Švýcarská státní banka přijímá bitcoiny a poskytuje obchodní služby.

Očekává se, že švýcarská banka Basler Kantonalbank podporovaná vládou země bude nabízet obchodování s kryptoměnou a služby úschovy prostřednictvím své dceřiné společnosti Bank Cler.

Místní média Finews se v pondělí odvolala na švýcarské a německé noviny NZZ am Sonntag. Mluvčí Bank Cler Natalie Waltmann pro noviny řekla, že banka začne nabízet dohledové a obchodní služby příští rok.

Bank Cler by byla první švýcarskou vládou podporovanou bankou, která by vstoupila do krypto prostoru. V současné době se tato oblast skládá z kryptoměnových bank Seba a Sygnum, kromě půjčovacích společností jako Falcon a Vontobel.

Více bank zahrnujících trh s kryptoměnami

Bankovní giganti jako UBS a Credit Suisse se ještě musí pokusit nabídnout služby spojené s kryptoměnou. Bývalý bankéř UBS se však snaží zřídit laboratoř DeFi pro singapurskou burzu Huobi.

Například ve Spojených státech se hlavní investiční banka JPMorgan, známá kritikou kryptoměn, zhroutila tím, že nabídla speciální služby burzám kryptoměn. Nedávné rozhodnutí amerického bankovního regulačního orgánu rovněž umožnilo sledování kryptoměn tradičním bankám.

Zdá se, že v Brazílii pracují na přístupu k nové ekonomice pouze Banco Plural a BTG. S BTG pomocí blockchainu Tezos pro emise dluhů a Banco Plural, což umožňuje použití jeho API pro různé burzy.

Swiss Bank Cler mezitím uvedla, že nejnovější krok v nabídce služeb souvisejících s bitcoiny byl přijat kvůli poptávce ze strany mladších zákazníků. Banka také najala Alaina Kunze, bývalého generálního ředitele společnosti Tokensuisse, jako vedoucího digitálních aktiv.

Myslíte si, že brazilské banky jednoho dne vstoupí na trh kryptoměn?

Telegram Cointimes – Získejte nejdůležitější zprávy z trhu přímo z mobilního telefonu, aniž byste něco platili.