Spotify na straně Epic Games

Včera odpoledne, nyní ve španělštině, byl jeden z nejrušnějších dnů v posledních letech, pokud jde o diskuse nad pokyny App Store. Krátce poté, co Apple a Google odstranily hru Fortnite ze svého obchodu s aplikacemi, oznámily, že více než miliarda uživatelů nebude moci hrát Fortnite, podle Epic Games.

Spotify vyzval Evropskou unii, aby prozkoumala protimonopolní praktiky App Store. Krátce poté se připojili Rakuten a Telegram. Epické hry připravily past pro Apple, past, do které spadl. Ale to není problém po dni, všechno je připraveno, dokonce i video, které zveřejnil na svých sociálních sítích, je video, které lze také vidět v jedné oblasti mapy Fortnite.

Podle očekávání, Spotify se postavil na stranu Epic Games. Spotify oceňuje rozhodnutí společnosti vrhnout více světla na zneužívání platformy Apple.

Oceňujeme rozhodnutí společnosti Epic Games zaujmout stanovisko vůči společnosti Apple a vrhnout více světla na zneužívání jejího dominantního postavení společností Apple. Nekalé praktiky společnosti Apple znevýhodňovaly konkurenty a příliš dlouho připravovaly spotřebitele.

Pro velké i malé spotřebitele a vývojáře aplikací nemůže být riziko vyšší a udržení konkurenceschopného a spravedlivého chodu platformy iOS je naléhavým úkolem s dalekosáhlými důsledky.

Epic Games tvrdí, že existuje cesta zpět. Ve skutečnosti podal stížnost na společnost Apple u soudu v Kalifornii s jediným cílem: Apple změnil svoji politikubez nároku na finanční náhradu.

27. srpna končí aktuální sezóna Fortnite. Všichni hráči, kteří milují tuto hru ze zařízení iOS, bude moci pokračovat ve hře, ale nebude mít přístup k bitevnímu lístkuProtože společnost podepsala prohlášení