Tipy pro používání fotoaparátu ve smartphonu

V tomto článku vám poskytneme několik základních tipů, jak pomocí smartphonu udělat fotografie krásnějšími. Možná budete chtít pořídit fotografie některých svých rodinných příslušníků nebo přátel, abyste si pamatovali, že jste dali svůj osobní kontakt, nebo si můžete pořídit snímek krajiny nebo města, které máte rádi, nebo obdarovat někoho, koho máte rádi, něčím, co může ocenit. Ať už je váš fotografický výlet jakýkoli, tyto základní tipy vám pomohou vylepšit vaše fotografie.

Potřebujete smartphone s dobrým fotoaparátem

Vypadá to zjevně, ale není. Bez ohledu na to, kolik magických příruček máte, pokud je váš fotoaparát špatný, nebudete moci dělat zázraky. První věc, kterou je třeba vzít v úvahu pro pořízení kvalitní fotografie, je, že váš smartphone má dobrý fotoaparát. Upozorňujeme, že to nemusí být letošní vlajková loď, aby byla dobrá, může to být špičková úroveň z předchozích generací, stávající střední úroveň nebo loni s dobrou referencí, pokud jde o kvalitu fotografií.

Pokud se chystáte koupit nový terminál a dát přednost kameře, podívejte se všude na vlastnosti senzoru, výsledky, které poskytuje na jiných terminálech (pokud se nejedná o nový senzor), a podívejte se na odkazy na software pro zpracování. zbrusu nový, jak je to možné. Totéž proveďte, pokud chcete trochu lépe znát specifikace kamery vašeho terminálu.

Vedle Galaxy S6 je nejlepší LG G4, i když existuje spousta dobrých fotoaparátů. / © ANDROIDPIT

Pokud chcete, aby měl dobrou úroveň detailů, zejména u krajin nebo jiných fotografií s velmi širokými scénami nebo mnoha prvky, nastavil bych minimální velikost snímače na 8 MP. Liší se podle velikosti podle vašeho vkusu. Ačkoli Samsung Galaxy S6 (1.9) i LG G4 (1.8) mají lepší clonu, 2.0 může být ideální clonou pro získání dobrých fotografií při slabém osvětlení (pokud fotografujete hodně tohoto druhu), ale pokud nemáte ani jeden z těchto terminálů Nekoupíte to, 2.0 je docela dobrý úvod. Je také zásadní mít dobrý dynamický rozsah pro fotografie s náhlými změnami světla.

Kvalitní software pro zpracování je důležitý

V prvním bodě jsem zmínil, že vaše hledání odkazu na software pro zpracování je dobrý nápad, čím aktuálnější, tím lépe, protože každý výrobce používá svůj produkt s lepšími nebo horšími výsledky. Firmware od LG i Samsung je docela dobrý, alespoň v jejich nejvyšším rozsahu, ale například Sony snížila hodnotu velkého senzoru, který nosil (a stále odstranil), docela dobré fotografie z mých současných zkušeností od docela normálních po špatné).

aplikace androidpit camera 360 2

Camera 360 je jednou z nejlepších aplikací pro fotografování / © ANDROIDPIT

Pokud je váš software pro zpracování terminálu velmi dobrý, můžete přejít k dalšímu bodu, ale pokud nejste velmi spokojeni, nejjednodušší způsob, jak jej vyvinout, je použití aplikací třetích stran. Náš kolega Luis vytvořil dobrou kompilaci aplikací pro fotoaparáty, která vám poskytne dobré výsledky, a také vám umožní změnit některé parametry, které vám možná tovární aplikace neumožňuje. U některých terminálů jsou k dispozici také některé Xposed moduly, ale doporučuji je hledat pouze v případě, že již jste uživatelem root.

stabilita

Pokud nechcete, aby byla fotografie rozmazaná, budete potřebovat pomoc se srdečním rytmem, stativem nebo optickým stabilizátorem. Pokud nemáte jeden z posledních dvou prvků, budete se muset opřít o stabilní místo, ať už je to stůl, lavička, kámen nebo dokonce vaše koleno. Ano nebo ano, pokud se potřebujete postavit, měli byste mít dobrý srdeční tep, ale pokleknutí na některých fotografiích vám nejen dodá rovnováhu, ale také dodá obrazu další krásu. Jako špičku se před pořízením snímku zhluboka nadechněte a při pomalém výdechu stiskněte tlačítko spouště.

