Všechno WatchKit nám ukazuje o Apple Watch

Postupně se o Apple Watch učíme stále více a při absenci úniků komponent (Apple ukazuje, že to dělá skvěle, když nechce nic známého), je to samotná společnost, která nám umožnila prozkoumat klíčové vlastnosti svých inteligentních hodin. I když to dělá s kapátkem, vždy nás chce nechat s medem na rtech. Nejnovější verze iOS 8.2 Beta 1, ve které je již WatchKit obsažen, odhalila některá data Je opravdu zajímavé dozvědět se více o příštím spuštění společnosti Apple.

Rozlišení obrazovky

Obě obrazovky jsou Retina s poměrem stran 4: 5 a odlišným rozlišením podle velikosti hodinek. Menší model (pokud je o 38 mm menší) bude mít rozlišení 340 × 272, zatímco větší model (42 mm) bude mít o něco vyšší rozlišení 390 × 312. Podle vlastních informací společnosti Apple by obě obrazovky měly zobrazovat stejné informace, takže nošení větších hodinek znamená, že uvidíte vše větší, neznamená to, že uvidíte více informací.

apple-watch-security

IPhone bude vaším nerozlučným společníkem

Chytré hodinky Apple ve skutečnosti nebudou samy o sobě příliš chytré, ale vždy budou záležet na tom, zda iPhone nosíte s sebou a budete k němu připojeni, nebo téměř vždy. Bude to satelit, který nám umožní přístup k informacím a funkcím bez použití iPhonu, který můžete mít v kapse. U aplikací, které lze v současné době vyvíjet, musí být na iPhone vždy nainstalována a spuštěna příslušná hlavní aplikace. Tvrdou práci provádí iPhone, aby se Apple Watch mohly postarat o nízkou kapacitu baterie dokončit den.

To neznamená, že to tak bude vždy, protože to řekl Apple vývojáři budou moci vytvářet nativní aplikace pro Apple Watch, ale to bude možné až počátkem roku 2015Možná i poté, co Apple spustil hodinky. Apple také ve své prezentaci uvedl, že díky bluetooth headsetu můžeme poslouchat hudbu z našich Apple Watch bez nutnosti iPhone, to znamená, že musí mít úložnou kapacitu.

Tři různé typy aplikací

Na základě výše uvedeného můžeme rozlišit tři typy aplikací:

  • Aplikace WatchKit: samotné aplikace, ale ve skutečnosti se nacházejí na iPhone. Hodinky nám ukáží rozhraní, se kterým můžeme komunikovat, ale aplikace ve skutečnosti funguje na iPhone.
  • Pohledy: Statická oznámení, se kterými nemůžeme komunikovat, pouze čtení. Ano, mohou se připojit k hlavní aplikaci pro iPhone.
  • Interaktivní oznámení: Oznámení, která nám poskytnou různé možnosti interakce s nimi, například ta, která zobrazuje náš iPhone, ale na rozdíl od našich hodinek dříve.

Dva typy oznámení

Budou tam dvě různá oznámení: krátké a dlouhéa my rozhodneme, jak budou oznámení. Pokud nás hodinky před něčím varují a pokud je odstraníme, abychom to viděli, zobrazí se jednoduché a rychlé oznámení, že pokud přidržíme hodiny, rozbalí se a poskytnou další informace.

Omezené pohyby

Obrazovka této velikosti nemůže nabídnout velmi komplexní katalog dotykových gest. Kromě výrazného „dotyku“ na obrazovce budou jediným pohybem, který můžeme použít, vertikální, horizontální a okraje obrazovky. Bude se také jmenovat „Force Touch“ Díky obrazovce citlivé na tlak nám umožní otevřít koncepční nabídku v naší aplikaci.

Animace omezena na 20 MB obrázků

Animace, které se nám zobrazí na hodinkách, nebudou zpracovány., ve skutečnosti to budou obrázky předem vykreslené animace, která nebude jedna, ale bude se hrát na hodinách s limitem 20 MB.

WatchKit

Při instalaci na iPhone si můžete instalovat aplikace na hodiny

Pokud nainstalujeme aplikaci s rozšířením pro Apple Watch na iPhone a máme hodinky automaticky připojené k chytrému telefonu Zobrazí se dotaz, zda chceme aplikaci nainstalovat na Apple Watchje jednoduchý a skutečně jediný způsob, jak toho dosáhnout, protože z hodinek nemáme přístup do obchodu s aplikacemi.