Tipy pro baterie Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3 má skvělé funkce a vynikající výdrž baterie, ale stejně jako všechny smartphony s velkým používáním vydrží mnohem méně. Zde je několik tipů, jak vytlačit každou poslední kapku Xperia Z3.

Pečlivě vybírejte své aplikace

Jak dlouho vydrží vaše baterie Xperia Z3, záleží samozřejmě na tom, co s ní uděláte. Konečný jas a hraní po celý den bude samozřejmě náročnější než surfování po internetu nebo poslech hudby. Dávejte pozor na aplikace, které jsou neustále aktualizovány na pozadí. Od baterie si můžete udělat přestávku dočasným deaktivováním aktualizací.

Prodlužte životnost telefonu Xperia Z3. / © ANDROIDPIT

Snižte jas

Jas obrazovky je jednou z nejvíce, ne-li energeticky nejnáročnějších věcí. Chcete-li, aby se vaše obrazovka více lámala, snižte co nejvíce jas v závislosti na každé situaci. Vypněte automatický jas, díky čemuž se přizpůsobí každé světelné situaci, protože spotřebovává více baterie. A tím méně času zabere vypnutí obrazovky. Nastavení> Displej> Pohotovostní doba.

úroveň jasu baterie Androidpitu

Snížením jasu prodloužíte životnost baterie. / © ANDROIDPIT

Zkontrolujte lokalizační služby

Určitě už víte, že nejrychlejším vybíjením baterie je anténa GPS. Existují různé metody určování polohy a existuje mnoho aplikací, které jsou velmi zvědavé vědět, kde jste. Můžete se vydat na prohlídku Nastavení> Poloha Když se podíváte, které aplikace používají metody určování polohy, získáte představu o tom, které z nich spotřebovávají nejvíce energie. Zde můžete také zvolit režim určování polohy, existují tři různé režimy, z nichž jeden je šetření baterie. Dejte si pozor na aplikace, které mají vlastní nastavení polohy, například Twitter.

Služby určování polohy táhnou vaši baterii. / © ANDROIDPIT

Pokud nemusíte, nepřipojujte se

Mnoho aplikací, jako je Spotify Premium a YouTube, vám umožní vychutnat si obsah offline. To je velmi výhodné, protože nemusíte mít žádné spojení s energetickými výdaji, které vyžaduje, abyste si mohli užít nejnovější píseň nebo videoklip Madony. Kromě úspory baterie šetříte také mobilní data tím, že nepoužíváte 3G nebo ukládání do vyrovnávací paměti.

Chcete-li ušetřit výdrž baterie, použijte režim offline. / © ANDROIDPIT

Vypněte funkce, které nepotřebujete

Odpojení funkcí, jako je připojení WiFi nebo Bluetooth, znamená velký rozdíl v životnosti baterie, ale pokud několik takových funkcí vypneme, je rozdíl velmi špatný. Ovládání toho, kdy tyto funkce zapínat a vypínat, může mít zásadní význam pro životnost baterie. S pomocí aplikací, jako je Wireless Minder, můžete vypnout bezdrátová připojení, když je nepotřebujete. S Taskerem můžete také nakonfigurovat připojení tak, aby byla zakázána v konkrétních časech nebo místech.

Sony má svůj vlastní režim úspory energie, který se nazývá Endurance Mode. Naleznete to v části „Správa napájení“ a můžete deaktivovat určité funkce, abyste získali více životů, aniž by vám uniklo něco důležitého.

Bezdrátový polštářNainstalujte si na Google Play

TaskerNainstalujte si na Google Play

Hodně topení

Nemusí to být legrační, teplo způsobuje pokles výkonu a spotřeba baterie stoupá. Normální baterie, která pracuje při teplotě přibližně 30 stupňů Celsia, spotřebovává o 20% rychleji než baterie při teplotě 20 stupňů Celsia. Proto se vyhněte přímému slunečnímu záření na terminálu, protože také zvýší teplotu terminálu.

Aplikace Xperia Z3

Dejte si pozor na teplo. / © ANDROIDPIT

Podívejte se, co vaše aplikace dělají

Stránka stavu baterie systému Android je spousta velmi užitečných informací. Zde vidíme, které aplikace potřebují nebo spotřebovávají nejvíce energie. Chcete-li problém vyřešit, jednoduše klikněte na aplikaci a můžeme proces zastavit.

Už jste vyzkoušeli některý z těchto triků, jak posílit baterii Z3?