Nefotografujte se sluncem vpředu

Je to jedno ze základních pravidel ve fotografii, ale nikdy by mě nebolí si to pamatovat. Pokud chcete pořídit fotografii, kde jsou dobře viditelné detaily, váš objektiv je dobře osvětlený a nechcete být na chvíli slepí, nejlepší je udělat, když necháte slunce za sebou. Další věc je, že chcete fotografovat před sluncem před sebou pro umělecké účely, v takovém případě bych už nešel, ale ve všech ostatních případech, pokud je to možné, by mělo být slunce za vámi.

foto sony xperia z2

Fotografie se sluncem za vámi, jak je to možné. / © ANDROIDPIT

Je možné, aby se stín objektu objevil z boku, v takovém případě je přijatelné vzít slunce na jednu stranu, i když existuje riziko, že fotografie bude mírně nestabilní, pokud jde o světlo, ale pokud ano, ať už je to váš vkus nebo váš záměr zůstat tak, budete úspěšní. Viděl jsem krásné fotografie se sluncem na jedné straně a dokonce i před fotografem.

Trpělivost a mnoho fotografií

Pravděpodobně budete muset pořídit mnoho fotografií subjektu ze stejných nebo různých úhlů, protože se chystáte fotografovat krásné a krásné fotografie. Vaším cílem může být vyfotografovat hyperaktivní batole nebo domácího mazlíčka, které při pití vody nehybně sedí. V těchto situacích budete potřebovat trpělivost, abyste jej mohli umístit kamkoli chcete, stejně jako pořizovat spoustu obrázků. Proveďte průzkum prostřednictvím režimů aplikace, z nichž některé vám samozřejmě mohou pomoci změnit fialovou fotografii na něco krásného.

Nebojte se manuálního režimu

Používáme automatický režim, aby nám terminál fungoval, buď kvůli lenosti, nebo proto, že v okamžiku, kdy ho chcete oživit, rychle uběhne. Naším cílem je však pořídit pěknou fotografii a očekáváme, že objektiv vydrží dostatečně dlouho na to, abychom zachytili kvalitní snímek, takže je ideální čas hrát v manuálním režimu.

Zatímco terminály jako LG G4 umožňují změnu mnoha parametrů mobilního telefonu, v ostatních případech neumožňují téměř žádnou změnu. U druhého z nich opět existují aplikace třetích stran, které obsahují řadu parametrů v ručním režimu, které by vás mohly zajímat.

LG G4 Camera Mods 04 Mini

Manuální režim je tu, aby uvolnil vaši kreativitu. / © ANDROIDPIT

V závislosti na hodnotách, které nastavíte, doba expozice pro pořízení více či méně osvětlených fotografií, HDR, pokud chcete zlepšit dynamický rozsah fotografie, režim zaostření, pokud chcete zaostřit na konkrétní objekt, několik objektů, nebo zavřít, pokud chcete na něco zaostřit, vyvážení bílé, aby to vyhovovalo použitému typu světla nebo vašemu vkusu. tyto parametry a další vám umožní pořídit jedinečnou a osobní fotografii. Možná budete muset pořídit více než jednu fotografii, abyste získali jednu, která vás uchvátí.

Jako poslední tip v této části, pokud chcete použít režim známý jako „malování světlem“ a nemáte Huawei P8, jednoduše nastavte nejvyšší expoziční čas a fotografujte nejlépe v noci na pohyblivé cíle. Nízko letící letadlo, které vyzařuje světlo jako auta, nebo osoba psající s baterkou nebo svíčkou ve vzduchu

Upravte fotografii pro osobní dotek

Nebojte se, úprava fotografie neznamená, že je váš obrázek špatný, možná jej chcete osobně dotáhnout nebo ještě vylepšit. Pokud nemáte po ruce počítač nebo chcete fotografii sdílet během několika minut, existuje několik velmi dobrých editorů fotografií, které vám mohou pomoci, pokud nechcete používat ty, které byly dodány s továrním terminálem na Google Play.

Upravte obrázek a přidejte své fotografii osobní nádech. / © ANDROIDPIT

Věnujte pozornost své intuici. Použijte filtry, které chcete, nebo změňte světlo obrazu nebo zkreslete konkrétní oblast, kterýkoli z nich a další jsou k dispozici v mnoha editorech fotografií a umožňují vám dotek, že obrázek chybí. být krásná. I když se fotka ukáže jako katastrofální, můžete procházet editorem, než se rozhodnete, zda ji navždy získat zpět.

Toto bylo několik základních tipů, abyste mohli využít kameru pro Android, ale jsem si jist, že někdo, kdo má více znalostí, může poskytnout nějaké další rady, aby se naše kamera mohla stát skvělým spojencem. Pomohly vám tyto tipy? Napadá vás víc, co by nám pomohlo pořídit lepší fotografie?