US IRS hledá společnost, aby sledovala Monero…

Americká interní daňová služba se začala obávat vlastních kryptoměn a nových technologií v bitcoinech, jak ukazuje dokument ministerstva financí spojený s IRS (Internal Revenue Service).

Peněžní divize IRS hledá nástroje pro sledování specializovaných kryptoměn, jako jsou Monero, Zcash, Dash, Grin, a dokonce i druhá vrstva bitcoinů a ethereum.

Agentura hledá vozidlo, které neexistuje, pokud víme, a má následující vlastnosti:

1) interaktivní prototyp, který poskytuje grafické uživatelské rozhraní pro operace clusteru zahrnující uživatele (podobné nástrojům poskytovaným společnostmi, jako jsou Chainalysis, CipherTrace, Coinbase a Elliptc, ale s mincemi na ochranu soukromí a maskovacími technologiemi);

2) distribuovaný vztah adres uživatelů (fyzických nebo právnických osob), u nichž je podezření nebo je známo, že se účastní škodlivých činností;

3) poskytnutí knihovny adres distribuovaných příčin spojených se jmény uživatelů zapojených do známé nebo podezřelé škodlivé činnosti;

4) Poskytování informací / výzkumu OSINT o identifikovaných uživatelích,

5) Má mechanismus pro sdílení výzkumného výzkumu mezi výzkumnými pracovníky,

6) Schopnost importovat / exportovat výzkumná data v různých formátech souborů (např. Csv a jpg); a

7) odhad nákladů a návratnosti investic (ROI).

“Trestní oddělení je odpovědné za vyšetřování možných trestných porušení daňových zákonů, zákonů o praní peněz a bankovního tajemství a souvisejících finančních trestných činů.” CI je světovým lídrem v oblasti vyšetřování počítačové kriminality zahrnující kryptoměny a různá digitální aktiva. “

Vládní agentura však jasně uvádí, že žádost slouží pouze pro informační účely a nevykazuje žádný závazek vyvinout řešení.

Žádný účastník?

Je nepravděpodobné, že IRS uvidí mnoho konkurentů sledujících některé měny. Zatímco Chainalysis dokáže sledovat bitcoiny, bitcoinové hotovosti a dokonce i Zcash a Dash, neexistuje žádné analytické řešení pro bitcoinový blesk, natož pro kryptoměnu Monero.

Dokonce i nedávno IS vyměnil bitcoiny za Monero, aby chránil důvěrnost darů od teroristické organizace. Kryptoměna je považována za nebezpečnější a škodlivější než bitcoiny, dokonce i německé ministerstvo financí.

Monero je již druhou nejpoužívanější kryptoměnou na tmavých trzích a hlavním párem s BTC na decentralizovaných burzách, jako je Bisq.

V Brazílii se XMR nadále prosazuje a nedávno byla přidána k čínskému brokerovi NovaDax prostřednictvím dvojice Real (BRL).