Top 10 tipů pro Instagram: Využijte to naplno

1. Stahujte fotografie z Instagramu

Fotografie ostatních uživatelů Instagramu nelze stáhnout pomocí samotné aplikace, takže je k tomu nutné stáhnout externí aplikace. Jedním z nejjednodušších použití je InstaSave.

Stáhněte si InstaSave z PlayStore a přihlaste se pomocí svého účtu Instagram. Jakmile jste uvnitř, vyberte obrázky, které chcete stáhnout, stiskněte tlačítko „Uložit“ vpravo nahoře, aby se fotografie zobrazily v galerii smartphonu.

InstaSaveNainstalujte si na Google Play

zachránit

Aplikace InstaSave vám umožňuje stáhnout jakýkoli veřejný obrázek nahraný na Instagram. / © ANDROIDPIT

2. Přidejte text do obrázků

Chcete-li do obrázků přidat text, musíte si stáhnout aplikaci pro úpravy obrázků, která vám to umožní. Některé telefony tuto funkci někdy obsahují, ale ve většině případů budete muset jít do Obchodu Play a stáhnout si aplikaci, která vám to umožní.

Jedním z nich je Phonto, který má velmi jednoduchou operaci. Stačí vstoupit do aplikace, vybrat si fotografii, přidat text a upravit podle svých preferencí.

Phonto – text na fotografiíchNainstalujte si na Google Play

3. Odstraňte komentář

Chcete-li odstranit nechtěný komentář na Instagramu z Androidu, musíme spustit aplikaci, najít fotografii, která obdržela tento nechtěný komentář, a otevřít komentáře kliknutím na ikonu napravo od srdce.

Stiskněte na jednu sekundu komentář, který chcete smazat. Komentář bude vybrán a v horní části obrazovky se zobrazí různé možnosti. Kliknutím na ikonu koše jej smažete. Pokud jste omylem smazali komentář, který jste nechtěli, můžete akci vrátit zpět kliknutím na červenou zprávu, která se zobrazí hned po smazání komentáře. Pokud kliknete na jiné místo, akci již nelze vrátit zpět.

4. Přiblížit

Váš telefon Android má možnost, která vám umožní přiblížit libovolnou obrazovku bez ohledu na to, jakou aplikaci používáte. Chcete-li aktivovat tento režim, je nutné přejít pouze na: Nastavení> Usnadnění> Gesta lupy a povolte tento režim. Některé telefony mají pro tuto funkci jiný název, například dotykové přiblížení.

Tento systém umožňuje přiblížit libovolnou aplikaci třikrát klepnutím na obrazovku. Když je obrazovka zvětšená, můžete se pohybovat podržením a tažením dvou prstů, nebo můžete obrazovku zvětšit roztažením prstů. Chcete-li tento režim ukončit, jednoduše znovu ťukněte na obrazovku třikrát.

Takto přiblížíte jakýkoli Instagram. / © ANDROIDPIT

5. Odstraňte značku

Pokud jste označeni na obrázku, který na něm nechcete zobrazit, přejděte na danou fotografii a klikněte na tři tečky vpravo dole. Zadejte možnosti fotografie a vyberte možnost, která vám umožní odebrat značku.

Jakmile to uděláte, tato fotka spojená s vaším profilem Instagram se již nebude zobrazovat.

6. Použijte méně dat

Instagram má možnost úspory energie, která vám pomůže používat menší datový provoz. Velmi užitečné, pokud máte omezené využití dat nebo nemáte dlouhodobě přístup k signálu Wi-Fi.

Chcete-li povolit tuto možnost, přejděte na: Nastavení> Využití mobilních dat> Použít méně dat. Nahrávání fotek a videí trvá déle, ale využití dat bude nižší.

7. Ukládejte kopie svých vlastních fotografií z Instagramu

Ve výchozím nastavení se každý obrázek, který nahrajete na Instagram, ukládá do telefonu. Chcete-li zkontrolovat, zda je tato funkce povolena, jednoduše přejděte do Nastavení Instagramu (tři tečky v pravém horním rohu nabídky vašeho profilu) a zkontrolujte, zda je v části „Nastavení“ povolena funkce „Uložit fotografie“. originály “.

Pokud je tato možnost povolena, každý obrázek, který nahrajete na Instagram, se uloží do alba s názvem „Instagram“ v galerii obrázků vašeho smartphonu.

55

Nabídka nastavení Instagramu vlevo a galerie obrázků vpravo. / © ANDROIDPIT

8. Udržujte účet Instagram v soukromí

Pokud nechcete, aby fotografie, které jste nahráli na Instagram, viděli všichni aktivní uživatelé (i ti, kteří vás nesledují), přejděte do části „Nastavení“ a vyberte možnost „Soukromý účet“. Jakmile to provedete, vaše fotografie uvidí pouze uživatelé, kterým povolíte přístup do své sbírky.

9. Přidejte k fotografiím bílé pozadí

Pokud chcete nahrát fotografii na Instagram bez oříznutí jakékoli části obrázku, můžete přidat bílé pozadí, aby fotografie vypadala jako čtverec.

Existuje několik aplikací, které vám umožňují přidat bílé pozadí, takže nemusíte obrázek ořezávat. Jedním z nejpopulárnějších je InstaSize. Tato aplikace vám umožňuje vybrat, kolik volného místa chcete přidat ke své fotografii, než ji nahrajete na Instagram.

InstaSize umožňuje vytvářet koláže a přidávat bílé obrázky. / © ANDROIDPIT

10. Stáhněte si všechny své fotografie z Instagramu do počítače

Pokud si chcete stáhnout všechny fotografie, které sdílíte ve svém profilu, můžete použít webovou platformu Instaport, která vám umožní stáhnout obrázky, které jste dříve zveřejnili na Instagramu.

Přejděte na web Instaport, přihlaste se pomocí svého účtu Instagram a vyberte, zda chcete stáhnout všechny fotografie ze svého profilu nebo jen fotografie z konkrétního časového rámce. Jakmile to provedete, fotografie se stáhnou do vašeho počítače.

Znáš nějaké další triky? Sdílejte je v komentářích.