Synchronizujte více zařízení se stejným iTunes

Zařízení iTunes

iTunes jsou nebo se alespoň jeví jako společná půda pro všechna naše zařízení iOS. I když je to čím dál méně nutné, nikdy by nebylo na škodu provést nějakou synchronizaci s aplikací pro zálohování našich aplikací a záložních kopií, protože existují alternativy k provádění všech (nebo téměř všech) funkcí iTunes z našeho vlastního zařízení. Navíc díky bezdrátové synchronizaci prostřednictvím naší WiFi sítě je vše možné udělat, aniž byste připojili naše zařízení k USB počítače. Další věc, o které mnoho uživatelů neví, je se stejnou iTunes lze synchronizovat více zařízení, má stejnou knihovnu a zařízení nemusí mít stejný obsah. Abychom zjistili, jak toho lze dosáhnout, využijeme možnosti připojení iTunes k zařízením přes WiFi.

Pokud se podíváte na obrázek na začátku článku, mám k iTunes připojena 3 zařízení: dva iPady přes WiFi a iPhone přes USB. Kliknutím na tlačítko vpravo nahoře si mohu vybrat jednu ze tří.

Podívejme se na aplikace v jedné a druhé. Nejprve je důležité si uvědomit: Možnost „Automaticky synchronizovat nové aplikace“ by neměla být zaškrtnuta. Jak vidíte na obrázku, na jednom zařízení jsou některé aplikace a na druhém jiné, iTunes to respektují. Nemusíte synchronizovat stejné aplikace na všech připojených zařízeních.

Filmy iTunes

Pokud přejdeme na kartu „Filmy“, stane se totéž, zatímco synchronizace filmů z knihovny iTunes není v jednom povolena, v druhém jsou některé označené filmy.

To jsou jen dva příklady iTunes respektují synchronizaci všech zařízenía to, co chcete synchronizovat v jednom, by nemělo být stejné s druhým. Pokud chcete maximalizovat oddělení, je nejlepší vytvořit několik různých knihoven a každou z nich použít pro své zařízení, ale to bude téma pro jiný článek.

Další informace – Jak synchronizovat s WiFi (I): Aplikace a multimédia