Trh s blockchainovým zlatem se v roce 2020 zvýšil o 1 000% …

Myšlenka na digitalizaci zlata na blockchainu fungovala velmi dobře. Nyní digitalizované zlato a digitální zlato (bitcoin) soutěží o kapitál investora, kdo vyhraje? Představuje digitální zlato nějaké riziko pro bitcoiny?

Trh se zlatem roste o 1 000%

Zlato a bitcoiny v roce 2020 prudce vzrostly. Žlutý kov zlomil historické maximum cen a minulý týden s mírnou korekcí vzrostl nad 2300 USD. Bitcoin od začátku roku vzrostl o 65%.

Nárůst těchto dvou aktiv není zcela irelevantní. Stejně jako zlato má bitcoin omezené zásoby a je také považován za úložiště hodnoty. Snad v důsledku tohoto pohledu dosáhla korelace mezi zlatem a bitcoinem počátkem srpna 70%.

Vztah mezi zlatem a bitcoiny Zdroj: Šikmý S mnoha podobnostmi začaly různé společnosti označovat (digitalizovat) zlato na blockchainu. Uživatelé zlata proto mohou využívat výhod transakčních výhod bitcoinu a dělitelnosti, která je také přítomna v kryptoměnách.

Výsledek? Je to trh, který stále roste. Podle údajů z Arcane Research činil trh se zlatem pro blockchain počátkem roku 2020 přibližně 10 milionů dolarů a v srpnu dosáhl neuvěřitelných 139,1 milionu dolarů.

Je digitalizované zlato pro bitcoiny rizikem?

I přes působivý růst drahý kov v blockchainu stále ztrácí bitcoin v různých vlastnostech.

Hlavní věc je vlastnost bytí. Zatímco v rámci blockchainu musíte důvěřovat vydávající společnosti, ověřování bitcoinů je kryptografické a třetí strany nejsou potřeba.

Otázka, kterou bychom si měli položit, zní: Je bitcoin rizikem pro zlato?

Podle údajů CoinGoLive představuje celková tržní kapitalizace BTC 2,76% trhu se zlatem. K dosažení 100% musí mít bitcoin hodnotu kolem 417 000 $.

zlato a BTC

Tokenizace zlata je pozitivní a vytváří hodnotu pro tisíce lidí, ale pro bitcoiny to rozhodně není riziko.

Cointimes Telegram Získejte nejdůležitější tržní novinky přímo ze svého mobilního telefonu bez nákladů. Zaregistrujte se zdarma