Věnujte pozornost kabelu USB typu C, můžete smažit svůj smartphone

Nokia N1, OnePlus 2, Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel C, LG G5 … S USB Type-C je stále více zařízení. Začíná tento nový technologický standard zahrnovat nejen smartphony a tablety, ale také notebooky, stolní počítače a nabíječky. Všechna tato zařízení budou moci sdílet nové kabely a raději buďte opatrní, které si koupíte, pokud si nechcete zařízení opéct.

Věnujte pozornost kabelu USB Type-C

Jak víme, USB Type-C nastavuje nový standard pro mnohem výkonnější napájení (22,5 W) a mnohem rychlejší datový provoz. To znamená, že s připojením a energií protékajícími kabely je třeba počítat.

Stejný inženýr Google, Benson Leung, byl schopen během analýzy ověřit kvalitu kabelů, když začervenal zcela nový Pixel C (hodnota 1 499 $) kabelu, který byl propagován jako super rychlý kabel s USB A a C výstupy. USB typu C. Zde se opět splnil slib „levné je drahé“, jeho názor na kabel si můžete přečíst na Amazonu.

usb typu c Benson Leung

Kabel, který klikne na Benův Pixel C. / © Benson Leung

V tomto konkrétním případě kabely, svary a odpor nesplňovaly normu. Z vnější strany to vypadalo jako normální konektor USB typu C, ale vnitřek jeho komponent nebyl vhodný, pájky nebyly dobré a neměl ani všechny kabely, které jsem potřeboval.

Jak vybrat kabel USB typu C.

Výběr dobrého kabelu s USB Type-C pro vaše zařízení může být komplikovanější, než vypadá, protože zvenčí jsou všechny stejné, ale nikdy nevíte, co by mohlo mít uvnitř. Naštěstí máme pomoc.

Benson Leung je náš strážný anděl, zaměřený zejména na kabely USB typu C. S touto technologií, kterou najdeme na trhu, se věnuje hloubkovému studiu, analýze a interpretaci kabelů. Na stránce Google+ je kompletní část o Type-C, která ukazuje, které kabely jsou dobré a které kabely špatné.

Díky USB typu C můžete nabíjet jedno zařízení druhým. / © MKBHD

Například originální kabel obsahující OnePlus 2 funguje dobře s nabíječkami 2A (jako originál), ale OnePlus připustil, že nezaručuje bezpečnost, pokud použijeme kabel s nabíječkou 3A, jako jsou ty, které najdete na Nexus 5X nebo 6P. .

Právě teď vám mohu říci jen to, že většina kabelů, které Benson Leung testoval, byla špatná, takže buďte velmi opatrní. Doporučuje následující: