Společnost na Floridě žaluje společnost Apple

Společnost CustomPlay z Floridy nedávno podala žalobu na porušení patentu proti společnosti Apple a tvrdila, že Apple TV čtvrté generace kopírovalo skryté titulky k softwaru tvOS vlastněnému společností.

S aplikací Siri Remote mohou uživatelé Apple TV: “Co říkal?” zeptat se a tvOS přetočí show zpět Televizor nebo film pokračuje v přehrávání s dočasně aktivovanými titulky po dobu přibližně 10-15 sekund.

Vlastník CustomPlay Max Abecassis v zásadě tvrdí, že: ten nápad poprvé vynalezlUS patent č. 6 408 128 ztělesněných v B1, podaných v roce 1998 a udělených v roce 2002. Související výňatek z patentového prohlášení:

Dálkový ovladač schopný aktivovat funkci přehrávání implikuje přítomnost ovladače, který umožňuje prohlížení aktivací funkce přehrávání, takže systém automaticky způsobí, že systém: i) převine zpět nebo přeskočí zpět při přehrávání videa, což je čas předepsaný ve výchozím nastavení v systému nebo předem určený divákem, například 20 sekund; ii) povolit titulky ve výchozím jazyce systému nebo v jazyce předvoleném uživatelem, například v angličtině; iii) vypnout titulky, aktivovat systém buď v místě, kde bylo tlačítko stisknuto před nebo v předem definovaném bodě podle času, kdy bylo tlačítko stisknuto, například pět sekund před nebo po; a iv) zvýšení hlasitosti zvuku / dialogu během přehrávané epizody.

CustomPlay ve své stížnosti na floridský okresní soud pro jižní distrikt uvádí, že má software, který využívá patent dostupný ke stažení na svých webových stránkách. Firemní web Seznam aplikací, jako je PopcornTrivia a CustomPlayje k dispozici v App Store pro iPhone. CustomPlay je funkce s názvem „Co?“ Pro aplikaci s názvem Jedna obrazovka, která zní podobně jako funkce Apple TV. Vysvětlete něco pojmenovaného. Co? Převine film zpět na uživatelem definovanou dobu, např. 20 sekund, a pokračuje v přehrávání s automaticky aktivovanými titulky pouze během přehrávání části. One Screen je však jedinou aplikací, která se na webu CustomPlay objeví s legendou „již brzy“. Společnost plánuje zpřístupnit software koncovým uživatelům na základě skutečnosti, že podala stížnost. Není jasné, zda je tato funkce nějakým způsobem přítomna v jiných implementacích této funkce, v PopcornTrivia a CustomPlay nebo v softwaru PC DVD.

CustomPlay tvrdí, že kontaktovala společnost Apple. udržování zvláštního obchodního vztahu Společnost věří, že Apple si je vědom svého patentu a pokračuje v implementaci své patentované technologie bez licence. Soudní dokumenty, MacRumors Ukažte dopisy, které, jak se zdá, zaslala společnost CustomPlay generálnímu řediteli společnosti Apple Timu Cookovi a třem manažerům iTunes v červenci 2014, ale není jasné, zda Apple odpověděl. Samozřejmě přinejmenším neexistuje žádný záznam o takové skutečnosti.

Apple uplatňuje zásadu zveřejňování „nevyžádaných nápadů“ pro: vyhnout se možnému nedorozumění nebo sporům Produkty nebo strategie společnosti se mohou zdát podobné myšlenkám, které vyžaduje, ale v tomto případě není jasné, zda se uplatní, a není to výmluva pro Apple, aby automaticky porušoval stávající patenty.

Web CustomPlay uvádí, že je přidružen k Nissim Corporación, který také vlastní Abecassis. Nissim loni v září žaloval Apple za porušení sedmi patentů týkajících se specifikací DVD. Obě společnosti dosáhly dohody v prosinci, což není známo. Nyní budeme muset zjistit, co určuje spravedlnost a kdo má pravdu ohledně tohoto nového tvrzení, které Apple obdržel.