Všechny vaše aplikace pro Android přímo na PC

Samozřejmě jste chtěli otestovat aplikaci, kterou jste nainstalovali do svého smartphonu, na velké obrazovce. S Koplayerem můžete emulovat prostředí Android na PC nebo Mac, abyste si mohli užívat aplikace jako Snapseed, které najdete pouze na Google Play, nebo pracovat s balíkem Office na počítači zdarma.

Co je Koplayer?

Koplayer je virtuální stroj Android. Koplayer lze nainstalovat do počítačů s operačními systémy Windows nebo Mac. Je založen na Virtual Boxu a v podstatě umí umístit Android 4.4.4 pro tablety jako další program do okna uprostřed plochy. Jediný rozdíl oproti originálu je, že váš prst je nyní ukazatel myši a jeho plynulost vás překvapí.

Hlavní výhodou je možnost využívat aplikace a hry, které obvykle nemají počítačovou verzi. Dva dobré příklady aplikací jsou Snapseed (pro úpravy obrázků) nebo bezplatné aplikace pro Android, například Word, Excel nebo PowerPoint, kde je licence na počítač velmi drahá. Když běžně hrajete na 5 palcích, možnost užívat si své oblíbené hry na 23palcové obrazovce je pádným důvodem, proč vyzkoušet více než výhodu.

androidpit koplayer 01

Android v počítači. / © ANDROIDPIT

S Koplayerem můžete spustit téměř jakoukoli aplikaci a hru na Google Play, včetně Facebooku nebo WhatsApp. Stačí si jej nainstalovat, zaregistrovat se ke svému účtu a začít stahovat aplikace z Google Play. Má téměř stejný zážitek jako smartphone se systémem Android, takže se budete cítit jako ryba ve vodě. Kompatibilní s ovládáním myší, klávesnicí a hrami (gamepdad) má také funkci záznamu obrazovky, kde můžete nahrávat své hry. Můžete sdílet soubory mezi počítačem PC nebo Mac a virtuálním strojem Android a změnit výchozí rozlišení nebo RAM, kterou používá.

Jak nainstalovat Koplayer

Je to tak jednoduché jako stahování a instalace. Verze pro Mac i PC najdete na oficiálních stránkách Koplayeru. Po instalaci musíte povolit připojení k internetu. Na ploše budete mít dvě zkratky, jednu pro spuštění Koplayeru a druhou pro správu verzí nainstalovaného Koplayeru, tato zkratka je obvykle pouze jedna, takže můžete tuto zkratku odstranit.

androidpit koplayer 02

Úpravy fotografií podrobně. / © ANDROIDPIT

Použijte Koplayer

Koplayer je téměř jako smartphone, ale má své vlastní funkce. Například jednoduše stiskněte Ctrl + Atl + W a nechte jej na pozadí nebo restartujte.

Změňte rozlišení

Můžete změnit rozlišení okna, ve kterém je zobrazeno. Nikdy byste neměli dávat větší rozlišení, než má vaše obrazovka, ve skutečnosti je lepší použít maximálně o něco nižší rozlišení. Chcete-li změnit rozlišení, klikněte na ikonu napravo od minimalizace v pravém horním rohu okna. Vyberte „Nastavení softwaru“, na kartě „Obecné“ zaškrtněte možnost „Vlastní rozlišení“ a změňte „Šířka“ a „Výška“. „Dpi“ (pixely na palec) lze ponechat beze změny.

Po dokončení klikněte na „Uložit“ pro uložení a budete požádáni o restartování Koplayeru.

Změňte velikost okna. / © ANDROIDPIT

Změnit RAM

V nabídce „Nastavení softwaru“ si na kartě „Pokročilé“ můžeme vybrat, kolik paměti RAM chceme použít. Ve výchozím nastavení je zaškrtnuta možnost 1 GB (1024 MB) a existuje další možnost pro 2 GB (2048 MB), ale pokud zaškrtneme možnost „Speciální paměť“, můžeme použít jakékoli jiné množství.

Od té doby nedoporučuji používat více než polovinu paměti RAM vašeho počítače, i když běží pouze Koplayer, operační systém a virtuální stroj ke spuštění také potřebují paměť RAM.

androidpit koplayer 12 ram

Více RAM, více tekutin. / © ANDROIDPIT

Záznam a snímky obrazovky

V levé části hlavního okna máme několik možností. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, jednoduše klikněte na ikonu představující nůžky a uložte ikonu představující kameru. Pokud se rozhodnete nahrávat v předchozím okně, můžete vybrat složku v počítači, do které se budou ukládat soubory obsahující videa, a také úrovně zvuku a mikrofonu. Začněte kliknutím na tlačítko Spustit.

video pro Androidpit koplayer 11

Vyberte, kam chcete uložit, a uložte. / © ANDROIDPIT

Ovládání hry

Některé hry vyžadují dotyk obrazovky dvěma prsty současně, ale v Koplayeru máme pouze jednu myš. Po spuštění hry můžeme nakonfigurovat ovládací prvky dotykové obrazovky pomocí kláves na klávesnici. Chcete-li to provést, stiskněte ikonu nalevo od klávesnice nebo klávesy F12.

Na ovládacím prvku gesta budete moci umístit křížek a u ostatních ovládacích prvků na ně klikněte myší a vyberte písmeno z klávesnice. Po dokončení konfigurace rozhraní jej uložte kliknutím na tlačítko Uložit.

androidpit koplayer 03

Umístěte ovládací prvky na obrazovku. / © ANDROIDPIT

Sdílejte soubory mezi Koplayerem a počítačem

Schránka funguje mezi Koplayerem a počítačem na kopírování a vkládání slov. Chcete-li přenést soubory z operačního systému počítače do systému Koplayer pro Android a naopak, musíme vybrat sdílenou složku v počítači, ke které lze přistupovat z Průzkumníka souborů Koplayer.

Kliknutím na ikonu, která vypadá jako zásobník, vyberte složku. Vyberte složku, kterou chcete sdílet s Androidem, a po výběru se cesta zobrazí v Android Exploreru.

Co takhle hrát NOVA 3 na velké obrazovce nebo používat Office zdarma?