Srovnání – Samsung Galaxy Alpha vs iPhone 5S

Kdykoli je představeno nové zařízení, vložíme veškerou naši energii do toho, abychom vám poskytli nejlepší pokrytí. Včera bylo provedeno srovnání se Samsung Galaxy S5. Dnes se zaměříme na to, co je údajným přímým konkurentem. Nenechte si ujít Samsung Galaxy Alpha a iPhone 5S.

Samsung Galaxy Alpha a iPhone 5S tváří v tvář. / © Samsung / Apple / ANDROIDPIT

Design

Zdá se, že společnost Samsung poprvé vyvinula určité úsilí v oblasti designu. Uživatelé dlouho čekali, až výrobce uvede smartphone z hliníku. Říkalo se, že jde o Note 3, pak Galaxy S5 a určitě také pro Galaxy S6. Galaxy Alpha je odpovědí na všechny tyto fámy a prvním pokusem společnosti Samsung. Tento terminál má kovový rámale stále z plastu. Zadní část si zachovává stejný tvar žlabu jako S5, přestože je stále menší a menší.

Zadní část Galaxy Alpha poněkud připomíná S5 a nemá nic společného s designem iPhone 5S. / © Samsung

Společnost Samsung to může považovat za charakteristický znak nebo průzkum trhu naznačuje, že existují uživatelé, kteří obhajují plastový povlak, protože kov je studený nebo těžký. Na druhou stranu je charakteristickým rysem společnosti Apple matné kovové tělo, speciální a vysoce elegantní design. Zajímavé je, že bych měl zdůraznit, že smartphone Apple je lehčí než Alpha, ale to může být způsobeno tím, že Galaxy Alpha je o něco větší, i když se v rukou cítí skvěle, jak vidíme v naší první analýze.

Apple se drží svého stylového designu. / © ANDROIDPIT

Ve prospěch Galaxy Alpha musíme zdůraznit, že s pouhými 6,7 milimetry lépe využíváme jeho extrémní tenkost a čelní plochu, to znamená, že nenajdeme téměř žádné hrany.

obrazovka

Tento trend je poznamenán velkými obrazovkami a v tomto smyslu chtěla Jižní Korea nechat mini koncept stranou a uvést na trh prémiový smartphone s obrazovkou pod 5 palců. Ve srovnání s modelem Galaxy Alpha má konkrétně 4,7palcovou obrazovku. 4palcový iPhone 5S. Dobře, jsem (někdy) zastáncem menších obrazovek, ale musím říct, že 4 palce jsou pro mě příliš krátké.

Kromě rozdílu ve velikosti je první věcí, kterou si při jejich otevírání všimneme, rozdíl v panelové technologii. Galaxy Alpha nabízí panel AMOLED, zatímco iPhone 5S má panel IPS nebo chrání displej Retina. Nechci jít příliš hluboko do tohoto nádherného světa, proto vás vyzývám, abyste si přečetli následující článek, kde vysvětlíme rozdíly mezi typy obrazovek:

Společnost Samsung je známá poskytováním jasných barev díky displeji AMOLED. / © NextPit

Právě teď jsem neměl to potěšení držet Galaxy Alpha v ruce, takže nemohu provést přímé srovnání mezi barevným ztvárněním, jasem nebo pozorovacími úhly. Mohu vám jen říct, že Alpha nabízí živější barvy, protože na to je Samsung zvyklý. Mohu vás také informovat, že rozlišení obrazovky iPhone 5S je nižší než rozlišení iPhone 5S (1136 x 640 pixelů). Galaxy Alpha (1280 x 720 pixelů)menší obrazovka má však vyšší hustotu pixelů (326 ppi).

software

Opět vstupujeme do věčné debaty Android vs. iOS, otevřené a uzavřené. Je zřejmé, že tato webová stránka pokrývá témata související s operačním systémem Android, takže ti, kdo nás čtou, to dělají, protože rozhodně mají v rukou smartphone pro Android. Je dobré vědět, co konkurence nabízí. Nyní to vezmu obecně a všimnu si, že se nechci dostat do klasické diskuse o tom, který systém je lepší.

vodoznak galaxie s5 22

Klasické rozhraní Samsung. / © ANDROIDPIT

Jako vždy u iPhonů, Apple přidává spoustu standardního softwaru, jako je iTunes, iPhoto nebo aplikace, jako je Instagram. Samsung má také své vlastní aplikace, jako je S Health nebo S Translator, které najdeme uvnitř Galaxy Alpha. V systému iOS není žádný panel aplikací, i když je lze řadit podle složek, všechny aplikace jsou na domovské obrazovce. Na zařízeních Android máme více stupňů přizpůsobení, kde můžeme přidat všechny stránky, které chceme, na domovskou obrazovku a ozdobit je podle našich představ již známými widgety.

Jak jsem právě uhodl, Galaxy Alpha přináší operační systém Android do své vlastní verze. 4.4.4 KitKat I když má rozhraní Touchwiz UI, iPhone 5S má uvnitř iOS 7, brzy obdrží aktualizaci pro iOS 8.

Galaxy Alpha (na fotografii Galaxy S5) i iPhone 5S mají snímač otisků prstů. / © ANDROIDPIT

Oba terminály mají na domovském tlačítku čtečku otisků prstů. V tomto smyslu opět nemůžeme o Alpha nic říci, protože ji nemůžeme otestovat, ale pokud funguje stejně jako S5, tak má uživatel někdy určitě více problémů než ten druhý. Velký rozdíl mezi těmito dvěma odemykacími systémy spočívá v tom, že obrazovka musí být zapnutá, aby fungovala na zařízeních Samsung, ale ne nutně na iPhone. Nakonec má Galaxy Alpha také snímač srdečního tepu umístěný vedle fotoaparátu na zadní straně a předpokládáme, že bude fungovat jako Samsung Galaxy S5, který vidíme na videu níže.

Technické specifikace

Samsung Galaxy Alpha iPhone 5S

OS

obrazovka

Procesor

Úložiště dat

Vnitřní paměť

baterie

Fotoaparát

Spojení

Rozměry

Hmotnost

Cena

Android 4.4.4 TouchWiz IOS 7
4,7 palce, Super AMOLED, 1280 x 720 pixelů 4palcová sítnice, 1136 x 640 pixelů
Octa-core, quad 1,8 QHz + quad 1,3 GHz Dvoujádrový procesor Apple A7 64bit + M7 1,3 GHz
2 GB 1 GB
32 GB 16/32/64 GB
1860 mAh 1570 mAh
12 MP / 2,1 MP 8 MP / 1,2 MP
GSM / HSDPA / LTE, Wi-Fi 802.11 b / g / n / ac, Bluetooth 4.0, NFC, USB 2.0 HSPA, LTE, Bluetooth 4.0
132,4 x 65,5 x 6,7 mm 123,8 x 58,6 x 7,6 mm
4 unce 112 gramů
599 € 732 € (16 GB)

výsledek

Osobně si myslím, že Galaxy Alpha je pokusem společnosti Samsung prokázat, že mohou vyrábět stylové smartphony s kovovými okraji. Opakuji: kovové hrany, protože je to přece jen plast. Soudě podle výše uvedených specifikací upřímně věřím, že to bude jediný negativní bod tohoto terminálu ve srovnání s iPhone 5S. Některé softwarové funkce, jako je tento, a snímač otisků prstů, ale zbývá zjistit, zda dojde k vylepšení funkčnosti oproti S5. I když hloubím hlouběji, musím si hrát s Galaxy Alpha.

Co myslíš?