Společnost Dell uvádí na trh počítač se systémem Android přes USB

Společnost Dell již začala dodávat svůj notebook se systémem Android, známý jako Wyse Cloud Connecta bude mít hodnotu přibližně 129 $. Tento malý notebook by měl formát velmi podobný USB flash disku, ale díky tomu budeme moci sledovat filmy ve vysokém rozlišení a dokonce i pracovat v prostředí virtuální plochy. dell-cloud-connect

Ačkoli původně pod kódovým označením „Projec Ophelia“, je to jeden z produktů, které čekají na uvedení na trh dlouho. Abychom předvedli svůj talent, byl projekt předveden na mezinárodní výstavě CES v Las Vegas před více než rokem. Koncept je opravdu jednoduchý, stačí jen připojit náš USB notebook k počítači nebo displeji přes MHL nebo HDMI připojení, obsahují Bluetooth klávesnici a myš, budeme připraveni jej použít.

Cloud Connect používá Android 4.1 a je poháněn vícejádrovým procesorem ARM Cortex-A9. Přestože zařízení podporuje rozšiřování pomocí karet microSD, nabízí 1 GB RAM a 8 GB paměti pro ukládání.

Maximální rozlišení, které tento malý systém zvládne, je 1080p, zatímco komunikační sítě jsou založeny na Wi-Fi a Bluetooth. Zařízení je registrováno prostřednictvím rozhraní MHL nebo USB portu.

Spotřebitelé mohou zařízení používat se stejnými věcmi jako s mobilními telefony, konkrétně s hraním her, sledováním filmů, sledováním televizních pořadů, procházením internetu, ale s výhodou, že to dokážou na velmi velké obrazovce.

Firmy mohou využít tohoto zařízení jako jakéhokoli klienta virtuální plochy pro běhové platformy založené na systémech Citrix System, Microsoft a VM Ware. V této roli může Cloud Connect fungovat například jako desktop pro vzdělávání a rozšiřuje aplikace a znalosti, ke kterým mají studenti přístup ve třídě, knihovnách, laboratořích nebo doma.

Dell říká, že Cloud Connect lze spravovat pomocí aplikace Wyse Cloud Connect Manager, kde mohou správci IT přistupovat k aplikacím a obsahu na základě role, oddělení a umístění osoby.

V současné době je tento notebook k dispozici v Severní Americe a Evropě, stejně jako v Austrálii, Číně, Indii, Japonsku a Brazílii. Společnost Dell sestavila seznam kompatibilního příslušenství, mimo jiné včetně displejů Bluetooth, klávesnic a myší.

Iniciativa společnosti Dell uvést na trh produkt, jako je tento, pro nás vypadá skvěle, protože počet řešení, která nabízí na pracovišti i na úrovni vzdělávání, je vynikající. Očekává se, že bude implementován na některých univerzitách nebo vysokých školách s cílem zlepšit výkon studentů a umožnit jim přístup k určitému obsahu, ke kterému nemají přístup kvůli mobilitě nebo nedostatku finančních kapacit.