TRAI rozhodne o pravidlech pro internetová volání a…

trai, internetové předpisy, trai rs sharma, rs sharma, 5g v Indii, vyhledávání na internetu, 5g hledání na internetu, předpisy na vyhledávání na internetu, předpisy 5g, vyhledávání na internetu vlakem Na adresu vývoje nových technologií a jejich dopadu na regulační jurisdikce Sharma uvedl: „Jak se technologie vyvíjí, regulační systémy se budou i nadále vyvíjet. (Reprezentativní obrázek, zdroj: Pixabay / falco)

Telekomunikační regulační agentura TRAI zveřejní svá doporučení týkající se regulačního rámce pro služby na vysoké úrovni (OTT) během několika měsíců, uvedl v úterý předseda představenstva společnosti RS Sharma.

„Již máme dokument o OTT (nahoře),“ řekla Sharma PTI zde na Mobile World Congress 2019. Brzy poskytneme vhodná doporučení a úpravy v blízké budoucnosti, “řekl Sharma.

Telekomunikační průmysl na MWC představuje technologii a sdílí své plány kolem služeb 5G. V podnikání 5G budou dominovat podniky související s daty, u nichž se očekává, že překlenou propast mezi službami poskytovanými internetovými společnostmi a poskytovateli telekomunikačních služeb.

Toto odvětví hovoří o stejné sadě pravidel pro společnosti nabízející podobné služby.

Minulý týden generální ředitel GSM Association Mats Granryd, generální ředitel GSM Association, uvedl, že globální telekomunikační společnosti by měly být regulovány na stejné úrovni jako internetové společnosti. Spravedlivé připojení k přijetí obchodního modelu zaměřeného na data s „inteligentním připojením“ se zapnutým 5G.

Řekl, že Indie je jedinou zemí, která oznamuje postupné vypršení poplatků za ukončení mobilních hovorů, což je krok, který ukončí arbitráž mezi cenami online hráčů a telekomunikačních operátorů poskytujících služby volání a zasílání zpráv.

Na adresu vývoje nových technologií a jejich dopadu na regulační jurisdikce Sharma uvedl: „Jak se technologie vyvíjí, regulační systémy se budou i nadále vyvíjet. Náš přístup je takový, že regulátor by se neměl stát překážkou. “

Kromě toho, řekl Sharma, budou všichni telekomunikační operátoři muset implementovat systém založený na blockchainu, aby blokovali nepříjemnou hrozbu volání a zpráv od 1. března a nebudou vydána žádná rozšíření.

Přečtěte si také: DTH, nová pravidla TRAI pro kabelovou televizi: soudní proces proti Tata Sky, ostatní odročeni k 28. lednu

Indická firma zabývající se zasíláním obchodních zpráv Tanla Solutions zde oznámila, že vytvořila první systém, který zastaví otravné hovory a systém zasílání zpráv podle pravidla Trai v síti Vodafone Idea, která začala fungovat od úterý.

Uday Reddy z CMD uvedl: „Tato iniciativa je možná největším případem použití blockchainu na světě s více než 10 miliardami potenciálních objemů transakcí za měsíc. Jsme si jisti, že to umožní více než miliardu uživatelů mobilních telefonů. “ , Tanla Solutions.