Tablety před a po iPadu

Obrázek ukazuje jeho vývoj tableta Před a po vydání Apple iPad, krále tabletů.

Včera forero MacRumors pověsil váš obrázek Hlavní tablety před a po uvedení iPadu na trh . Dá se říci, že obraz mluví sám za sebe. Stejný jako iPhone Díky revoluci na trhu smartphonů se společnosti Apple podařilo předefinovat dříve nudný koncept tabletu.

V období po iPadu tablet měl několik palců obrazovky připojený k počítači se systémem Windows XP a pero, které funguje jako ukazatel. Byli to v zásadě notebooky bez klávesnice: měli špatnou výdrž baterie (méně než 2 hodiny), rozhraní bylo používáno s myší a měli všechny nevýhody stolního operačního systému, který byl nucen koexistovat na přenosném zařízení. Jejich návrhy byly také neatraktivní, plné rukojetí, drážek, vyztužených hran a dokonce nepříjemných rukojetí zdobících jejich již zdobené linie. Koncept tam byl, ale nikdo nevěděl, jak ho využít.

Takže návrháři Apple použili své kouzlo a na základě zkušeností s iPhone dokázali udělat to, co se nyní považuje za tablet: on je iPad. Pak přišla blízkost měřených a čistých forem, které jsou příjemné na dotek, přímá a přirozená interakce, stejně jako psaní na notebooku, a rozhraní navržené pro snadné ovládání.

HTC, Motorola, RIM, HP a další využily pouze koncept, který vynalézá společnost Apple, a výsledkem je všechny tablety chtějí být jako iPady.

Byl pro vás článek zajímavý? Sdílej se svými přáteli Google, Facebook a cvrlikání Děkujeme za tlačítka, která najdete na začátku a na konci!

Přes | AppleWeblog