Španělská aplikace pro sledování radarů Covid v CCAA

Pedro Sánchez dnes spouští mobilní sledovací aplikaci pro autonomní komunity Radar Covidaby je každá komunita mohla použít ve svém zdravotním systému. Aplikace založená na Google-Apple tracking API. Dobrá zpráva … napůl.

Dobrou zprávou je, že aplikace je testována na ostrově La Gomeraa výsledky jsou velmi pozitivní. Technicky to funguje a funguje. Špatnou zprávou je, že je to v rukou politiků. Pedro Sánchez uvedl, že mohou (ale nemusí …) mít autonomní společenství. Nyní musíme počkat a uvidíme, jak každá španělská komunita používá tento monitorovací nástroj, přizpůsobuje jej svému systému zdravotní péče a zda jej budou používat všichni. A pokud se navzájem spojí, aby předávali data mezi různými regiony Španělska. Děsí mě to …

Hlava vlády Pedro Sanchez Je přítomen na zasedání prezidentů autonomních společenství, které se dnes konalo v San Millán de la Cogolla. Jedním z problémů, kterým se zabývají, je oficiální spuštění aplikace Radar Covid.

Tato aplikace založená na celebritách Google-Apple API Sledování přenosu Bluetooth bylo na ostrově La Gomera testováno dva týdny. Výsledky nebyly překonány, ale vypadají velmi dobře, protože dnes třetí viceprezidentka Nadia Calviño ujistila, že radar „Covid“ byl „úspěšně“ testován a připraven ke spuštění.

Zatím perfektní. Problém je v tom, že místo toho, aby se spustila na státní úrovni, každá autonomní komunita máte svobodu rozhodnout se, zda ji ve své oblasti použijete. Musíte se přizpůsobit a aplikovat to na váš systém zdravotní péče.

První otázka, která mi přijde na mysl, je, co se stane s uživateli, kteří z jakéhokoli důvodu změní autonomní komunitu. Dostane uživatel z Aragonu, který je v kontaktu s někým z Katalánska, možné upozornění na infekci, pokud povolí oznámení v katalánštině? Nesadím s jedním eurem …