. / © ANDROIDPIT

Sony Xperia Z3 je skvělý terminál pro Android, jehož cena na Amazonu je v současné době 666 EUR; Vyvolávací cena iPhone 6 je 699 eur. Kromě toho si myslím, že jsem našel i jiné podrobnosti než cenu, díky které jsem upřednostňoval smartphony Sony, jako je slot microSD, software, stereofonní reproduktory, ochrana proti vodě a prachu … Ano, pokud bych si měl bez váhání vybrat nebo doporučit jeden z těchto dvou terminálů Upřednostňoval by Sony Xperia Z3.