Určitě byste měli vyzkoušet nejlepší novou funkci Apple Maps

Funkce Apple Maps Look Around je k dispozici mezinárodně a Japonsko je první zemí mimo USA, která ji získala.Look Around je ekvivalent Apple funkce Street View v Mapách Google, ale tato funkce má některé jedinečné funkce.Nová funkce Look Around je skvělá, ale není tak dostupná jako Google Street View.


Může trvat nějakou dobu, než Apple Maps dosáhnou podobnosti funkcí s Mapami Google, ale Apple nepřestal vyvíjet svou navigační aplikaci pro iPhone. Každá nová verze iOS nabízí různá vylepšení pro Apple Maps, ale funkce nemusí být okamžitě k dispozici na všech trzích. „Look Around“ je taková funkce a nyní Apple v tichosti začal nabízet podporu pro mezinárodní trhy. Look Around, oznámený v loňském roce, je v podstatě verzí Apple funkce Google Street View, která se nachází v Mapách Google.

S Street View můžete přejít na úroveň ulice a prohlédnout si další cíl. Tato funkce je neuvěřitelně užitečná při navigaci na nová místa, která vám poskytuje 360stupňový pohled na váš cíl a každou zastávku podél cesty. Automobily Google Street View by musely nejprve vytyčit své cíle, ale Google již do většiny zemí přidal Street View. V Japonsku je nyní k dispozici funkce Rozhlédnout se v Apple Maps. Zdroj obrázku: AtaDistance Funkce Look Around společnosti Apple je omezenější než ta, která byla původně implementována pouze ve Spojených státech. Koncept je podobný konceptu Google. Po ulicích každého města se potulují auta Apple naložená kamerami a neustále si na všechno berou 360stupňový pohled. Výsledné obrázky jsou sloučeny dohromady a přidány k mapovým datům pro dané místo. Chcete-li získat přístup k aplikaci Look Around na iPhonu nebo iPadu, stačí kliknout na dalekohled, pokud je na ulici. Zde si všimnete prvních rozdílů mezi Rozhlédnout se a Street View. Apple Maps zobrazuje přízemní obrázky ve vyskakovacím okně v horní části mapy, což je trochu užitečnější. Pokud však potřebujete větší verzi, funkce Rozhlédnout se může zabrat celou obrazovku. Rozhlédnout se také zobrazuje zajímavá místa v reálných obrázcích, na které se můžete klepnutím dozvědět více. Navigace Look Around vypadá plynuleji než Street View – níže uvedený klip poskytuje rychlý pohled na funkci Look Around.

Apple bude potřebovat více času na zmapování celého světa pomocí svého vozového parku Look Around a přidání vizuálních informací na místní mapy. Japonsko je však nyní prvním neamerickým trhem, který získal podporu pro Look Around.

V Japonsku byla spuštěna funkce Apple Maps Look Around. Zdroj obrázku: AtaDistance

Podle AtaDistance je funkce Look Around nyní k dispozici pro Tokio a místa v Osace a Nagoji. Tato funkce je omezena na silniční pohledy a poznámky k blogu, ale v blízké budoucnosti může být rozšířena. Bylo oznámeno, že Apple chce spustit tuto funkci včas pro nyní zrušenou olympiádu v Tokiu. Incident byl odložen před několika měsíci kvůli pandemii koronaviru.

Chris Smith začal psát o gadgetech jako o koníčku a než si to uvědomil, podělil se o své názory na technologii se čtenáři z celého světa. Kdykoli nepíše o gadgetech, přes svůj zoufalý boj se mu nedaří držet dál. To však nemusí být nutně špatná věc.

Zdroj: BGR