Toto je první telefon na světě s fotoaparátem pod ním.

ZTE Axon 20 5G bude prvním smartphonem na světě s kamerou pod displejem.Čínský dopravce telefon oznámí 1. září, ale již začal telefon prodávat na sociálních médiích.Prvních několik procesů však nezobrazuje vzorky kamer odebrané z této kamery v dolní části obrazovky.


Design smartphonů dosáhl téměř dokonalosti. Většina telefonů má velké obrazovky, které zabírají téměř celou plochu této velké skleněné tabule. Prodávají se jako telefony na celou obrazovku, ale ne jako telefony na celou obrazovku. IPhony mají zářezy, ve kterých jsou uloženy nezbytné komponenty pro funkci 3D odemknutí obličejem. Telefony Android mají děrovací selfie kamery, které mohou obsahovat jeden nebo dva senzory. A pak je tu ošklivý Pixel 4 v horní části obrazovky s pokročilým radarovým senzorem, který dělá málo pro udržení špičkové polohy v telefonu.

Existuje ještě jeden krok k vyřešení těchto problémů s selfie kamerami, a to je umístění přední kamery pod obrazovku. Několik výrobců telefonů hraje s touto inovací na obrazovce a někteří čínští prodejci tento koncept předvedli s omezeným úspěchem. Prototyp Oppo na obrázku výše byl poprvé představen na MWC Šanghaj 2019. Nestačí umístit kameru pod obrazovku; Selfie kamera by měla také poskytovat výsledky srovnatelné s běžnými fotoaparáty. Rok 2020 však bude znamenat rok, kdy se do obchodů dostane první telefon s fotoaparátem pod obrazovkou, ale možná si nebudete moci jeden koupit.

Není překvapením, že dotyčný telefon pochází z Číny a společnost ZTE ji již před několika dny potvrdila. Společnost oznámila, že ZTE Axon 20 5G bude „prvním smartphonem s fotoaparátem pod displejem“, který bude představen 1. září. Od té doby se skutečné obrázky zařízení dostaly na internet. Vykreslení modelu ZTE Axon 20 5G, prvního telefonu s fotoaparátem pod obrazovkou na světě. Zdroj obrázku: ZTE ZTE, vedoucí mobilního zařízení, Ni Fei, podle zpráv holandského blogu Tweakers, sdílel fotografie na sociálních médiích. První obrázek nám poskytuje pohled na přední a zadní část telefonu bez přílišných podrobností. . Telefon právě teď vypadá jako všechny ostatní vlajkové lodě Android. Obrazovka je vypnutá, takže selfie kameru nevidíte. Na zadní straně má telefon čtyři senzory, což je v dnešní době pro smartphony běžné.

Druhý obrázek ukazuje Axon 50 5G se zapnutou obrazovkou. Telefon vypadá jako jeden z telefonů Android z předchozích let, který byl dodáván s vyskakovacími selfie fotoaparáty. Fotografie také ukazuje důležitý kompromis, který ZTE udělala s Axon 50 5G. Rámečky nejsou symetrické, protože dole je poměrně velká brada.

Vykreslení modelu ZTE Axon 20 5G, prvního telefonu s fotoaparátem pod displejem na světě. Zdroj obrázku: Jediná věc, kterou chceme na ZTE Phone vidět, je selfie kamera v pohybu, ale nemáme k ní žádný trailer. Není jasné, jak dobře selfie kamera funguje a jaké triky může ZTE použít k vylepšení těchto fotografií. K vylepšení výsledků selfie budou pravděpodobně zapotřebí algoritmy, ale jen spekuluji. Z předchozích zobrazení pod obrazovkou je zřejmé, že výkon fotoaparátu není tak dobrý. Tenisté říkají, že přední fotoaparát má 32 megapixelový snímač, zatímco hlavní zadní fotoaparát má 64 megapixelový fotoaparát. Vše o ZTE Axon 20 5G se dozvíme za pár týdnů. Není však jasné, zda se telefon bude zpočátku prodávat mimo Čínu, takže zatím nedoufejte.

Chris Smith začal psát o gadgetech jako o koníčku a než si to uvědomil, podělil se o své názory na technologii se čtenáři z celého světa. Kdykoli nepíše o gadgetech, mizerně se jim nevyhne, navzdory jeho zoufalému úsilí. To však nemusí být nutně špatná věc.

Zdroj: BGR