Už žádné černé pásmo na YouTube: Aplikace pro iOS přizpůsobí video formátu obrazovky

YouTube je nejrozšířenější video platformou na světě, a to navzdory opakovaným pokusům Facebooku přiblížit se kvalitě a všestrannosti, kterou nabízí všem uživatelům. Jistě, pokud pravidelně používáte aplikaci YouTube ke sledování oblíbených videí nebo vyhledávání videí, budete v každém případě zklamáni, když najdeme neuložené video ve formátu kompatibilním s displejem našeho smartphonu. Naštěstí, toto zklamání skončilo navždy.

Toto vždy bylo problémem platformy a po mnoho let se snažíme najít místo setkání, kde není ohrožen formát, ale kde lze použít plnou velikost obrazovky mobilního zařízení, a v některých případech zapomenout na šťastné černé skupiny, zabírají velkou část obrazovky.

V jiném rčení. Pokud sledujete video nahrané svisle, jedna věc by měla být zakázána, video se bude přehrávat svisle a zabírá celou obrazovku. Pokud obrazovka našeho smartphonu není kompatibilní s formátem, ve kterém byla zaznamenána, nezáleží na tom, zda bylo video nahráno fotoaparátem DSLR ve formátu 4: 3 nebo 16: 9. YouTube upraví zobrazení videa na celou obrazovkujeho rozlišení nebo kvalita není nikdy ovlivněna.

Chcete-li implementovat tuto novou funkci, je vyžadována aktualizace aplikaceKonečně můžeme zapomenout na šťastné černé kapely, které nás na YouTube provázely od jejího spuštění, více než 10 let, kdy je vydána další aktualizace, protože ovlivňuje backend a změnu nelze provést prostřednictvím serverů.