Triky pro Samsung Galaxy S4

1. Zrychlete TouchWiz

Vypněte S Voice

Všimli jste si zpoždění při stisknutí tlačítka Domů, když se zobrazí domovská obrazovka? Je to proto, že váš smartphone si myslí, že byste mohli chtít S Voice zapnout. Pokud hlasového asistenta S Voice příliš nepoužíváte, budete rádi, že to lze napravit deaktivací možnosti „Aktivovat pomocí tlačítka Domů“.

  • Otevřete aplikaci S Voice
  • Klepnutím na levé tlačítko otevřete nabídku a Nastavení.
  • Zrušte zaškrtnutí políčka
AndroidPIT Samsung Galaxy S4 podvádí 01

Vypněte tuto možnost. © ANDROIDPIT

Vypněte animace pro Android

Další způsob, jak zlepšit plynulost TouchWiz Vývojářské možnosti. Potřebujeme přístup, abychom je mohli povolit Nastavení> Další> O zařízení a několikrát klepněte Číslo sestavení. v Nastavení> Další> Možnosti pro vývojáře najdete mnoho možností. V sekci Nakreslil můžeme deaktivovat Okno měřítka animace, Měřítko přechodové animace a Měřítko trvání animace. Tímto způsobem zrychlíme rozhraní.

AndroidPIT Samsung Galaxy S4 podvádí 02

Možnosti pro vývojáře umožňují mnoho věcí. © ANDROIDPIT

2. Vypněte zbytečné zvuky a vibrace

Existuje několik nepříjemných zvuků a vibrací, které pomáhají málo, ale bez povšimnutí spotřebovávají významnou část baterie. Někdy, když nastoupíte do vlaku nebo autobusu, mohou být pro vaše okolí trochu otravní. Začněme deaktivací níže uvedených možností Nastavení> Moje zařízení> Zvuky a oznámení> Další zvuky. Zde můžeme vše zrušit.

AndroidPIT Samsung Galaxy S4 podvádí 03

Vypněte zvuky. © ANDROIDPIT

3. Použijte zkratky pro volání a odesílání zpráv

Proč neposouvat nabídky, přepínače a nastavení pro volání a odesílání zpráv vašim kontaktům? Dá se to udělat rychleji? Ano, otevřete aplikaci pro kontakty (na oranžovém pozadí), vyhledejte kontakt, stiskněte jej, přetažením doleva zobrazíte možnost odeslat zprávu hned nebo doprava, chcete-li uskutečnit hovor, přejetím prstem a dalším klepnutím akci potvrďte.

AndroidPIT Samsung Galaxy S4 podvádí 04

Velmi rychlé možnosti. / © NextPit

4. Přístup ke skrytým možnostem poznámky 2

V Samsung Galaxy S4 je skrytý oddíl, i když se to nezdá. Je to vlastně bezplatná aplikace, která nám ukazuje některá nastavení skryté poznámky 2 v Galaxy S4. Abychom mohli tuto aplikaci používat, musíme být uživatelem root zařízení. Aplikace je zcela v angličtině, ale je snadno použitelná a můžete změnit nastavení zpráv, klávesnice, galerie, zvuků a dalších parametrů.

s4 tipy 8

Skrytá nastavení Galaxy S4! / © NextPit

5. Přizpůsobte si oznámení na uzamčené obrazovce, abyste ochránili své soukromí

S Android Lollipop dorazila oznámení na uzamčenou obrazovku. Je velmi užitečné vědět o zprávách, e-mailech a příchozích hovorech WhatsApp, ale může často vytvářet nepříjemné situace, protože se vše na několik sekund objeví. Chcete některá oznámení skrýt nebo tuto funkci úplně deaktivovat? Na uzamčené obrazovce přejděte do Nastavení> Moje zařízení> Zvuky a oznámení> Oznámení.

