Společnost Intudo zaměřená na Indonésii poskytla nové financování…

Intudo Ventures, indonéská společnost VC, uzavřela nový fond ve výši 50 milionů USD. Po loňském debutu ve výši 20 milionů dolarů jde o druhý fond společnosti Intudo.

Společnost je v jihovýchodní Asii relativně nová, ale klíčovým odlišujícím faktorem je její zaměření na Indonésii, čtvrtou nejlidnatější zemi na světě s více než 260 miliony lidí a největší ekonomikou v regionu.

Je to také dominantní trh s technologiemi a internetem v regionu. Indonéská online ekonomika poroste z 8 miliard dolarů v roce 2015 na 100 miliard dolarů v roce 2025, podle vysoce citované zprávy společnosti Google a singapurského státního investičního fondu Temasek. Jedná se o dominantní část trhu jihovýchodní Asie. Předpokládá se, že celkem dosáhne 240 miliard dolarů.

Zpráva Google-Temasek předpovídá výrazný růst v jihovýchodní Asii, kam povede Indonésie.

Dalším faktorem, který odlišuje Intudo od ostatních společností, je jeho přístup k práci s místními partnery. Většina společností s rizikovým kapitálem v jihovýchodní Asii má tendenci získávat své LP ze Singapuru, západní Asie a Číny s hrstkou místních rodin nebo konglomerátů, které mají vliv na trzích. V Indonésii Intudo tvrdí, že má na základně LP více než 20 rodin, na rozdíl od tradičního přístupu dvou nebo tří.

Spoluzakladatelé Eddy Chan a Patrick Yip však pro TechCrunch sdělili, že většina jejich kapitálu pochází z LP se sídlem v USA a nikdo neposkytuje více než 10 procent finančního kapitálu. Podle partnerů patří mezi zámořské sponzory Founders Fund, rodinná kancelář bývalého generálního ředitele Walgreens Grega Wassona, japonská World Innovation Lab a tchajwanská CTBC Group.

“Indonésie je trh, na kterém si myslíme, že dominuje asi 100 jaderných rodin, jsme zpět na 20, což jsou některé z nejvlivnějších skupin na trhu,” uvedl Chan v rozhovoru.

Cílem je pomoci společnostem v portfoliu společnosti Intudo využít příležitostí těchto LP a jejich podnikání.

“Když se přihlásíme k odběru LP, první a nejdůležitější věcí je, že se můžeme připojit k síti a zdrojům pro spuštění, do kterého jsme investovali.” “Zjistili jsme krizi a doufáme, že získáme nějakou nespravedlivou výhodu … výhodu, když chtějí soutěžit,” řekl Chan.

Yip řekl: „Nejsme nakloněni žádné rodině, investujeme zcela finančně.“

Spoluzakladatelé společnosti Intudo Ventures Eddy Chan a Patrick Yip

Yip udržuje svoji přítomnost v terénu i po návratu z USA do Indonésie před 15 lety. Chan uvedl, že je v USA osm měsíců roku a většinu času tráví hledáním indonéských talentů studiem v USA pro potenciální nábor nebo vývojem nových projektů.

“Máme dlouhodobý názor, že je vložíme do našeho portfolia, najdeme s nimi společnosti nebo je začleníme do společnosti typu Bain nebo McKinsey,” řekl Chan.

Yip dříve provozoval investiční společnost přidruženou k Goldman Sachs a strávil nějaký čas v maloobchodním gigantu CP Chan. Mezitím trávil čas jako investor a po restrukturalizaci založil před odchodem v roce 2015 společnost pro inteligentní osvětlení Leeo.

Partneři vysvětlili, že samotný fond se zaměřuje na série A a Pre-A a některé série B s počáteční investicí mezi 500 000 a 5 miliony dolarů a více pro další navazující kola. Zaměřuje se však na zdvojnásobení některých možností a plánuje se uzavřít přibližně 12 až 15 obchodů v průběhu životního cyklu fondu.

Pokud jde o překročení rámce dohody o financování, Chan uvedl, že práce měla zahrnovat jeho LP, které později uvedl, že je ochoten investovat v Indonésii. Je to pouhý rok od uzavření prvního fondu společnosti Intudo, tuto teorii je třeba ještě dokázat, ačkoli BeliMobilGue v rané sázce získala v sérii A 10 milionů dolarů. .

Prozatím se alespoň Intudo plánuje zaměřit na laser v Indonésii.

“Přidáme na cestě další země?” Čas ukáže, “řekl.„ Toto je náš chléb s máslem, kde jsme silní a co se zavazujeme k našim LP. “