Srovnání Moto G vs Galaxy S3 – různé série, různé generace

JE Galaxy s3 Byla to vlajková loď společnosti Samsung v roce 2012, smartphone, který zvýšil laťku velmi vysoko a stále pokračuje. Zatímco trh nám nadále nabízí nové šperky, mnoho uživatelů se zdráhá vyměnit svůj S3 za jiné terminály. Jeden z těchto Moto Gsmartphone střední třídy. Aktuální cenový rozdíl mezi nimi je přibližně 70 €. Pokud máte pochybnosti mezi nákupem jednoho nebo druhého, nenechte si ujít srovnání.

© Motorola / Samsung / AndroidPIT

Design a povrchová úprava

Tyto dva terminály se nemohly lišit, i když mají společný faktor: plastovou výrobu, ačkoli smartphone společnosti Motorola má matný plast. Moto G menší než Samsung Galaxy S3ale také nabízí silnější profil. Zadní část Moto G je navíc zakřivená a poskytuje velmi pohodlné uchopení.

Moto G má zakřivený tvar. / © Samsung / Motorola / AndroidPIT

Na druhou stranu je Samsung Galaxy S3 lehčí a má klasickou funkci tlačítka. Domov vepředu; Moto G má kapacitní tlačítka. Dalším rozdílem v této oblasti je, že ačkoli obě zařízení mají odnímatelné kryty, baterie Moto G není vyměnitelná a nenabízí sloty pro karty microSD. Přizpůsobení přes zadní kryty.

Na závěr chci zdůraznit jednu velmi pozitivní věc na zařízeních Moto G a Motorola obecně: jejich odpory. Pokud mi nevěříte, pozývám vás ke sledování tohoto videa, ve kterém vás ponoříme na 30 minut do vody.

software

Moto G má nejnovější Android, tj. Verzi 4.4.2 KitKat; Místo toho Samsung Galaxy S3 prozatím obdržel oficiální aktualizaci Android 4.3 Jelly Bean. Říkám „prozatím“, protože zvěsti naznačují, že bude aktualizace. Pokud ne, jednou z pozitivních věcí, které tento terminál Samsung má, je podpora komunity, což znamená, že existuje mnoho ROM pro S3 založených na Androidu 4.4.2. Samsung Galaxy S3 navíc přichází s řadou softwarových funkcí. Hnutí.

Srovnávací funkce

Design a software mi připadaly jako dva klíčové prvky, které je třeba zdůraznit, a to může ovlivnit rozhodnutí, i když ho ovlivňují i ​​další funkce. Oba smartphony mají procesor, který nabízí téměř stejný výkon, velmi podobnou velikost obrazovky se stejným rozlišením a srovnatelnou baterii. Největší rozdíl mezi těmito dvěma je samozřejmě 70 €, které jsem zmínil dříve, které existují mezi cenou jednoho a cenou druhého. Zaslouží si S3 být dražší než Moto G? Podívejme se na zbývající technické funkce v tabulce níže:

Samsung Galaxy S3 Motorola Moto G

Systém (aktuální k dispozici)

obrazovka

Procesor

Úložiště dat

Vnitřní paměť

baterie

Spojení

Fotoaparát

Rozměry

Hmotnost

Cena

Android 4.3 Android 4.4
SuperAMOLED, 4,8 palce, 1 280 × 720 pixelů, 306 ppi LCD, 4,5 palce, 1280 x 720 pixelů, 329 ppi
Čtyřjádrový procesor Exynos 4, 1,4 GHz Čtyřjádrový Snapdragon 400, 1,2 GHz
1 GB 1 GB
16/32/64 GB + microSD 8/16 GB
2,100 mAh 2 070 mAh
HSPA, 3G, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n, Bluetooth 4.0, NFC, USB v2.0, USB OTG GSM / GPRS / EDGE / UMTS / HSPA +, Wi-Fi, Bluetooth 4.0
8 MP / 1,9 MP 5 MP / 1,3 MP
136,6 x 70,6 x 8,6 mm 129,9 x 65,9 x 6-11,6 mm
133 gramů 143 gramů
249 € (ThePhoneHouse, 03-21-14) 179 EUR (ThePhoneHouse, 03-21-14)

výsledek

Pokud skutečně zdůrazníme, že jihokorejský smartphone je high-end (a stále je pro mnoho) typickými vlastnostmi telefonů v tomto rozsahu, je cenový rozdíl mezi Samsung Galaxy S3 a Moto G pochopitelný. Mezi nimi Fotoaparátlepší než Moto G, pokud jde o rozlišení snímače a kvalitu jeho výsledků. Mezi další věci, které pohánějí rovnováhu směrem k S3, patří mírně vyšší a vyměnitelná baterie a začlenění slotu pro SD kartu.

Pro Moto G existuje široká škála pouzder ve všech barvách. / © Google / Motorola

Na druhou stranu Moto G, což je smartphone se systémem Android a nejnovější verzí operačního systému, ukazuje ve prospěch těch, kterým nevadí navigace ve vrstvách, které mohou bránit plynulosti, jako u Touchwiz. Také stojí za zmínku odolnost a vysoký stupeň přizpůsobení.

Kterému byste dali přednost?