V této části si můžete vybrat mezi zobrazením veškerého obsahu, skrytím skrytého obsahu nebo nezobrazením oznámení a zachováním klidu. V sekci Oznámení aplikací můžete spravovat režim prioritních oznámení v požadovaných aplikacích.

AndroidPIT Samsung Galaxy S4 podvádí 05

Převezměte kontrolu nad zamykací obrazovkou. © ANDROIDPIT

6. Použijte S4 jako dálkové ovládání

Jedna věc, na kterou často zapomínáme, je, že naše S4 má infračervený port. S příslušnou aplikací můžete okamžitě začít ovládat televizi pomocí Galaxy S4. Není třeba se hádat s rodiči a sourozenci, aby převzali kontrolu nad vzácným dálkovým ovládáním, protože to budete mít pod kontrolou vy. Televizor samozřejmě musí mít také infračervený senzor.

Univerzální dálkové ovládání SURENainstalujte si na Google Play

Peel Smart RemoteNainstalujte si na Google Play

7. Zkontrolujte pohyby S4

Galaxy S4 byl jedním z prvních smartphonů Samsung, které nabízejí akce pomocí gest. Chcete-li povolit tyto speciální ovládací prvky, musíme jít do Nastavení> Moje zařízení> Gesta a gesta. V této části máme tři skupiny gest: Air Gesture (ovládá zařízení senzorem přiblížení), Gesture (určitá funkce se aktivuje v závislosti na poloze telefonu) a Palm palm (speciální akce s dlaní).

S4 pokročilé pohyby. © ANDROIDPIT

8. Použijte hlasové příkazy

Galaxy S4 již nabízí dobrou sadu hlasových příkazů pro ovládání některých svých možností. Můžete vypnout budík, fotografovat, přehrávat oblíbené písničky, přijímat nebo odmítat hovory atd. Abychom mohli používat tyto hlasové příkazy, musíme přejít do Nastavení> Moje zařízení> Hlasové ovládání. Aktivujte preferované možnosti a používejte zařízení, aniž byste se ho dotkli.

AndroidPIT Samsung Galaxy S4 podvádí 07

Aktivujte hlasové příkazy. / © NextPit

9. Napište zprávy ještě rychleji

Pro ty, kteří chtějí pokračovat v psaní na T9 (prediktivní psaní éry před smartphony), lze tento režim klávesnice povolit na Galaxy S4. Stačí aktivovat klávesnici 3 × 4 Nastavení> Moje zařízení> Jazyk a vstup> Klávesnice Samsung a klepnutím vyberte jazyk. Ale pro ty, kteří chtějí skočit přímo a držet krok s dobou, navrhuji aktivovat a otestovat plovoucí klávesnici, která vám umožňuje psát zprávy tažením prstu od písmene k písmenu na obrazovce: Nastavení> Moje zařízení> Jazyk a vstup> Klávesnice Samsung> Přejeďte klávesnicí a aktivovat Průběžné přihlašování.

AndroidPIT Samsung Galaxy S4 podvádí 08

Posunutím zadejte, co chcete. © ANDROIDPIT

10. Povolte režim Smart Stay

Povolení této funkce umožňuje S4 detekovat váš obličej pomocí přední kamery a snímače přiblížení, aby byla obrazovka aktivní, když ji používáte. Existuje však několik podmínek, které musí být splněny, aby tato možnost fungovala dobře: držte telefon ve svislé poloze, neumísťujte obrazovku na přímé sluneční světlo a nepoužívejte přední kameru s jinými aplikacemi. Enter pro povolení inteligentního pohotovostního režimu Nastavení> Moje zařízení> Chytrý displej> Chytrý pohotovostní režim.

s4 tipy 9

Když se díváte, obrazovka se nevypne. / © NextPit

11. Přizpůsobte zamykací obrazovku

Je čas znovu se podívat na Galaxy S4 a prvním krokem je změna zamykací obrazovky, která existuje už měsíce a možná roky. Přidejte zkratku k fotoaparátu, hodinkám nebo osobní zprávě, je to zkrátka trochu funkčnější.

