Tipy pro Xiaomi Mi5: Naučte se používat MIUI jako profesionál

1. Ušetřete čas přidáním druhé funkce k tlačítkům

Ve výchozím nastavení fungují tři spodní tlačítka na Mi5 následovně: Multitasking, Start Y Za, zleva doprava. To lze nejen změnit, ale ke každé lze přidat druhou funkci.

Pokud máte přístup Nastavení> Další funkce> Tlačítka. Nahoře uvidíte, že tlačítko vlevo lze změnit na jeho funkci. Zobrazit nabídku. Hned níže můžete nastavit další funkci, která se zapne dlouhým stisknutím každého tlačítka. Můžete například kliknout na fyzické tlačítko telefonu, abyste se dostali na začátek, ale pokud podržíte prst po dobu 0,5 sekundy, můžete zavřít aktuální aplikaci (lze ji také upravit ve stejné nabídce.

Přizpůsobte si tlačítka. / © ANDROIDPIT

2. Zlepšete kvalitu zvuku sluchátek

Pokaždé, když k telefonu připojíte náhlavní soupravu, můžete upravit zvukové efekty a možnosti ekvalizéru z nového oznámení, které se zobrazí po stažení oznamovací lišty. Do této nabídky můžete také přejít přímo zde. Nastavení> Zvuk a vibrace> Nastavení zvuku.

Tato nabídka umožňuje vybrat typ sluchátek, která máte (pouze pokud jsou připojena), a optimalizovat zvuk, který terminál produkuje, na základě typu použitých sluchátek. Tato funkce funguje nejlépe, když sluchátka pocházejí od společnosti Xiaomi, ale bohužel nákupní box je neposkytuje.

Připojením sluchátek do minijacku nahoře aktivujete nabídku úprav zvuku. / © ANDROIDPIT

Horní část této nabídky umožňuje vybrat odezvu generovanou pomocí fyzických tlačítek sluchátek, změnit ekvalizér a aktivovat zvukový zesilovač Xiaomi.

3. Změňte profily baterie, abyste ušetřili hodiny energie

Snad nejzajímavější předinstalovaná aplikace Mi5 Bezpečnostní. Odtud můžete upravit oprávnění aplikací, upravit nastavení zabezpečení a změnit možnosti úspory energie přechodem na tuto možnost. Buben.

Jakmile jste uvnitř, můžete upravit různé profily bubnu z první možnosti nabídky. To znamená, že můžete nastavit jeden profil například pro hodiny spánku a druhý pro pracovní dobu. Způsob, jakým telefon využívá zdroje, můžete kdykoli změnit v závislosti na tom, jak telefon používáte.

Po vytvoření nebo úpravě profilů je můžete odtud naprogramovat. Bubenv Bezpečnostnístejně jako změna některých možností režimu spořiče baterie.

4. Pořizujte fotografie vyšší kvality díky manuálnímu režimu fotoaparátu

Senzor IMX 298 dokáže pořizovat dobré snímky, ale snímky nemusí vždy odpovídat očekávané kvalitě, v závislosti na podmínkách.

Xiaomi Mi5 má 16megapixelový hlavní fotoaparát a 4megapixelový přední fotoaparát. / © ANDROIDPIT

Z tohoto důvodu se doporučuje naučit se používat manuální režim, ke kterému se dostanete otevřením aplikace fotoaparátu a posunutím prstu zprava doleva v horní části obrazovky. Uvidíte možnost, která se objeví mezi různými dostupnými režimy. Manuál. Jakmile jste uvnitř, můžete upravit čtyři funkce: vyvážení bílé, zaostření, expoziční čas a ISO.

Vyvážení bílé reguluje vyvážení barev a bude užitečné k zajištění toho, aby různé typy světla vykazovaly co nejvěrnější barevnou reprezentaci. Aplikace fotoaparátu umožňuje vybrat přednastavené režimy, i když ne vždy poskytuje požadovaný efekt. Pokud tedy posunete prst doprava, zobrazí se možnost ruční úpravy úrovní. Podle níže uvedeného průvodce Cambridge in Color můžete lépe pochopit, jak tuto možnost uspořádat.

