Technologie Li-Fi vychází z laboratoře a je stokrát rychlejší než Wi-Fi.  Bude to první krok k budoucnosti bezdrátové komunikace?  Li-Fi, technologie viditelného světla (VLC), se mluví již několik let ...

Technologie Li-Fi vychází z laboratoře a je stokrát rychlejší než Wi-Fi. Bude to první krok k budoucnosti bezdrátové komunikace? Li-Fi, technologie viditelného světla (VLC), se mluví již několik let …

Bude to první krok k budoucnosti bezdrátové komunikace?

Již několik let se zmiňuje Li-Fi, technologie viditelného světla (VLC). slibuje v budoucnu změnu sítí Wi-Fi. Použití takových bezdrátových připojení se však dosud omezovalo na laboratorní testování.

v ScienceAlert odhalila, že skupina vědců provedla první testy s Li-Fi v reálném prostředí v estonském Tallinnu. Výsledek? Rychlost přenosu dat až 1 Gb / s, Díky připojení Wi-Fi něco stokrát rychlejšího, než získáte.

Velmenni Je to název estonské firmy, která provedla testy. V rozhovoru pro IBTimes UKDeepak Solanki, generální ředitel společnosti, hovořil o své práci na uvedení této technologie do reálného světa:

„Nyní jsme navrhli inteligentní systém osvětlení pro průmyslové prostředí, kde se datová komunikace provádí se světlem. Pracujeme také na pilotním projektu s klientem, jehož kancelář jsme vytvořili síť Li-Fi pro přístup k internetu. “

Jak tedy Li-Fi skutečně funguje? Představují si, že mají LED žárovku, která bliká milionkrát za sekundu tak rychle, že je prakticky nezjistitelná. Tyto binární signály jsou detekovány fotodiodovým přijímačem připojeným k počítači nebo mobilnímu zařízení a převádějí tyto světelné „záblesky“ na data.

Aktuálně dostupné různé typy bezdrátové komunikace: 3G / 4G, Wi-Fi a Li-Fi (Obrázek: pureLiFi).

Problém je v tom, že světelné komunikační systémy jsou stále daleko od našich domovů. stále ve vývoji a přijetí bude trvat nejméně deset let. Li-Fi má navíc omezení, že světlo nemůže procházet zdmi, jako to mohou signály Wi-Fi. Samozřejmě nejprve uvidíme kombinaci obou technologií.

Velmenni každopádně není jedinou společností, která na tom aktuálně pracuje, dokonce i v Mexiku existují ty, které experimentují s Li-Fi. Prozatím můžeme myslet jen na možnosti, které se s tímto typem komunikace otevírají do budoucnosti: ultrarychlé sítě v domácnostech a kancelářích, zvýšené zabezpečení ve stísněných prostorech, internet věcí atd.