Vaše heslo pro Facebook je cílem této nové phishingové techniky

Byla zjištěna nová kampaň. Vaše heslo na Facebooku je cílem nové techniky phishingu jen proto, aby bylo možné ukrást vaše přístupové informace k zadání vašeho účtu na Facebooku.

Proto byste měli věnovat zvláštní pozornost stránkám, které se otevírají v prohlížeči telefonu a které si telefon vyžádá vaše přístupové údaje, protože falešné webové stránky jsou stále reálnější a mohou být zaměňovány s pravdou.

Falešné adresy URL na mobilních zařízeních

Tato nová technika phishingu, napodobovat něčí identitu Facebook používá svou sociální síť jako návnadu. Hackeři chtějí ukrást vaše data a za tímto účelem vytvořili web téměř totožný s oficiálním Facebookem, ale s malou nuancí.

Dejte si pozor na podvody s přiznáním k dani z příjmu

Podle Phishlabs se ve skutečnosti používá nesprávná adresa URL, ale rozhraní, které uživatel vidí, může uživatele snadno přimět k zadání údajů Facebooku do svého profilu, což je nereálné, protože vám ukradne heslo.

navzdory adresa webové stránky Vypadá skutečně z Facebooku úplně špatně a používají alespoň zvláštní techniku, aby se vyhnuli podezření, a to není nic jiného než zkrácení čárkami, jak vidíte na obrázku.

Díky tomu se uživateli zobrazí pouze stránka „http: //facebook.com————“A jak vidíte, různé řádky jsou symboly, které skryjí skutečný cíl, jakmile zadáte údaje z Facebooku.” Ovlivňuje to nejen Facebook, ale i další stránky. Vidíte, že vypadá stejně jako oficiální, ale místo toho se mýlí?

Předstírání jiné identity na Facebooku

Postup, který používá nová technika phishingu následován:

  1. Originální web, který ve skutečnosti vypadá falešně.
  2. Pokuste se přimět uživatele, aby zadali svá data.
  3. Pokud se dostanou do pasti, mohou tuto osobu napodobovat.

Proto vždy použijte oficiální aplikaci Facebook nebo ručně zadejte úplnou adresu Facebooku v prohlížeči, pokud ji chcete zadat odtud Terčem krádeže je vaše heslo na Facebooku z těchto falešných webových stránek.

Dejte si pozor na průzkum, který distribuuje letenky na Facebooku

Už jste někdy narazili na tuto webovou stránku?