Teplota barev Světelný zdroj

1 000–2 000 000 Světlo svíčky
2500-3500K Žárovka wolframu
3000-4000K východ slunce západ slunce
4000-5000K Zářivka
5000-5500K Elektronický blesk
5000-6500K Denní světlo s jasnou oblohou
6500-8000K Lehké zamračená obloha
9000-10000K Velmi zatažené obloze

Ruční zaostření vám umožní rozhodnout, na které objekty v obraze chcete zaostřit nebo ne; to je zvláště užitečné pro obrázky s velkou hloubkou ostrosti. Otáčejte kolečkem, které se zobrazí v nabídce, dokud není zaostřena požadovaná položka.

Vyšší hodnota pomůže za špatných podmínek, protože doba expozice v rozmezí od 1/1 000 do 32 sekund bude regulovat, jak dlouho bude snímač vystaven světlu, zatímco ISO určí množství vstupujícího světla. světlo. Je však zřídka užitečné měnit tyto poslední dva režimy ručně, takže je nejlepší je nechat automaticky.

5. Zvyšte rychlost odstraněním nepotřebných souborů jedním kliknutím

Další užitečná funkce Bezpečnostní Je to on Čističje první možností v aplikaci. Po zadání se v souhrnu zobrazí množství místa, které mezipaměť naposledy otevřených aplikací zabírá. V tomto okně můžeme otevřít, vybrat nebo odmítnout aplikace, které chceme vyčistit pouhým stisknutím tlačítka.

Vzhledem k tomu, že mezipaměť není nic jiného než soubor a dočasné shromažďování dat, které aplikace vytvoří, aby běžela rychleji, provedení této možnosti v aplikacích, které čistíme, nezpůsobí vážné následky, ale stane se zbytečným, pokud již existuje. aplikaci nepoužíváme. Časté mazání uvolní místo a zvýší rychlost telefonu.

Upozorňujeme, že kliknutím na tlačítko Mulitarea se ve výchozím nastavení zobrazí využití otevřených aplikací a RAM. Pod řádkem aplikace je tlačítko s „X“, které po stisknutí vynutí zavřít všechny otevřené aplikace a také uvolní paměť.

6. V dětském režimu buďte opatrní

Pokud se chystáte nechat telefon svému synovi nebo dceři a nechcete překvapit, můžete povolit režim pro děti, který je v nabídce. Nastavení.

Nastavte bezpečnostní kód na ochranu informací, které nejsou vhodné pro děti. / © ANDROIDPIT

Když ji povolíte poprvé, budete muset zadat heslo, PIN nebo vzor odemknutí, abyste zabránili přístupu k důležitým informacím. Níže můžete vybrat aplikace, ke kterým máte přístup, když je tento režim aktivní.

A konečně, ve stejném okně je také možné blokovat SMS z jakékoli aplikace, aby se zabránilo dětským hrám nebo aplikacím, které by vám na účtu účtovaly další poplatky.

7. Povolte režim čtení v některých aplikacích

MIUI je ekvivalentem nočního režimu iOS a Režim čteníkterý zobrazuje teplejší barvy na obrazovce a dělá světlo méně rušivým, pokud chcete číst po dlouhou dobu.

Chcete-li jej aktivovat, jednoduše přejděte na: Nastavení> Displej> Režim čtení. Aktivací můžete upravit teplotu barev a upravit ji podle svých preferencí. Můžete si například vybrat, které aplikace, jako jsou aplikace pro čtení médií nebo beletrie, se automaticky aktivují. Jinak jej lze automaticky aktualizovat aplikacemi, které vyžadují vyšší úroveň čtení.

Máte nějaké další tipy ohledně Xiaomi Mi5, které chcete sdílet s komunitou? Napište do komentáře.