Společnost Samsung již nebude přidávat nabíječky na některé smartphony. Samsung tak bude moci udržet nízkou cenu svých zařízení.

Společnost Samsung již nebude přidávat nabíječky na některé smartphony. Samsung tak bude moci udržet nízkou cenu svých zařízení.

Výroba smartphonů je nákladná a jedním ze způsobů, jak snížit náklady dosahující spotřebitele, je přidat méně příslušenství. Vypadá to, že v dobách, kdy naše mobilní telefony obsahovaly sluchátka, adaptéry a nabíječky? Apple už například nebude přidávat jeden s iPhone 12 Podle zprávy to také zanechá Samsung.

Doporučujeme také: IPhone 12 také neobsahuje další nabíječku ve své krabici.

Podle zprávy z korejského webu Zprávy ET, Společnost Samsung přestane přidávat nabíječky na některé modely smartphonů od roku 2021. Díky této strategii se výrobce pokusí udržet cenu některých modelů v rozumném rozmezí. Zpráva však neuvádí podrobnosti o tom, co se stane, ale zdůrazňuje, že je možné je provést od příštího roku.

Zdroj, který podle korejského webu obvykle dělá spolehlivé úniky informací o výrobci a nevylučuje je Společnost Samsung se při nákupu nového zařízení pokusí prodat samostatnou nabíječkuza cenu, kterou by pravděpodobně ušetřili, kdyby je nezahrnovali z továrny. Pokud tedy nechceme používat ten starý, který jsme si nechali z předchozího smartphonu, nebo pro nás není dobré používat obecný. Koneckonců, nevěnování pozornosti správnému napětí může poškodit baterii našeho smartphonu nebo nám zabránit využít plný potenciál rychlého nabíjení, který je dnes na mnoha zařízeních tak běžný.

Samsung nebude první značkou, která vstoupila do této strategie. Motorola na chvíli přestala přidávat náhlavní soupravy do všech svých smartphonů pod záminkou udržení konkurenceschopné ceny vůči ostatním výrobcům mobilních zařízení. Odložení něčeho tak důležitého pro naše zařízení, jako je napájení, však nemůže pomoci, ale může se to zdát přehnané a neefektivní.