Top 5: Apple products that are a real fiasco

jablko centrum

Jsme si docela zvyklí, Známka z jablka se proměnila v obrovský úspěch. Bylo však prokázáno, že tomu tak není. Ve skutečnosti, když zapomeneme na všechny experimenty, které selhaly na trhu, můžeme říci, že Apple je nárůst úspěchu za úspěchem, protože si pamatujeme produkty, které ve skutečnosti byly. V tomto konkrétním případě se podíváme na některé z ukázek, že jablka mohou také selhat. A zároveň to dělá nahlas.

Mezi produkty, které uvidíte níže, pravděpodobně produkty neznáte. Apple, které vidíte v obchodech. Je třeba poznamenat, že společnost nemá vždy reputaci, kterou si v současné době užívá, a ne vždy žije na globalizovaném trhu. Přesto se stále jedná o menší selhání a občas se ukázalo, že jsou hluboko pod tržními alternativami a že je určitá cílová skupina očekává. Dnes tedy musíme vidět hořkou stránku, kterou Cupertino prošel, i když je to více než překonání.

Produkty Apple, které selhaly

Přenosný počítač Macintosh

Design pro nás teď může znít šíleně, ale v té době upoutal pozornost první notebook Apple, když vyšel v roce 1989. Neúspěch však nebyl způsoben tím, ale proto, že měl opravdu vysokou cenu a nevykonával všechny funkce, které se od něj očekávaly, bylo koupit jeden z nich 7 000 $. To je nesmysl!

Apple Hockey Disc

Ačkoli se design této myši dokonale shoduje s designem počítačů, které Apple aktuálně nabízí, pravdou je, že tento kulatý tvar nikoho nepřesvědčil. Ne proto, že se Apple podařilo změnit koncept myši, který má většina z nás, ale proto, že to nebylo vůbec pohodlné. Společnost to nakonec musela přehodnotit a zvolit klasičtější alternativy, které jí dodaly osobní kontakt.

Apple Hockey Disc

Pippine

Ačkoli jen málokdo ví o jeho minulé existenci, pravdou je, že to na konzole Cupertino dokonce vyzkoušeli. Bylo na čase otestovat trh a postavit se konkurenci. Jak jsme již uvedli, a to je přesně důvod, proč v tomto žebříčku herní automat Apple Pippin neuspěl a prodal pouze asi 44 000 jednotek.

TV Macintosh

Můžeme tomu říkat Apple TV „devadesátých let“. Myšlenka, kterou dnes vyvinuli a která je naštěstí úspěšnější, mohla ve skutečnosti vycházet z tohoto dalšího projektu, který selhal. Prodalo se jich jen 10 000, a přestože se nám nyní podařilo získat naši pozornost, Apple tehdy nechtěl to vymyslet kvůli ztrátám, které způsobil.

Apple QuickTake

A pokud jste si mysleli dostupné fotoaparáty iPhone Nemá žádnou historii, protože vám unikl tento další vynález společnosti Apple, protože Cupertino to také vyzkoušel ve světě fotoaparátů. Ve skutečnosti se pokusili z něj udělat kameru s přesně logem, které vidíte na obrázku níže, ale nebyli úspěšní. Byl to jeden z prvních digitálních fotoaparátů, který vyšel v roce 1994 a přestal to dělat v roce 1997.

Apple-Quicktake