Enter pro změnu zamykací obrazovky Nastavení> Moje zařízení> Zamykací obrazovka . Nezapomeňte se podívat na náš seznam nejlepších aplikací pro uzamčení obrazovky dostupných v Obchodu Play.

tipy s4 7

Zamykací obrazovka je trochu funkčnější. / © NextPit

12. Přizpůsobte zkratky

Preferované zkratky můžete umístit do oznamovací lišty. Chcete-li je změnit, jednoduše stáhněte oznamovací lištu a klepněte na symbol čtverců a šipky vpravo nahoře. Nyní klikněte na pero a dostanete se na obrazovku nastavení oznamovacího panelu.

Nyní můžete jednoduše přidat nové tak, že podržíte jednu ze zkratek v aktuálním seznamu a umístíte ji na zástupce v panelu.

s4 tipy 5

Personalizované zkratky. / © NextPit

13. Upravte tón obrazovky

Můžete upravit odstín a kontrast barev pro nejlepší zobrazení obrázků. v Nastavení> Moje zařízení> Displej> Režim obrazovky, najdeme různé možnosti přizpůsobení obrazovky našim potřebám. Nejdůležitější je přizpůsobený displej, který přizpůsobuje obrazovku situaci.

tipy s4 1

Přizpůsobte obrazovku Galaxy S4 jakékoli situaci. / © NextPit

14. Plovoucí klávesnice

Klávesnice Samsung není něco zaseknutého pod obrazovkou jako většina Androidů. Pomocí tlačítka na levé straně mezerníku jej můžeme odebrat z rámečku a použít jako plovoucí okno. Něco, co ve zvláštních situacích nemusí být příliš užitečné. Stejným klíčem jej můžeme vrátit zpět.

tipy s4 2

Malý galicijský program na přípravu tastier v Alcune situzioni! / © NextPit

15. Opravte chyby v nouzovém režimu

Pokud máte problémy a máte podezření, že aplikace ohrožuje váš systém, můžete to zkontrolovat spuštěním S4 v nouzovém režimu. Chcete-li to provést, vypněte zařízení a znovu jej zapněte. Když se zobrazí logo Samsung, snižte hlasitost, dokud se nespustí bezpečný režim. Všechny aplikace, které jsme nainstalovali tímto způsobem, přestanou fungovat.

Nouzový režim pro deaktivaci všech aplikací. / © NextPit

16. Jednoduchý režim

Nejjednodušší způsob, jak používat smartphone. V tomto režimu maximalizujeme naši domovskou obrazovku. Musíme jít aktivovat Nastavení> Moje zařízení> Jednoduchý režim. Proto budeme mnohem snadněji používat domovskou obrazovku se zkratkami ke kontaktům vlevo a zkratkami vpravo. Zásuvka pro aplikace byla také zjednodušena na seznam aplikací. Tento režim je ideální pro naše starší osoby nebo lidi se zrakovými problémy.

tipy s4 3

Snadný způsob správy smartphonu. / © NextPit

17. Režim handsfree

Pokud nechcete riskovat ztrátu zpráv, příchozí hovory a upozornění, když máte plné ruce, můžete povolit režim handsfree. Díky této funkci bude váš Galaxy S4 ústně hlásit příchozí hovory, zprávy, alarmy a připomenutí do zařízení. Chcete-li aktivovat, musíte přejít na Nastavení> Moje zařízení> Režim handsfree.

Naučte se vše bez dotyku smartphonu. / © NextPit

18. Šetřete baterii

Máme dobrou část o úspoře energie mezi možnostmi konfigurace Galaxy S4. V této části můžete omezit výkon procesoru, ručně zapnout výkon obrazovky a vypnout blikání. V informační sekci o úsporách energie máme spoustu užitečných tipů, jak ušetřit ještě více baterie.

AndroidPIT Samsung Galaxy S4 podvádí 09

Využijte každou poslední kapku energie. / © NextPit

Znáte další triky pro Galaxy S4?